Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Watykan nieudolnie zmaga się z pedofilią w Kościele

(6)
 • 2018-02-16 07:56 | Edvin

  Watykan nieudolnie zmaga się z pedofilią w Kościele

  Mateusz,18,6: Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza. ...
  7 Biada światu z powodu zgorszeń! Muszą wprawdzie przyjść zgorszenia, lecz biada człowiekowi, przez którego dokonuje się zgorszenie. 8 Otóż jeśli twoja ręka lub noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie!
 • 2018-02-16 11:10 | samba kukuleczka

  Re:Watykan nieudolnie zmaga się z pedofilią w Kościele

  Przyjmijmy na początek że pedofilia jest dewiacją seksualną jako taką i można doznawać pełni seksualnych doznań przebywając samotnie w pokoju czytając bajkę o czerwonym kapturku i jego baraszkowaniu z wilkiem na przykład. Powodem do czujności moralnej i obywatelskiej są przykłady molestowania seksualnego w tym przypadku osób poniżej 15 roku życia.
  Pedofilia jest pojęciem stosunkowo nowym. Początek XX wieku.
  Skąd to to jest?
  Jak większość wynalazków współczesności pochodzi z ojczyzny innowacji czyli USAńskieog kraju.
  Ma to pewien związek z ruchem feministycznym, ale powiedzmy,że dosyć luźny.
  Wśród zarejestrowanych przypadków molestowania nieletnich w(oczywiście w USA) były i takie mówiące o molestowaniu 3 letniej dziewczynki przez jej starszego o 12...miesięcy kolegę.
  Sprawa była ponoć rozwojowa i połowa Stanów tym żyła.
  W książce redakcyjnego kolegi Tomasza Zalewskiego "Inne Stany" jeden z rozdziałów nosi tytuł:"Libido w służbie postępu. Feministki i obsesja molestowania seksualnego" opisany jest przykład godnego pożałowania przypadku molestowania seksualnego:

  "Jeden z polskich naukowców opisywał w nowojorskim "Nowym dzienniku" jak może to być niebezpieczne. Kiedy jego koleżance ze Stanów po gościnnym wykładzie w Polsce wręczono kwiaty, zareagowała atakiem histerii"

  A jeżeli przyjmiemy założenie , że ta molestowana, albo jakaś jej koleżanka zahaczyła o Watykan... to być może prawdziwa jest teza o nieudolnym zmaganiu się z pedofilią w państwie kościelnym.

 • 2018-02-16 18:52 | jakowalski

  Re:Watykan nieudolnie zmaga się z pedofilią w Kościele

  Watykan NIE chce zmagać się z pedofilią swoich funkcjonariuszy.
 • 2018-02-20 17:12 | Hmm?

  Re:Watykan nieudolnie zmaga się z pedofilią w Kościele

  Och, Bergoglio jest globalistą-komunistą, nie jest za to katolikiem. Wygląda na to, że rozmontuje tę instytucję, chyba że przedtem spalą ją muzułmanie, tak gorąco przez niego popierani.
 • 2018-02-21 21:26 | mikesz

  Re:Watykan nieudolnie zmaga się z pedofilią w Kościele

  Stolica Państwa Kościelnego zmaga się z pedofilią. W trosce oczywiście o dobro i godność dzieci tej treści tytuł artykułu. Pedofilia jest problemem KK, ale jak na moje wyczucie umiejscawiamy stolicę zjawiska pedofilii nie tu gdzie ona jest rzeczywiście usytuowana.
  Ale to nie ja decyduje o tym , ale ci którzy kreują wizerunek współczesnego świata.

  Dla mnie poważniejszym problem są co i rusz zdarzającesięincydenty w innej stolicy, stolicy światowej demokracji , czyli USAńskim kraju.
  Na przykład kilka dni temu nie narażona na szwank była godność 17 amerykańskich uczniów. Tych 17 uczniów straciło życie w kolejnej jatce urządzonej przez jakiegoś psychopata któremu demokracja w imię swoich zasad wsadziła w łapy broń.  Ale nikt sobie tym za bardzo głowy nie zawraca , bo większym problemem są przypadki molestowania nieletnich przez katolickich księży.

  Ale za parę tygodni może znów w jakiejś szkole, jakimś supermarkecie ...

  Oczywiście pedofilia jest największym złem współczesności...gdyby ktoś się pytał.
 • 2018-02-22 14:45 | mikesz

  Re:Watykan nieudolnie zmaga się z pedofilią w Kościele

  Ale media w końcu przyniosły wspaniałą wiadomość z związku z ostatnią jatką w amerykańskiej szkole. Prezydent Trump w trakcie spotkania z rodzinami ofiar i tymi którymi udało się przeżyć to zdarzenie ,oświadczył że myśli cały czas o zabitych i rodzinach i aby zapobiec na przyszłość tego typu zdarzeniom w amerykańskich placówkach szkolnych wszyscy nauczyciele niebawem będą mieli na wyposażeniu broń palną odpowiedniego kalibru.

  Czyli, demokracja się nie poddaje i będzie walczyć do końca.