Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Futureska z Tuskiem na eurowybory

(9)
Gdyby Donald Tusk chciał wrócić do polskiej polityki, najłatwiej byłoby mu to zrobić w maju 2019 roku – przy okazji wyborów do Parlamentu Europejskiego.
 • 2018-02-22 13:28 | azur

  Re:Futureska z Tuskiem na eurowybory

  Tusk niech spokojnie dotrwa do końca 2019 r., kiedy kończy mu się kadencja Przewodniczącego RE. Cokolwiek potem zrobi, doświadczenie zdobyte na kolejnych stanowiskach jest bezcenne.
 • 2018-02-22 14:33 | pawel markiewicz

  Re:Futureska z Tuskiem na eurowybory

  A po co Tusk mialby wracac do czegos takiego jak polityka Polska. Przeciez nie musi tego robic. W Europie i na Swiecie ma wystarczajaco dobra opinie rzetelnego i klarownego polityka, zeby nie martwic sie o przyszlosc.

  Kiedys sp Jan Kulczyk powiedzial tak "mozna robic interesy warte milion dolarow, ale dlaczego nie takie za miliard? Inni ludzie, inne wina pije sie do kolacji".
  Tusk musialby upasc na glowe zeby z cywilizowanego srodowiska wrocic do Ciemnogrodu czyli Polski i uzerac sie z chamami typu Horala, Sniadk, Pawlowicz, Sasin czy balwanami ze swojej partii, ktorzy tez nie sa orlami. To byloby nielogiczne.

 • 2018-02-22 15:01 | organicParaben

  Re:Futureska z Tuskiem na eurowybory

  Wszystko pieknie... pewnie przekroczy prog wyborczy, itd. Tylko co dalej? Jaki program? Z jakimi ludzmi? Bardzo szanuje Tuska za jego skutecznosc (w pewnych sprawach) i osobowosc, najpierw powinien opowiedziec Polakom (i Polkom) jaki ma plan dla Polski.
 • 2018-02-22 15:05 | lonefather

  Re:Futureska z Tuskiem na eurowybory

  Nigdy...
  Nigdy wiecej nie oddam glosu na Donalda Tuska !

  Bo:
  1) Nie doprowadzil do osadzenia Ziobry i Kaczynskiego, gdy byl na to czas.
  2) Olal reformowanie kraju, chowajac sie za "ciepla woda z kranu"
  3) Dla posadki w Brukseli, NIC nie zrobil, zeby powstrzymac dzielenie spoleczenstwa szajba smolenska...
  4) Samemu nie majac pomyslu na Polske, zdekapitowal wszystkich z pomyslami chwytliwym sloganikiem o tym, ze "Ci z wizjami niech sie udadza do lekarza..."

  W rezultacie Kaczysnki sie umocnil na coraz bardziej podzielonym polskim spoleczenstwie, wygral wybory i teraz demoluje demokracje, praworzadnosc, kosztem rabunku Polski przez swoich poplecznikow...

  Nie tylko finansowo Polska jest rabowana przez pisowcow Kaczynskiego. Polska jest obrabowywana z historii, z godnosci i szacunku miedzynarodowego, co pozbawia Polake sojusznikow i wsparcia, przez co naraza nasze polskie bezpieczenstwo...

  To wszystko to sa realne polityczne winy i bledy Donalda Tuska i trzeba byc slepcem, zeby tego nie widziec.

  I trzeba byc glupcem, zeby sie dopytywac o to, kiedy ten egoistyczny i krotkowzroczny politykier, ktory jest autorem i sponsorem zwyciestwa Jaroslawa Kaczynskiego, wroci do polskiej polityki.

  Oby nigdy !
 • 2018-02-22 15:25 | abchaz

  Re:Futureska z Tuskiem na eurowybory

  A "po jakiego ?" miałby wracać.
 • 2018-02-22 20:44 | Tomasz Marczyk

  Re:Futureska z Tuskiem na eurowybory

  Czy Tusk wróci? Po co?
  Stworzył razem z Olechowskim i Płażyńskim Platformę Obywatelską, po czym zajął się skutecznym wycinaniem wszystkich potencjalnych konkurentów do przywództwa (Olechowski, Płażyński, Rokita).
  Gdyby połowę energii poświęconej na walkę ze Schetyną poświęcił walce z Kaczyńskim, PIS nie doszedłby do władzy.
  Kiedy jego ego uznało, że Polska to za mało, przyjął stanowisko Przewodniczącego Rady Europejskiej, przekazując pałeczkę Ewie Kopacz, czyli de facto (po wyborach) Jarosławowi Kaczyńskiemu.
  Miał wielką szansę powrotu do polityki krajowej w momencie, gdy PIS zawetowało jego reelekcję na Przewodniczącego Rady Europejskiej.
  Jego ówczesny powrót pod hasłem: Po Pierwsze Polska, dałby mu nieprawdopodobny kapitał do zbudowania silnej opozycji.
  Trwanie na stanowisku głosami 27 rządów europejskich wbrew głosowi rządu polskiego, jakby nie patrzeć, demokratycznie wyłonionego, tę możliwość unicestwiło.
  W Polsce jest politykiem byłym, nadzieje na wygraną formacji politycznej z jego patronatem są równie uzasadnione, jak nadzieje na wygrane formacji, wspieranych przez innego w Polsce byłego polityka – Aleksandra Kwaśńiewskiego.
 • 2018-02-22 21:51 | Kleomenes

  Re:Futureska z Tuskiem na eurowybory

  Nie sądzę,aby powrót Tuska do polskiej polityki był właściwy.Naraził się zbyt wielu ludziom.Tylko oportuniści,których bezpośrednio nie odczuli zakłamania cechującego jego rządy,mogą za cenę spokoju chcieć jego powrotu.Wiem co piszę,gdyż jako osobę niepełnosprawną,jego bezczelność,wprost mnie osłupiła.Po cichym zlikwidowaniu różnych form kształcenia zawodowego dla osób niepełnosprawnych,w tym możliwości zdobywania zawodu w zakładach rzemieślniczych,gdzie była gwarancja zatrudnienia po ukończeniu nauki,miał czelność pojechać na Mazury ,na regaty niepełnosprawnych i powiedzieć,że z całych sił wspiera to środowisko.Chamstwo,hipokryzja i cynizm.I pomimo,że jestem zdecydowanym demokratom,to panu Tuskowi na pewno nie podał bym ręki.Kiedyś takim jak on odmawiano zdolności honorowych.
 • 2018-02-23 01:20 | Falicz Jedrek

  Re:Futureska z Tuskiem ...

  Tusk na bialym koniu ne wroci.
  Nikt mu w Polsce nie zaproponuje nawet zblizonej synekury do brukselskiej.
  A jego domniemany patriotyzm ("zrobi to dla dobra...Polski"..) to mozna sobie miedzy bajki POLIYKI wlozyc.

  Przytula go w UE - na 200%!
 • 2018-02-23 06:58 | neospasmin

  autor nie pozostawia zludzen

  W wyborach do europarlamentu nie chodzi o zaden program, zadna wizje ZEuropy czy Polski. Chodzi o immunitet i tanio zdobyta posade na nastepne pare lat.

  W mej opinii takie dywagacje beda mialy sens po wyborach samorzadowych.
  Pan Tusk zorientuje sie czy na jeszcze do kogo wracac.
  Jesli nie to moglby wystartowac np w Niemczech czy na Malcie.

  ml