Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Czym jest endometrioza, z powodu której Lena Dunham usunęła macicę?

(9)
Na czym polega choroba 31-letniej gwiazdy i czy rzeczywiście wymaga tak radykalnych rozwiązań?
 • 2018-02-18 23:38 | Alice_

  Re:Czym jest endometrioza, z powodu której Lena Dunham usunęła macicę?

  Kobieta może sobie usunąć lub wszczepić, co chce, powinna mieć też legalną możliwość podwiązania/przecięcia jajowodów, jeśli nie chce mieć dzieci. Jej sprawa, dlaczego to zrobiła. Ale czy musi o tym wszystkim gadać publicznie?
  NIE! Nie interesuje mnie macica tej panny czy jej brak. Po prostu nie chcę o tym wszystkim wiedzieć.
  Celebryci, proszę, więcej klasy, więcej powściągliwości!
 • 2018-02-19 01:14 | jakowalski

  Re:Czym jest endometrioza, z powodu której Lena Dunham usunęła macicę?

  Może te gwiazdki będą sobie teraz wycinać mózg? Ale one przecież go już nie mają...
 • 2018-02-19 01:44 | Slawomirski

  Re:Czym jest endometrioza, z powodu której Lena Dunham usunęła macicę?

  Warto pisac o endometriozie tak samo jak warto pisac o chorobach innych narzadow. Celem jest edukacja. Czlowiek wyedukowany mniej sie leka choroby.
 • 2018-02-19 11:51 | jakowalski

  Re:Czym jest endometrioza, z powodu której Lena Dunham usunęła macicę?

  Może te gwiazdki będą sobie teraz wycinać mózg? Ale one przecież go już nie mają...
 • 2018-02-19 14:58 | katerine

  Re:Czym jest endometrioza, z powodu której Lena Dunham usunęła macicę?

  Dziwna ta decyzja tak z medycznego punktu widzenia, bo jest coś takiego jak histeroskopia, gdzie się wprowadza kamerkę do macicy i można monitorować ją w środku, błonę śluzową, ujścia jajowodowe, ogólnie wszystko, czy nie ma zrostów i w razie czego jakieś zrosty/polipy zabiegowo usuwać. A jeśli na jajowodach są już jakieś mega zrosty i jest duży problem z tym, żeby je udrożnić, a kobieta chce mieć dziecko, to i tak da się wydobyć te jajeczka. „Pobranie komórek jajowych polega na nakłuciu (punkcji) jajników przez sklepienie pochwy, pod kontrolą USG, w analgosedacji (krótkotrwałe znieczulenie). Zabieg  trwa około 10-20 minut. Bezpośrednio po zabiegu płyn z komórkami jajowymi dostarczany jest do laboratorium IVF, a Pacjentka jest wybudzana i około godziny przebywa w sali po zabiegowej – wyjaśnia specjalista zajmujący się leczeniem niepłodności w Centrum Medycznym Macierzyństwo.”. No, więc nawet kobiety z zaawansowaną endometriozą dzieci mieć mogą i żyć w miarę normalnie, tylko raczej nie te, które sobie wytną macicę… Z pustego to i Salomon nie naleje…
 • 2018-02-20 09:49 | bling.bling

  Re:Czym jest endometrioza, z powodu której Lena Dunham usunęła macicę?

  Nic w tym nadzwyczajnego. Żona ma usuniętą macicę z jajnikiem wraz z drugą operacją usunięcia endometriozy. Po pierwszym pomimo dwóch cykli IVF nie spowodowały zagnieżdżenia zarodka.
  Nie robią tego tylko amerykańskie gwiazdy a kobiety w Polsce za radą lekarzy. Nie deomonizujcie problemu.
 • 2018-02-21 16:49 | Slawomirski

  Re:Czym jest endometrioza, z powodu której Lena Dunham usunęła macicę?

  Wiekszosc tu piszacych to nie specjalisci od leczenia endometriozy. Jakowalski myli neurochirurgie z ginekologia. Alice ignoruje to ze celebryci cierpia na te same schorzenia co my. Bling.bling rozumie na czym polega endometrioza bo ma zone z endometrioza.
  Niektore kobiety maja zniszczone zycie przez endometrioze.

  Slawomirski
 • 2018-02-21 18:31 | jakowalski

  Re:Czym jest endometrioza, z powodu której Lena Dunham usunęła macicę?

  Z winy Bozi Jesteśmy fatalnie zbudowani - mamy np. tylko jedno serce (stąd też tylu z nas umiera na jego choroby), nasze organy płciowe są połączone z wydalniczymi, stąd też te starohebrajskie mity o „niepokalanym poczęciu”, mamy dwie rywalizujące ze sobą półkule mózgowe, stąd też tylu wśród nas chorych psychicznie. Mamy też takie pozostałości po naszych zwierzęcych przodkach jak np. zatoki dobre dla czwórnogów, ale nie dwunogów, zbędne pozostałości ogona, na nic nam niepotrzebne szczątkowe futro itp. itd. Chorujemy też na niezliczone choroby, w tym nie tylko na endometriozę ale i na nowotwory, szczególnie zaś złośliwe, co zawdzięczamy temu, że Bozia nas najzwyczajniej na świecie spartoliła. :-(
 • 2018-02-21 18:32 | jakowalski

  Re:Czym jest endometrioza, z powodu której Lena Dunham usunęła macicę?

  Ponieważ Bozia nas spartoliła, to mamy prawo starać się od niej o kosmiczne alimenty:
  „Erydanin, przekrzykując swym stentorowym głosem ogólną wrzawę, wołał:
  - Zadam obecnie kilka pytań końcowych czcigodnej delegacji tarrakańskiej! Czy nie jest prawdą, że w swoim czasie wylądował na martwej podówczas planecie Ziemi statek pod waszą flagą, któremu wskutek awarii lodówek popsuła się część zapasów? Czy nie jest prawdą, że na statku tym znajdowało się dwóch próżniarzy, skreślonych później ze wszystkich rejestrów za bezwstydne machinacje z rzęślami, i że ci dwaj łotrzy, te zawalidrogi mleczne, zwali się Bann i Pugg? Czy nie jest prawdą, że Bann i Pugg postanowili, po pijanemu, nie zadowolić się zwykłym zanieczyszczeniem bezbronnej, pustynnej planety, gdyż zachciało im się zaaranżować na niej, w sposób występny i karygodny, ewolucję biologiczną, jakiej świat dotąd nie widział? Czy nie jest prawdą, że obaj ci Tarrakanie rozmyślnie, z najwyższym napięciem złej woli obmyślili sposób stworzenia z Ziemi - wylęgami dziwolągów na skalę całej Galaktyki, cyrku kosmicznego, panopticum, gabinetu makabrycznych osobliwości, którego żywe eksponaty stałyby się, w swoim czasie, pośmiewiskiem najdalszych Mgławic?! Czy nie jest prawdą, że pozbawieni wszelkiego poczucia przystojności i hamulców etycznych, obaj ci bezecnicy wylali na skały martwej Ziemi sześć beczek zjełczałego kleju żelatynowego i dwie bańki nadpsutej pasty albuminowej, że dosypali do owej mazi - sfermentowanej rybozy, pentozy i lewulozy, a jakby mało było jeszcze tych paskudztw, polali je trzema dużymi konewkami roztworu zgliwiałych aminokwasów, po czym powstałą bryję bełtali łopatką od węgla, skrzywioną w lewo, oraz pogrzebaczem, także wykręconym w tę samą stronę, wskutek czego białka wszystkich przyszłych istot ziemskich stały się LEWO-skrętne?! Czy nie jest nareszcie prawdą, że Pugg, cierpiący podówczas na silny katar, a podżegany do tego przez słaniającego się od nadużycia trunków Banna, w sposób rozmyślny nakichał do plazmatycznej zarodzi, a zakażając ją przez to złośliwymi wirusami, rechotał, iż dzięki temu tchnął „sakramenckiego ducha” w nieszczęsny zaczyn ewolucyjny?! Czy nie jest prawdą, że lewoskrętność owa i owa złośliwość przeszły następnie w ciała ziemskich organizmów i przetrwały w nich po dzisiaj, od czego cierpią teraz bezwinni przedstawiciele rasy Artefactum Abhorrens , którzy nazwali siebie mianem homo sapiens jedynie z prostaczej naiwności? Czy nie jest przeto prawdą, że Tarrakanie winni nie tylko zapłacić za Ziemian wpisowe, w wysokości biliona ton kruszcu, ale także muszą wypłacić nieszczęśliwym ofiarom planetarnego nierządu - KOSMICZNE ALIMENTY?”
  Stanisław Lem „Dzienniki gwiazdowe” Podróż ósma (http://niniwa22.cba.pl/lem_podroz_osma.htm)