Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Strzelanina w liceum w Parkland na Florydzie, która pochłonęła życie 17 osób, była ósmym w tym roku podobnym incydentem w szkołach amerykańskich zakończonym śmiercią lub ciężkimi obrażeniami.
 • 2018-02-15 22:22 | jakowalski

  Re:Średnio co tydzień w szkołach w USA giną od kul młodzi ludzie

  W tym tempie szybko się nie wybiją i będą zaczynać następne wojny.
 • 2018-02-15 23:17 | Aspiryna

  Re:Średnio co tydzień w szkołach w USA giną od kul młodzi ludzie

  Media amerykanskie beda tym zainteresowane przez kilka dni, politycy zas zloza kondolencje i... nie zrobia dokladnie NIC! Lobby zbrojeniowe oraz NRA sa zbyt silne, by cokolwiek mialo sie zmienic...
 • 2018-02-16 06:32 | q602

  Re:Średnio co tydzień w szkołach w USA giną od kul młodzi ludzie

  Amerykanie i ich nierozerwalny zwiazek z prawem do posiadaniem broni stanowia unikalny stan umyslu, ktory jest niezrozumialy dla cywilizowanych ludzi.
  Uzbrojony czubek zamordowal w szkole 17 osob. Caly narod jest wstrzasniety. Nawet Prezydent sie wypowiedzial. Mysli i modlitwy (slynne "thoughts and prayers") sa wysylane telepatycznie do ofiar i ich rodzin. Na miejsce zbrodni ludzie przynosza kwiaty, obrazki, misie i listy. Za kilka dni wszystko wyladuje na smietniku.
  Tymczasem przestepcza organizacja NRA nie zaprzestaje oblakanej kampanii na rzecz uzbrojenia kazdego prawego obywatela, bo tylko wtedy bedziemy bezpieczni. Po kazdej mordowni coraz wiecej ludzi kupuje bron. Za kilka tygodni historia powtorzy sie.
  Nie pojmuje tego wielkiego domu wariatow pod nazwa Najlepszy Kraj Swiata USA.
 • 2018-02-16 16:55 | arkadia

  Re:Średnio co tydzień w szkołach w USA giną od kul młodzi ludzie

  Przypominam pomysl Kukiza i jego akolitów o złagodzeniu przepisów w dostępie do broni .Mieli byśmy podobne jatki.
 • 2018-02-17 04:44 | maciekplacek

  Re:Średnio co tydzień w szkołach w USA giną od kul młodzi ludzie

  Sz.P. Zalewski,
  Gdyby Scott Beigel, Aaron Feist, Chris Nixon posiadali bron, napastnik z cala pewnoscia zakonczylby swoje krotkie zycie - szybko. Powiem wiecej, gdyby on wiedzial, ze sa w szkole nauczyciele z "kopytem" - pomyslalby dwukrotnie zanim by wszedl do tej szkoly. Good guys with a gun saves lives.
 • 2018-02-17 04:48 | maciekplacek

  Re:Średnio co tydzień w szkołach w USA giną od kul młodzi ludzie

  "Lobby zbrojeniowe oraz NRA sa zbyt silne, by cokolwiek mialo sie zmienic."
  Nie takie proste Polopiryno, US Constitution jest to Sacred Document.
  Jak w Dekalogu lamiac jedno z przykazan lamie sie je wszystkie, podobnie jest z konstytucja. Peerelowcy tego nie sa w stanie zrozumiec.

  E=mc2
  - "Tymczasem przestepcza organizacja NRA nie zaprzestaje oblakanej kampanii na rzecz uzbrojenia kazdego prawego obywatela, bo tylko wtedy bedziemy bezpieczni." -
  Bedac czlonkiem NRA, czyli "organizacji przestepczej", wlascicielem broni w USA i Polsce pytam: Jakie przestepstwa popelnia, popelniala NRA?
  O konkrety prosze. Nastepnie, co to znaczy "bedziemy", tzn. kto?
  Panie/-i E=mc2 "Najlepszy Kraj Swiata USA" to nie gulag, drzwi sa otwarte szeroko, ale tylko w jednym kierunku. Zanim INS wraz IRS zlozy wizyte proponuje zwinac manele i powrocic do wsi spokojnej, wsi wesolej na Podlasiu or whatever.
 • 2018-02-17 18:40 | REMOV

  Re:Średnio co tydzień w szkołach w USA giną od kul młodzi ludzie

  "19-letni zabójca, były uczeń szkoły w Parkland, strzelał z wojskowego pistoletu maszynowego AR-15, który kupił bez trudności w sklepie."

  Drogi autorze, w amerykańskim sklepie nie da się "bez trudności" kupić "wojskowego pistoletu maszynowego". To broń objęta restrykcjami. Jak każda broń wojskowa.

  Strzelec używał cywilnego, samopowtarzalnego karabinka Smith & Wesson M&P 15. Inna konstrukcja, do czegoś innego, inaczej się nazywa i strzela inną amunicją. Strzela ogniem pojedynczym.
 • 2018-02-17 19:08 | Cezet

  Re:Średnio co tydzień w szkołach w USA giną od kul młodzi ludzie

  Broń w każdym domu to w czystej postaci obrona terytorialna całego państwa. A ofiary?Nastoletnie? To się wlicza w koszty. Obrona całego narodu jest tu priorytetem. Dlatego cieszę się, że jestem w Polsce i tu mieszkam. Ciasno, ale u siebie. I w miarę bezpieczne.
 • 2018-02-17 23:49 | jakowalski

  Re:Średnio co tydzień w szkołach w USA giną od kul młodzi ludzie

  Maciekplacek
  Konstytucja USA, tak samo jak każde inne prawo, została ustanowiona przez ludzi, a więc ludzie mogą ją zmienić bądź też nawet całkowicie unieważnić albo też ją zawiesić, np. bezterminowo.
  W tej niesławnej drugiej poprawce do konstytucji USA jest zaś wyraźnie napisane „A well-regulated Militia, being necessary to the security of a free state, the right of the people to keep and bear Arms, shall not be infringed”, czyli że mamy tam tylko o niekwestionowanej przecież potrzebie posiadania przez XVIII- wieczne USA ochotniczej armii broniącej kraj przed zewnętrznym wrogiem (czyli Brytyjczykami) oraz o prawie takiej ochotniczej armii do posiadania uzbrojenia. Nie ma tam zaś nic o tym, że każdy człowiek, w tym niebędący członkiem owej ochotniczej armii czyli milicji, ma niczym nieograniczone prawo do posiadania, noszenia i używania każdego rodzaju broni.
  Poza tym, to „Well-regulated militia” znaczy „odpowiednio, właściwie regulowane ochotnicze oddziały zbrojne”, czyli przede wszystkim działające w ramach prawa. Nie wynika z tego nieograniczone prawo do posiadania, noszenia i używania broni, szczególnie zaś broni palnej przez każdego, kto ma na to ochotę. Angielski wyraz „militia” tłumaczy się zresztą na język polski jako „milicja”. A że są różne rodzaje milicji, to jest to zupełne inna sprawa. Milicje w znaczeniu „ochotnicze oddziały zbrojne” działają dziś w różnych państwach świata, np. islamskie i chrześcijańskie milicje w Libanie, tłukące się tam wzajemnie ku uciesze pewnego sąsiedniego państwa.
  Gdyby zaś wszyscy uczniowie i nauczyciele w USA byli uzbrojeni w broń palną, to dawno temu by się oni wzajemnie powybijali. W takiej sytuacji nauczyciele musieliby przychodzić do pracy w kamizelkach kuloodpornych i hełmach oraz uzbrojeni w broń maszynową (np. kałasznikowy, najlepiej ze składaną kolbą albo Uzi), gdyż każdy uczeń uzbrojony by był w co najmniej pistolet albo rewolwer. A napastnicy podjeżdżaliby pod szkoły w samochodach pancernych albo ostrzeliwali je rakietami i z RKM-ów i nawet CKM-ów z helikopterów albo awionetek albo też z moździerzy.