Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Sami swoi, czyli kadry władzy

(3)
W państwowych instytucjach obowiązuje zasada drzwi obrotowych – jedni wchodzą, drudzy wychodzą. Kiedy po wyborach rządy przejmuje nowa władza, drzwi szybko się kręcą. Tym razem jednak od dwóch lat nie przestają się obracać, a ostatnio nabrały wyjątkowego tempa. Co je tak napędza?
 • 2018-02-21 17:26 | kwintesencja

  Pora na zmianę obiektu zainteresowania

  Wszyscy patrzą tylko na spółki i ministerstwa, bo tam są najlepsze frukta. Nikt (przynajmniej nie zauważyłam tego, a prowadzę dość gruntowny research po krajowych portalach) nie zwraca uwagi na to, co się dzieje w urzędach wojewódzkich. Ważnych szczególnie z kilku powodów. Po pierwsze: ze względu na wybory samorządowe. Po drugie: ze względu na to, że są pasem transmisyjnym środków budżetowych dla samorządów. Po trzecie, czwarte, piąte i dziesiąte: dlatego, że właśnie na tym szczeblu następuje największa dewastacja zarządzania. Proszę się przyjrzeć jak niszczone są kadry, zastępowane przez BMW; jak kunktatorstwo działa na szkodę interesariuszy; jak opóźniane jest podejmowanie decyzji; jak środki przeznaczane są dla swoich ze szkodą dla tych, którzy mają oczywiste potrzeby i nieoczywisty rodowód partyjny; jak wojewodowie wchodzą w układy z przedsiębiorcami i forują działalność tych, którzy mogą coś oferować w zamian za poparcie; jak wojewodowie zamiast promować lokalny rozwój społeczny i gospodarczy wstają z kolan, fałszując lokalną historię na potrzeby jedynie słusznej partii. Przyjrzyjcie się państwo jak to działa w terenie, który został wydany na pastwę miernych, ale wiernych reprezentantów rządu w terenie. To dopiero jest klęska, bo dotyka całego społeczeństwa i niszczy na wiele lat kadry. A przecież PiS pracuje nad projektem pozbawiającym samorządy ich ustawowych uprawnień. I nie, nie są to gołosłowne stwierdzenia. Przemawia za mną doświadczenie bezpartyjnego państwowca, uważanego przez dotychczasowe frakcje (nawet i PiS z poprzedniego okresu władzy) za osobę kompetentną.
 • 2018-02-22 07:44 | arkadia

  Re:Sami swoi, czyli kadry władzy

  Lektura tego artykułu może przyprawić tylko o poważny ból głowy.To ma być nowoczesne państwo? Te bizantyjskie koterie! Można krzyczeć za Kchanowskim "O nieszczęsne królestwo i zginienia bliskie"
 • 2018-02-22 18:31 | abchaz

  Re:Sami swoi, czyli kadry władzy

  Prezes ma wyjątkowy dar zamiany złota w .....
  "Anty Midas" rzec można.
  Z tym,że zmiana musi przyspieszać w tempie nadążnym za spadkiem parytetu produktu zmiany.Gdy parytet produktu,mierzony oczekiwaniami prezesa ,spada,mniej woni elektoratowi,czas na nowy ładunek anty złota."Mniej woni" oznacza,że elektorat prawdziwy nie jest usatysfakcjonowany poziomem równości z anty złotem i może,w sposób haniebny,doszukiwać się pokrętności a nawet zdrady procesu przemian.
  Tylko "przyśpieszenie" wraz z nieodwołalną radykalizacją tzw "kadr".zdolnych,znów,do wzmożonej produkcji anty złota jest wyjściem właściwym.
  Zgniłe Liberały nazywały to "ucieczką do przodu".

  Tylko