Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Rosjanie oskarżeni o ingerowanie w wybory w USA. Co konkretnie robili?

(11)
Narażone na dezinformację były miliony amerykańskich wyborców. Skutki mogły wpłynąć na cały świat, bo przecież chodziło o wybór najpotężniejszego polityka.
 • 2018-02-20 07:22 | Kosal

  Rosjanie

  Wyglada na to ze pan redaktor uwierzyl w skutecznosc akcji Rosjan. Na reklame na Facebooku Rosjanie wydali 46 tysiecy dolarow i wiekszosc tych pieniedzy poszlo na stany w ktorych Clintonowa miala zdecydowana przewage czyli na marne. Sztab Clintonowej wydal na media spoleczne ponad 81 milionow, wiec nie przesadzajmy o tych rosyjskich wplywach na wybory.
 • 2018-02-20 08:44 | znafca in spe

  Re:Rosjanie oskarżeni o ingerowanie w wybory w USA. Co konkretnie robili?

  Niedlugo dowiemy sie, ze Rosjanie sa oskarzani o to ze zyjemy!
 • 2018-02-20 09:11 | Slawczan

  Re:Rosjanie oskarżeni o ingerowanie w wybory w USA. Co konkretnie robili?

  Konkluzje artykułu niestety nie zostaną uwzględnione przez obecnie rządzących, gyż opisane w artykule działania bynajmniej ,,nie stanowią zagrożenia dla interesu Polski". Rosyjska trolownia już nie będzie musiała w nikogo uderzać ani niczego organizować, gdyż najlepszym rosyjskim trolem obecnie jest ,,Suweren". Pamiętam ten wysyp nowych nicków na Polityce, które po wyborach zamilkły - częstokroć działały na zasadzie ,,nie popieram PiSu ale...". Na GW nowe nicki praktycznie całkowicie opanowały komentarze pod artykułami. Dlatego śledztwa w Polsce, czy też działań zabezpieczających nie ma co się spodziewać.
 • 2018-02-20 09:52 | Manifest

  Re:Rosjanie oskarżeni o ingerowanie w wybory w USA. Co konkretnie robili?

  Pisze Pan bzdury. Wpierw niech Pan policzy ilość baz USA wokół Rosji, zmasowaną propagandę, gigantyczne zbrojenie i wojny na całym świecie. Rosja na szczęście dobrze się broni i może skutecznie dokonać odwetu. Na Ukrainie to USA dokonało agresji przeciwko Rosji. Putinowi udało się w porę przeciwdziałać.
 • 2018-02-20 10:48 | lubat

  Re: Rosyjska "Parszywa trzynastka"

  W znanym amerykańskim filmie "Parszywa dwunastka" (The Dirty Dozen) dwunastu kryminalistów w mundurach dokonuje czynu niemożliwego z punktu widzenia sztuki wojennej: zdobywają pilnie strzeżony zamek we Francji, gdzie przebywają szychy Wehrmachtu.
  Ale to nic w porównaniu z wyczynem 13 rosyjskich agentów(?), hakerów(?) czy jak tam ich można nazwać, którzy - oczywiście na polecenie Putina - pokonali wszystkie zabezpieczenia największego mocarstwa i wybrali pożądanego prezydenta.
  Ten wyczyn jest rzeczywiście wielki, co doceniają wszystkie światowe media, które piszą o tym wielkimi tytułami na pierwszych stronach, "Polityki" nie wyłączając.
  Nasuwa się tu jeszcze analogia z innym filmem "Siedmiu wspaniałych" ("Siedmiu samurajów") o dzielnych wojownikach, którzy dają sobie radę z przeważającymi siłami przeciwnika niczym zbiorowy Rambo.

  Wszystkie te brednie o tym, jak ta "stacja benzynowa z bronią atomową" kładzie na łopatki mocarstwo dysponujące dziesiątkami tysięcy agentów zajmujących się wywiadem elektronicznym i "rozprzestrzenianiem demokracji" i mające budżet przewyższający budżety wszystkich pozostałych państw łącznie, jest obrazą inteligencji nawet dla gimbusa.
 • 2018-02-20 11:06 | snakeinweb

  Re:Rosjanie oskarżeni o ingerowanie w wybory w USA. Co konkretnie robili?

  Można też nie iść na wybory i ryzyko bycia zmanipulowanym redukuje się do zera.

  Zresztą działalność i metody partyjnych spin doktorów i opłacanych band trolii niczym się nie różnią od gangsterskich praktyk ruskich agentów. Co za różnica, kto dezinformuje, kłamie, manipuluje?

  Ciekawe czy polskie media zajmą się kiedyś podobnymi praktykami w wykonaniu polskich manipulatorów. To że PiS ma takie "tajne służby" to jest prawie pewne, a PO zapowiadało przynajmniej, że to będzie robić.
 • 2018-02-20 11:39 | andrzejz

  Re:Rosjanie oskarżeni o ingerowanie w wybory w USA. Co konkretnie robili?

  zastanawia mnie fakt Rosjanie trollowali na korzyść wygranego obecnie prezydenta Trumpa , dlaczego więc obecna administracja tak intensywnie poszukuje dowodów na ingerencję w wybory ,czy chcą doprowadzić do usunięcia z stanowiska obecnego prezydenta . Jak 13 ludzi i 3 firmy mogły wpłynąć na wyniki wyborów , coś cieniutko z tymi stanami
 • 2018-02-20 12:33 | Marian.W.O

  Re:Rosjanie oskarżeni o ingerowanie w wybory w USA. Co konkretnie robili?

  H.Clinton wydala na kampanie wyborcza ponad miliard dolarow i miala wsparcie najlepszych doradcow. Okazuje sie, ze przegrala z grupa ludzi dzialjacych poprzez media spolecznosciowe. Istnieja dwie mozliwosci:
  1. Ktos wynalazl genialny i malo kosztowny sposob na wygranie walki politycznej. Wobec tego politycy powinni zarzucic wszelkie kampanie wyborcze i przerzuci sie na tanie i skuteczne narzedzie jakim sa media spolecznosciowe.

  albo

  2. Ktos probuje nam robic wode z mozgow. Przyczyna moze byc prosta, przestawiciele establiszmentu obu partii przegrali polityczna walke na ich polu i wedlug ich zasad z politycznym amatorem i dyletantem i tego zniesc nie moga. Zamiast dokonac solidnego "post mortem" karmia nas dyrdymalami.

  Nawet nie wspominam, co ow establiszment sadzi, w obliczu tych wypocin, o samych wyborcach.
 • 2018-02-20 15:49 | poznan56

  Re:Rosjanie oskarżeni o ingerowanie w wybory w USA. Co konkretnie robili?

  Nawet Demokraci przyznali, ze dzialania Rosjan NIE MIALY WPLYWU NA WYNIK WYBOROW.
  A przy okazji ... od zakonczenia II wojny swiatowej Amerykanie ingerowali w wybory w roznych krajach dziesiatki razy (szczegolnie w Ameryce Pld. i w Azji). Waszyngton zrobil nawet cos wiecej. CIA spowodowala obalenie demokratycznie wybranych rzadow co najmniej dwa razy (w Iranie w 1953 r. i w Chile w 1973). Moze warto tu przypomniec slowa z Pisma: "Ten, co jest bez grzechu niech rzuci pierwszy kamieniem".
 • 2018-02-20 16:00 | woytek

  Re: 13 oskarżonych o ingerowanie w wybory w USA. Co konkretnie robili?

  Był taki film hollywoodzki "Parszywa dwunastka". Media korporacyjne i politycy wysmażyli "Parszywą trzynastkę".
  Jak trzynastu obcych ludzi mogło wpłynąć na wybory milionów, którzy nie używają internetu do czytania wiadomości politycznych, tylko do celów prywatnych, rozrywkowych.
  Trzeba mieć dużo złej woli, aby ubliżać amerykańskim wyborcom, że ulegli wpływowi zewnętrznych podpowiadaczy.
 • 2018-02-20 19:21 | kalder

  Re:Rosjanie oskarżeni o ingerowanie w wybory w USA. Co konkretnie robili?

  Co może nasz czekać???

  A może już się stało w 2015 - byliśmy poligonem przed USA. Nagonka na Komorowskiego na przykład.

  Sowa i przyjaciele, uralskie nadajniki ojca dyrektora, Latkowski z wieloletnim pobytem w Rosji?!