Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Rząd PiS złamał prawo europejskie, tnąc Puszczę Białowieską

(7)
Opinia rzecznika generalnego Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej zasmuca. Jest pierwszym tak poważnym sygnałem, że opowieści poprzedniego kierownictwa resortu środowiska mogły być wyssane z palca.
  • 2018-02-20 18:00 | woytek

Europa zachodnia wycięła w pień wszystkie puszcze i Rzecznik milczy ?

Skąd rzecznik może wiedzieć, czy zagrożenie kornikiem nie było poważniejsze niż wycinka, trzeba sadzić lasy w Europie zachodniej , zamiast się zbroić i importować wojnę na Ukrainę, na zamówienie globalnych awanturników. Ale o tym rzecznik milczy?
  • 2018-02-20 19:28 | Mad Marx

Re:Rząd PiS złamał prawo europejskie, tnąc Puszczę Białowieską

Być może jest to tylko moje wrażenie ale ostatnio zauważam znaczne zwiększenie wyrębu lasu w moich okolicach. to samo mówią znajomi z innych części kraju. Czy nie chodzi przypadkiem o sfinansowanie różnych kosztownych programów rządowych eksportem drewna ?
  • 2018-02-21 09:34 | zxcvb

Manipulacje

Nie cięto w ściśle chronionych fragmentach lasu, bo takich w Polsce nie ma. Są co prawda wydzielone w 15 parkach narodowych strefy ochrony ścisłej, zbliżone charakterem do kategorii Ia. (ścisłe rezerwaty przyrody) ale są to niewielkie fragmenty. W BPN jest takich kilka, przy czym cięcia prowadzono poza parkiem. Białowieski Park Narodowy jest małą częścią Puszczy Białowieskiej. Reszta to lasy gospodarcze i rezerwaty przyrody.
    O ile wiem nie cięto również w rezerwatach przyrody zaliczanych do kategorii IV(nie mylić ze ścisłym rezerwatem przyrody Kat, I), gdzie dopuszcza się ochronę czynną czyli np., cięcia sanitarne)
  • 2018-02-21 14:22 | arkadia

Strzelał ,wycinał ,krzyczał darż bór , a płacić będziemy my nie on.Zlicytować tą jego szopę ,razem z nim i skórą rysia
  • 2018-02-21 17:58 | zxcvb

Mad Mawrx - wrażenie

Zasobność (to ilość metrów sześciennych masy drewna na hektar powierzchni) polskich lasów rośnie.Dziś jest to pozycja niedościgniona w Europie.
    I ta pozycja będzie rosnąć, bo coraz większe znaczenie będą odgrywać nasadzenia powojenne(zasługa gen. Berlinga, 30% lasów Polski to nasadzenia powojenne!)ale głównie to, że pozyskujemy rocznie mniej drewna, niż przyrasta. I nie jest to incydent w LP ale zasada.
    Być może tu i tam, pojawiać się będą większe obszary wyrębu ale znaczyć to będzie, że trwa przebudowa monokultur uprawowych. Choć powinno(i pewnie tak się dzieje) odbywać się to poprzez cięcia gniazdowe.
    Ostatecznie pragnę Szanownego Pana uspokoić.
    Polskie Lasy są w dobrych rękach. 90 lat gospodarowania Lasów Państwowych dało nam lasy w najlepszej kondycji w UE.
    A cała ta nagonka na leśników...
    Leśnikiem niełatwo jest zostać, bo trza odpowiedniego wykształcenia. O to z kolei jest trudno, bo konkurencja przy naborze duża, a i skończyć edukację nie łatwo, bo zakres wiedzy do opanowania ogromny. Niemniej szczerze zachęcam do studiowania nauk leśnych. Zupełnie inaczej patrzy się na świat, niż z perspektywy betonowego mrowiska.
    Na koniec zdrowia wszystkim życzę. Ze szczególnym uwzględnieniem zdrowia psychicznego.
    Inaczej mówiąc - nie dajmy się zwariować!
    To mówiłem ja. Dla przyjaciół "starywilk"
  • 2018-02-22 10:06 | arkadia

Jedna uwaga do komentarza Mad Mawrx pisze Pan o uprawach leśnych nie o lesie.Wiem o czym piszę , mój ojciec i brat są z branży do której jak domyślam się Pan należy
  • 2018-02-22 10:07 | arkadia

Jedna uwaga do komentarza Mad Mawrx pisze Pan o uprawach leśnych nie o lesie.Wiem o czym piszę , mój ojciec i brat są z branży do której jak domyślam się Pan należy