Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Stan badań nad Zagładą

(1)
W dziedzinie badań nad zagładą Żydów polscy historycy nie zmarnowali ostatnich 25 lat.
  • 2018-02-20 20:55 | maciej

Jakub Petelewicz 20 lutego 2018 Stan badań nad Zagładą Polacy patrzą (po latach) na getto

Jakub Petelewicz 20 lutego 2018 Stan badań nad Zagładą Polacy patrzą (po latach) na getto
    W dziedzinie badań nad zagładą Żydów polscy historycy nie zmarnowali ostatnich 25 lat.
    Szanowny Panie, Ja mam prawie osiemdziesiat siedem lat i dobrze pamietam pierwszy dzien kiedy otwarli KL Auschwitz. Chowalismy sie wtedy u babci na Zaolziu czyli w Reichu, ok 100 km od Oswiecimia. Pozniej w latach 1942-1944 na wschodniej lubelszczyznie niedaleko od Treblinki, Belzca i Majdanka. Pamietam dobrze polowanie na ukrywajacych sie w lasach ucieknierow z polikwidowanych getthah. Dobrze pamietam rozne nastroje i wypowiedzi Polakow, polskich chlopow, Ukraincow, pod Dolhobyczowem w Hrubieszowskim itd. Czytalem wszystko co mozliwe o Drugiej Wojnie zagladzie Zydow oraz zagladzie Polakow jak nastepnych do zniszczenia. W 1969r wyslano mnie do Nigerii, a po pierwszej turze zdezerterowalem z pomoca agentow UB/SB, ktorzy zadbali o to bym juz nie wrocil. Na Kongresie Polskich Intelektualistow na emigracji, Montreal Q. 1975 w ktorej uczesticzyli, p. Leszek Kolakowski, p. Jan Nowak-Jezioranski uslyszalem o szkalowaniu Polakow, kiedy mowca wspomnial film Hollywoodu "QB VII." Szereg lat pozniej udalo mi sie kupic pare kopii DVD tego filmu. Pod koniec dlugiego filmu sa pokazane wysokie ceglane mury a na nich tablica z napisem po polsku “POLSKI OBOZ KONCENTRACYJNY JADWIGA, a ponad wszyskim POWIEWA WIELKA CZERWONO BIALA POLSKA FLAGA. Mam ostania kopie tego filmu na DVD, pare poprzednich poslalem d Polski, m. in p. Dr Jozefie Niemcewicz w Tychach. Moja ostatnia kopie chce zdeponowac w IPN ale boje sie ze moze przepasc. W tym wzgeldzie jestem paranoiczny. Moje wlasne zapiski chowan na wielu nosnikach, wtykam do sejfow itd.

“W kanadzie, zbrodnicza faszystowsko-bolszewicka sfora chciala mnie pognebic jako polskiego lekarza. Czy ty i inni w Polsce chca w to uwierzyc czy tez nie dla mnie nie ma znaczenia. Nie bedzie zadnych kompromisow. Jak nie mam racji powinni wiedziec co maja zrobic, uwiezic mnie a pozniej deportowac, ale ta cala swolocz czeka az umre, najlepiej z czyjas pomoca. A wiec zanim umre musze odnotowac swoj wlasny etos, co znaczy zapisac i rozpowszwechnic na ile sie da. Moje listy moze czytac kazdy, kto ma opchote, a wielu jest zainteresowanych bo w listach zawsze jest opis epoki w ktorej dane bylo zyc piszacym. Niezliczone sa wydawnictwa roznich pamietnikow, pisanych listow itd.
    Moja historia to jest rowniez dowod na antypolski rasizm tu w Polnocnej Ameryce. Obecny Rok 2012 jest rokiem JANUSZA KORCZAKA, ktory dla mnie i wielu jest wielkim polskim bohaterem, wbrew wszelkiej masci plugawcom ktorzy chca Go widziec w innym swietle. Dlatego nigdy nie zapomne i nigdy nie wybacze tej calej bandzie polskiego i kanadyjskiego GESTAPO-KBG, ktorzy mnie chcieli wrobic na Sprizdoktora. Wy wszyscy polscy lekarze, poprzednich i obecnych pokolen, mielibyscie sine oko. Wladyslaw Dering autentyczny wiezien Auschwitz byl czlonkiem Sonderkommando i jako lekarz pracowal z hitlerowskimi zbrodniarzami, ale nikogo nie zabil a ksiazka Leon Uris'a EXODUS, o nim wlasnie, a pozniej film QB VII narobily Polakom, polskim lekarzom w pierwszym rzedzie ogromnej szkody, dlatego jest naszym obowiazkiem, rzetelnie to odnotowac, bo SCIPTA MANENT.”
    Jak p. Prezydent Izraaela widzial film QB VII to uwierzyl w co widzial, dlatego pozniej wyglupil sie jak zatakowal p. Premiera M. Morawieckiego za to ze wspomnial o zbrodniach Zydow dokonanych wobec wlasnych ludzi, oburzyl sie I powiedzial ze to jest “ZUPENE DNO” podczas kiedy ZUPLENYM DNEM JEST IGNORANCJA ORAZ BRUTALNE PRZEINACZANIE I NEGOWANIE FAKTOW.
    Z powazaniem, Wlodzimierz Sokolowski
    ""