Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Viktor Orbán znów straszy „muzułmańskimi najeźdźcami”

(6)
Na Węgrzech ruszyła kampania wyborcza, a premier Orbán, strasząc imigrantami, chce przy okazji wykończyć Sorosa.
 • 2018-02-21 15:55 | sprint

  Re:Viktor Orbán znów straszy „muzułmańskimi najeźdźcami”

  Wiktor Orban ma racje, ze Europe (Zachodnia) zaleje fala uchodzcow muzulmanskich. Przyczyni sie do tego nowe unijne prawo azylowe, uchwalone juz przez Europarlament, przy wsparciu wszystkich panstw, ktore musi jeszcze tylko zostac zatwierdzone przez Komisje Europejska i rzady poszczegolnych krajow. Otoz to nowe prawo azylowe ma usprawnic przyjmowanie migrantow oraz przyspieszyc ich rozdzial na kraje UE. Prawo to przewiduje mozliwosc skladania wnioskow azylowych do 30 osob wspolnie, zeby nie bylo zbyt duzo roboty z pojedynczymi wnioskami. Podobnie usprawnione zostanie laczenie rodzin bedacych juz w Europie azylantow z czlonkami ich rodzin z krajow pochodzenia , rowniez jednorazowy wniosek do 30 osob na jednego migranta. Uproszczone zostanie laczenie rodzin rowniez przez to, ze nie bedzie trzeba udowadniac, ze jest sie z kims spokrewnionym, wystarczy podac czyjes nazwisko oraz adres zamieszkania i otrzyma sie wize z prawem do stalego pobytu wszystkich czlonkow ,,rodziny" w wybranym przez nich kraju. Przestanie dzialac ustawa tzw. Dublin II, ktora zobowiazuje migranta do zlozenia wniosku w kraju, w ktorym postawil pierwszy raz noge, jak obecnie Wlochy czy Grecja. Nie bedzie tez mozna zawracac migrantow z powrotem do takich wlasnie krajow, jak to jest w ramach obecnie prawa Dublin II. Kazdy migrant moze wybrac sobie w mysl nowej ustawy europarlamentu dany kraj w Europie i tam sie udac bezposrednio celem pobytu lub laczenia z rodzina. Niemcy juz sie boja, ze zaleje ich fala nowego naplywu muzulmanow, gdyz u nich znajduje sie najwiecej azylantow, z ktorych kazdy bedzie mogl sciagnac do siebie z kraju rodzinnego dowolna liczbe osob jako czlonkow rodziny. Eurodeputowani niemieccy z cala swiadomoscia tego zaglosowali za przyjeciem nowego prawa azylowego. Dlatego obywatele juz sie boja i stad rosnie poparcie skrajnej Alternatywy dla Niemiec (AfD) a spada w szybkim tempie dla SPD, ktora jest za przyjmowanie migrantow bez ograniczen. Jesli na 1,4 miliona nowych azylantow z ostatnich 2 lat w Niemczech przypadnie do 30 nowych tzw czlonkow rodziny na jednego , to bilans jest zatrwazajacy. Niemcom grozi zalew imigrantow muzulmanskich a skonczyc sie moze to wszystlko masowymi protestami lub jawna rewolta, inaczej nie powstrzyma sie tego szalenstwa urzednikow brukselskich i politykow starych partii rzadzacych, ktorym zalezy tylko na utrzymaniu sie przy wladzy, jak dlugo sie da, obojetnie jakim kosztem. Byc moze w zwiazku z nowym prawem azylowym Orban snuje czarny plan dla Europy Zachodniej w szczegolnosci i moze miec racje.
 • 2018-02-21 20:07 | woytek

  Re:Viktor Orbán znów straszy „muzułmańskimi najeźdźcami”

  Viktor Orban to najzdolniejszy polityk tej części Europy. Gdyby te kraje mogły stworzyć nową Unię - byłby to najlepszy kandydat na prezydenta Unii krajów Europy wschodniej i południowej.
 • 2018-02-22 09:18 | Alice_

  Re:Viktor Orbán znów straszy „muzułmańskimi najeźdźcami”

  Ja tu nie widzę żadnego lawirowania. Zagrożenie dla Europy ze strony masowej muzułmańskiej migracji niewątpliwie istnieje, ale też nie ma możliwości całkowicie się od niej odciąć (bo jednak Węgry wyspą jak Australia nie są), więc przynajmniej decydujmy, kogo i jak przyjmować, żeby mieć nad nimi lepszą kontrolę. Bo niewielki procent muzułmanów to niewielki problem, z każdym nowym tysiącem problem narasta, a dla kraju tak małego jak Węgry to może przesądzić o być albo nie być.
  Orban nie jest politykiem z mojej bajki, ale jeśli chodzi o uchodźców, ma absolutną rację.
 • 2018-02-22 13:32 | azur

  Re:Viktor Orbán znów straszy „muzułmańskimi najeźdźcami”

  Orban lawiruje, ale niewiele z tego wynika, a dla Polski praktycznie nic.
 • 2018-02-22 16:45 | Aspiryna

  Re:Viktor Orbán znów straszy „muzułmańskimi najeźdźcami”

  "Viktor Orban to najzdolniejszy polityk tej części Europy."

  I (szczegolnie) umie dbac o interesy swoje, swojej rodziny oraz kolegow.
  Poziom korupcji na Wegrzech rosnie z roku na rok!
 • 2018-02-24 19:12 | Alrus

  Re:Viktor Orbán znów straszy „muzułmańskimi najeźdźcami”

  A to Orban musi aż straszyć? Każdy normalny człowiek zdaje sobie sprawę z konsekwencji osiedlenia się w Europie wielu milionów ludzi obcych kulturowo i nie respektujących obowiązujących tu praw i obyczajów.
  Redaktorzy Polityki sobie nie zdają?
  Cóż...