Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyrok w sprawie Jasia Kapeli może się okazać niebezpieczny

(8)
„Marsz, marsz, uchodźcy, z ziemi włoskiej do Polski, za naszym przewodem łączcie się z narodem” – za te słowa Jaś Kapela będzie musiał zapłacić tysiąc złotych grzywny.
 • 2018-02-15 16:27 | żyga

  gra kapela

  Wrszawiacy nie bali się Adolfa i gnębili go śmiechem.Tylko śmiech i kpina nas uratuje przed dyktaturą.
 • 2018-02-15 17:05 | alamakotalive

  Re:Wyrok w sprawie Jasia Kapeli może się okazać niebezpieczny

  Z Jasia Kapeli taki poeta jak z koziej wiecie co trąba. "Wierszokleta" owszem i to mierny, ale poeta? chyba tylko w ocenie środowiska autora artykułu.
  A gdybu tak rzeczonemu Jasiowi przyszło na myśl sparafrazować hymn państwowy Izrela to też byłaby "poezja"?
  Jakoś sobie nie przypominam aby w Sztandarze Młodych czy Polityce ktoś poważył się nazwać poezją znaną parafrazę pieśni rewolucyjnej "O cześć wam Panowie magnaci":
  "O cześc wam Panowie z Lublina za mury stolicy spalone, o cześć wam za rządy batiuszki Stalina, za orła skradzioną koronę...".
  Za samo śpiwanie tej wersji na prywatce, prokurator Michnik posłałby uśpiewających do więzienia, a redaktor Passent by temu przyklasnął.
 • 2018-02-15 18:40 | Withold

  Re:Wyrok w sprawie Jasia Kapeli może się okazać niebezpieczny

  Głupota. Przypomina się co ludzie wyrabiają z flagą amerykańską, czy angielską. Co z hymnem amerykańskim zrobił Jimi Hendrix, co z "God save the Queen" The Pistols bodajże. I co? Nic to nie zaszkodziło Ameryce ani Anglii, bo nie mogło i nie może prawdziwej demokracji. Flaga amerykańska i hymn mają się bardzo dobrze jak wiemy.
  Ale tam gdzie są kompleksy co do własnej wartości, każde podejrzenie o zniewagę to powód do wściekłości i chęci ukarania "dowcipnisia", któremu z kolei zrobiono wspaniałą reklamę za marne tysiąc złotych. Śmieje się z durniów.
 • 2018-02-15 18:44 | pragmatyk

  Re:Wyrok w sprawie Jasia Kapeli może się okazać niebezpieczny

  1. We Włoszech przebywa tysiące polskich emigrantów zarobkowych o których powrót do kraju tak stara się premier anioł.
  Za wsparcie Morawieckiego ten chłopak powinien przynajmniej wiceministrem zostać, a tu PiS ratuje nim budżet.
  2. PiS wprowadza zasadę „ Polaku bój się Polski, bo bój się Boga” kaczystom nie wystarcza.
  Zgroza za zgrozą większa niż obawa janowskich arabow przed uśmierceniem.
 • 2018-02-15 21:38 | born in the prl

  Re:Wyrok w sprawie Jasia Kapeli może się okazać niebezpieczny

  Jak więc w kontekście wyroku,wygląda sprawa umieszczania przez kibiców na barwach narodowych nazw miejscowości,czy przeróżnych haseł.Co powiedział by sąd na polską flagę mieszkańców miejscowości takich jak Zimna Wódka,Niemyje,Męcikał czy Samoklęski Małe lub Nałogi.
 • 2018-02-16 01:59 | woytek

  Re:Wyrok w sprawie Jasia Kapeli to powód do zmiany tej ustawy

  Prawo powinno być zrozumiałe i akceptowane przez racjonalnie myślących obywateli.
  Zbyt restrykcyjne prawo ośmiesza twórców. Flagę trzeba szanować i bronić przed przygłupami i anarchistami, ale kabarety nie mogą być karane za pastisze, czy wyśmiewanie pseudopatriotów , obłudników i cyników , takich jak na przykład Macierewicz.
 • 2018-02-16 08:52 | cmos

  Re:Wyrok w sprawie Jasia Kapeli może się okazać niebezpieczny

  Czas złożyć doniesienie na takiego jednego, który publicznie śpiewał "Z ziemi wolskiej do Polski"
 • 2018-02-24 10:31 | Gama

  Re:Wyrok w sprawie Jasia Kapeli może się okazać niebezpieczny

  A czy Prokuratura zna "piosenkę", ktorą nauczył mnie dziesięcioletni brat w 47 roku ? "Jeszcze Polska nie zginęła, póki kura w garnku. Jak się kura ugotuje zjemy po kawałku". Zawsze na melodię znaną w tym i hymnu tfórcy układają słowa, czasem tylko śmieszne, czasem nawet wulgarne. No i co z tego. Prokuratura zapomniała, że głupia gorliwość jest gorsza od faszyzmu ?