Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Trzecie mistrzostwo olimpijskie Kamila Stocha

(3)
Co klasa, to klasa. Złoto Kamila Stocha zakończyło polską suszę medalową na igrzyskach w Pjongczangu.
 • 2018-02-17 18:03 | lemarc

  manipulacja

  Ktoś podsumował:
  Pjongpjong 2018
  HS 140 m
  1/2.Wellinger A. 135.5 m 142.0 m 277,5 m
  2/3.Johansson R. 137.5 m 134.5 m 272 m
  3/1 Stoch K. 135.0 m 136.5 m 271,5 m
  4/6 Hayboeck M. 140.0 m 131.0 m 271 m
  5/4 Tande D. 131.0 m 138.5 m 269,5 m
  6/7 Geiger K. 132.0 m 137.5 m 269.5 m
  7/5 Forfang J. A. 133.0 m 134.5 m 267.5 m
  8/8.Stjernen A. 134.5 m 131.5 m 266 m

  <b>Reszta to manipulacja ... sport sięgnął dna...</b>

  Sprawiedliwość biurokratycznej metody manipulacji oceny wg „stylu”
 • 2018-02-18 16:33 | barnaba

  Re:Trzecie mistrzostwo olimpijskie Kamila Stocha

  Sami fachowcy...
  Punkty za styl są od samego początku zawodów w sokach narciarskich. Ich pomysł był bardzo prosty- chodziło o uniknięcie "ciągnięcia skoku na siłę", co czyniłoby lądowanie niebezpiecznym dla zawodnika. Więc stworzono system, w którym opłacało się lądować ładnie i bezpiecznie 3-4 metry bliżej.

  Punkty za wiatr też wprowadzono z kilku powodów:
  1. Władze FIS miały dość ciągłych awantur związanych z różnymi warunkami na skoczni. Od wielu lat skocznie są coraz większe, skoki coraz dłuższe, więc wiatr i noszenie mają coraz większe znaczenie dla wyniku. Nasiliło się to po wprowadzeniu stylu V - w stylu klasycznym nie było to aż tak istotne.
  2. Bez punktów za wiatr i majstrowania przy długości rozbiegu konkursy ciągnęły się w nieskończoność. Dopuszczony "korytarz powietrzny" - czyli siła i kierunek wiatru, przy których dopuszczano skoki, musiał być bardzo wąski- by zapewnić zawodnikom w miarę równe szanse. Nie raz i nie dwa przerywano zawody i rozpoczynano je od początku.
  3. Możliwość zmiany belki startowej służy bezpieczeństwu zawodników- każda skocznia ma określone odległości od progu, na których lądowanie jest bezpieczne- zatem ryzykowany jest i skok zbyt krótki i zbyt długi. Kiedyś przekroczenie przez słabszego zawodnika "odległości sędziowskiej" mogło być przyczyną przerwania konkursu (bo istniało ryzyko, że najlepsi zrobią sobie krzywdę), dziś po prostu obniża się belkę.

  Na "starych zasadach" konkursy na obecnych IO albo zostałyby odwołane, albo byłyby przerywane co chwilę i ciągnęły się w nieskończoność.

  Nie wiem czy obecne zasady są dobre- bo konkursy trwają krócej, czy złe- bo punktacja staje się mało czytelna. Na pewno są równe dla wszystkich.
 • 2018-02-20 13:24 | jakowalski

  Re:Trzecie mistrzostwo olimpijskie Kamila Stocha

  Na zimową olimpiadę powinniśmy wysłać chyba tylko skoczków. Nie stać jest na fundowanie darmowych wycieczek dla amatorów, skoro sport olimpijski został praktycznie w 100% skomercjalizowany Każdy, kto nie ma szansy na medal powinien jechać na te igrzyska za własne pieniądze. Tylko ci, którzy zdobyli w sezonie olimpijskim i poprzednim medale na mistrzostwach świata czy Europy albo pucharach świata powinni otrzymywać pomoc od podatników na wyjazd na te igrzyska.