Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Trump po tragedii na Florydzie chce uzbroić nauczycieli. Nie tędy droga

(16)
Prezydent USA, podobnie jak zwolennicy nieograniczonego dostępu do broni w USA, uważa, że „jedynym lekarstwem na złego faceta ze spluwą jest dobry facet ze spluwą”.
 • 2018-02-22 16:44 | Tanaka

  „jedynym lekarstwem na złego faceta ze spluwą jest dobry facet ze spluwą”

  Jest to teza idiotyczna, a idiotyzm owej tezy bije w oczy z mocą karabinu.

  1. lekarstwem na przemoc nie jest przemoc o odwrotnym znaku.
  2. "dobry facet ze spluwą" nie stanowi równowagi dla "złego faceta ze spluwą". USA są pełne "dobrych facetów ze spluwą", samych policjantów jest pewnie z milion, nie licząc innych, znacznie liczniejszych, a wszyscy są "dobrzy", a masakry wcale nie zniknęły, a wręcz odwrotnie.
  3. "dobry facet ze spluwą" nie jest "dobry", ponieważ jest dobry. Dobrzy faceci, jesli strzelą, to jako drudzy. Są więc albo martwi, albo martwi są inni dobrzy, ale bez spluwy. Kto strzela jako pierwszy nie jest dobry.
  4. na więcej "złych facetów ze spluwą" nie pomoże więcej "dobrych facetów ze spluwą". Wtedy każdy musi mieć spluwę. I ma - w USA jest więcej spluw niż ludzi. Masakr od tego nie ubywa - parz wyżej.
  5. "Dobry facet ze spluwą" ma za mało spluw, bo "zły facet ze spluwą" ma spluwę. Jak zły ma spluwę,dobry musi mieć dwie. Albo jak zły ma karabin, dobry musi mieć armatę.więc zły będzie miał rakietę, a dobry musi mieć bombę atomową. Który z nich będzie dobry, a który zły?
 • 2018-02-22 18:36 | AOlsztynski

  Re:Trump po tragedii na Florydzie chce uzbroić nauczycieli. Nie tędy droga

  Zabawne jak liberałowie kluczą, udają że coś robią itd. A po prostu należy zakazać posiadania broni. Ale jak to, ograniczyć wolność? Toż to uderza w jadro ich filozofii.
  I u nas co jakiś czas środowiska liberalne chciałyby rodaków uraczyć "taką swobodą". Przed kolejnymi wyborami radzę sobie tę i dziesiątki podobnych tragedii przypomnieć.
 • 2018-02-22 20:08 | rysszc

  Re:Trump po tragedii na Florydzie chce uzbroić nauczycieli. Nie tędy droga

  Ten współczesny "światopogląd" zwariował. Zatracił się zdrowy rozsądek. Jak sobie to niektórzy wyobrażają? Zakazać sprzedaży broni i co dalej?
  Przecież ta co jest w prywatnych rękach nie zniknie przez sto lat. Jedynym sposobem na wariatów jest możliwość obrony.
  Amerykanie mają najbardziej zdroworozsądkowe podejście do życia bo są najmłodszym narodem o europejskiej kulturze.
  Tam się jeszcze pamięta jak Colt ukrócił bezprawie bo zrównał słabszych fizycznie
  z osiłkami.
  Tam się jeszcze pamięta jakie szkody zrobiła prohibicja.
  Ale od zawsze zastanawiam się kto tak naprawdę miał interes by wprowadzić zakaz korzystania z opium i marihuany?
  Królowa Wiktoria korzystała z jednego i drugiego i jakoś nie doprowadziła do ruiny
  swojego królestwa.
  Kto i kiedy wyliczy jakie są straty społeczne spowodowane zakazem sprzedaży?
  Kto ujawni zyski z zakazu? Gdzie tak naprawdę trafiają?
  Dlaczego tak wielu ludzi zaciska powoli pętlę ograniczającą prawo jednostki do decydowania o swoim życiu?
  Nie piję, nie palę, nie narkotyzuję się ale dlaczego ktoś ogranicza prawo dostępu tym którzy chcą to robić? Co to ma wspólnego z prawami przyrody?
  Nie było zakazów i świat się rozwijał.
  Nie znam większego przekrętu zrobionego w dwudziestym wieku jak zakaz życia zgodnie z własną wolą , przez zakazy ustawowe palenia i zażywania środków nazywanych narkotykami.
 • 2018-02-22 20:17 | Aspiryna

  Re:Trump po tragedii na Florydzie chce uzbroić nauczycieli. Nie tędy droga

  "Zabawne jak liberałowie kluczą, udają że coś robią itd."

  Czy Donald Trump (wedlug "Olsztynskiego") zalicza sie do liberalow?
 • 2018-02-22 20:57 | rysszc

  Re:Trump po tragedii na Florydzie chce uzbroić nauczycieli. Nie tędy droga

  AOlsztyński
  Zakazać, zakazać itd. Powoli ludzie myślący Pańskim sposobem wszystkiego zakażą i będą nasi potomkowie żyć w niewoli zakazów.
  A może zacznie Pan myśleć odwrotnie.
  Dam przykład. W Polsce od lat steruje się handlem i produkcją alkoholi. Też już zakazywano. Geniusze, podejrzewam, że Pan do nich należy /po wpisie/ uważają, że należy podnieść cenę, bo to ograniczy sprzedaż i spożycie.
  A może odwrotnie. Proponuję zastosować najprostszą analizę skutków i przyczyn przez wpisanie do wzoru skrajności, raz maksimum funkcji a drugi raz minimum. W tym wypadku dotyczy to ceny alkoholu.
  Najsłynniejszy angielski premier żył długo i zdrowo a podobno pił codziennie. Codzienne ograniczone w ilości picie alkoholu przedłuża życie tak jak ograniczone spożywanie środków psychogennych - leczy.
  Jeżeli cena alkoholu jest niska, bardzo niska, to pijący domowy alkoholik nie ograniczy drastycznie dochodów na utrzymanie rodziny, zostaną na względnie wysokim poziomie i nie będzie ograniczał wydatków na jedzenie a to pozwoli mu trwać jak w/w premierowi w zdrowiu.
  Odwrotnie. Jeżeli cena alkoholu będzie bardzo wysoka to "niedopity" , głodny, pozbawiony środków do życia alkoholik, napadnie na Pana, jeżeli znajdzie w tym szansę na zdobycie odrobiny środków na jeszcze jedno piwo. Ukradnie dzieciom zabawki by sprzedać na piwo.
  To nie teoria, to się sprawdza. Obserwuję od 50-ciu lat od kiedy zdobyłem uprawnienia na coś tak zabawnego jak prelekcje antyalkoholowe.
  Proszę to sobie interpolować na narkotyki i inne używki.
  Amerykanie, mają pieniądze na najbardziej absurdalne badania i czasami im coś wyjdzie.
  Badali na grupie 300 tys. ludzi długość życia palących i nie palących ale co najmniej parami - bracia siostry a najlepiej bliźniaki. Wyszło im, że papierosy skracają życie o 11 lat i trzy miesiące /oczywiście średnio/.
  Inna grupa zrobiła badania ile kosztuje leczenie palaczy i okazało się, ze mniej więcej tyle ile wpłacają w formie podatku którym są obciążone papierosy w sprzedaży.
  Jeżeli Potrafi Pan interpolować /słowo powtarzam ale kiedyś było używane w badaniach naukowych, nie wiem jak teraz/, zauważy Pan, ze jest tu jeszcze jeden korzystny dla społeczeństwa aspekt. Krócej wypłaca się im emeryturę.
  Powtarzam. Nie wolno ludziom zakazywać ale należy uświadamiać skutki, jeżeli wiemy, że palenie, picie itd szkodzą zdrowiu. Ale nie wolno zabraniać.
  Na moją uwagę kuzynowi /młodszemu więc mogłem sobie pozwolić/, że nadmierne jedzenie mu zaszkodzi spytał mnie - a za co mam się karać?.
  Uświadomił mi, że wszyscy powinni mieć prawo wyboru - jak żyć.
  Ludzie Pańskiego pokroju nieświadomie chcą doprowadzić do ograniczenia wolności.
  Na usprawiedliwienie jest tylko jedno - nieświadomi i z dobrymi intencjami.
  Niestety wykorzystają Pańską dobroć socjopaci którzy doszli do szczytów w politycznej karierze i Pana zniewolą dla własnej korzyści.
 • 2018-02-22 22:55 | Aspiryna

  Re:Trump po tragedii na Florydzie chce uzbroić nauczycieli. Nie tędy droga

  "Dlaczego tak wielu ludzi zaciska powoli pętlę ograniczającą prawo jednostki do decydowania o swoim życiu?"

  Wlasnie, dlaczego - na przyklad - ludziom zabraniac posiadania podrecznej wyrzutni rakietowej, mozdzierza, albo haubicy samobieznej?
 • 2018-02-23 03:33 | Glos z NYC

  Re:Trump po tragedii na Florydzie chce uzbroić nauczycieli. Nie tędy droga

  Pragne uscislic bo mam syna nauczyciela - propozycja objelaby najpierw tych nauczycieli, ktorzy byli na froncie i posluguja sie swietnie bronia.Gra tu czas. Policja przyjezdza do 0 minut a napad trwa 3 min. ogolnie.Szkoly tutaj sa nieporownalnie wieksze niz w Polsce na wielkim terenie to raczej kampusy po 2-3 tys. uczniow. Aby ochronic taki teren potrzeba 250 straznikow - tak wyliczyly firmy. Wygladaloby to jak Oboz Karny. Poza tym zbrodniarz tu przychodzi bo wie, ze nikt nie jest uzbrojony. To i ostrzezenia, ze wizytujacy z bronia bedzie aresztowany, napewno zatrzymaloby tych tchorzy. Ale jest nadzieja, ze rodzi sie ruch spoleczny przy poparciu Trumpa, ktoremu ludzie moga zaufac. Niestety ale Obama tylko jezdzil na pogrzeby ale przez 8 lat nawet nie zaprosil do W.H. na dyskusje okraglego stolu zainteresowane strony (policje, rodziny ofiar, nauczycieli). Dodam, ze w szkole mojego syna, vice-principal (wice-kierownik) to weteran po 5-ciu latach na B.Wschodzie.
 • 2018-02-23 08:29 | Jarek16

  Re:Trump po tragedii na Florydzie chce uzbroić nauczycieli. Nie tędy droga

  @rysszc. Tutaj jest mowa o broni automatycznej, a nie o skręcie z Marychą. Jeśli pojmuje Pan wolność tak szeroko to dlaczego zabraniać obywatelom posiadani gazów bojowych i broni atomowej. Powinny być szeroko dostępne i nieopodatkowane. Gdyby posiadacze broni palnej zachowywali się tak jak palacze marihuany i tytoniu czyli wkładali sobie lufę do ust i pociągali za spust, a to byłoby zupełnie co innego.
 • 2018-02-23 14:10 | Laavieestbelle

  Re:Trump po tragedii na Florydzie chce uzbroić nauczycieli. Nie tędy droga

  Od lat jestesmy zalewani informacjami o kolejnych strzelaninach w USA i coraz bardziej upewniam sie, ze na naszych oczach rozpada sie imperium przez samoodstrzal. Nie potrzebuje terorystow ani wojny przyniesionej z zewnatrz.
 • 2018-02-23 16:39 | rysszc

  Re:Trump po tragedii na Florydzie chce uzbroić nauczycieli. Nie tędy droga

  Aspiryna - zwykła dobrze mi znana technika - demagogia. Przyspiesza Pan zniewolenie.
  Jarek 16 - w tym co piszę poszedłem dalej niż rozważania techniczne jak daleko ma sięgać prawo do broni. Na ten temat jest kilka filmów z Charlesem Bronsonem w roli głównej.
  Proszę pomyśleć trochę głębiej. Czy należy powoli zniewalać ograniczeniami wolności?
  Entuzjaści zakazów to powoli gotowane żaby.
 • 2018-02-23 16:48 | samba kukuleczka

  Re:Trump po tragedii na Florydzie chce uzbroić nauczycieli. Nie tędy droga

  W przypadku @ryszzc i jego peanów na cześć jednostkowej autonomii homo sapiens materializującej się prawem wyboru przy każdej nadarzającej się okazji to przychodzi mi na myśl jedynie mucha siedząca na dyszlu staczającego się z góry drabiniastego wozu która sobie wymyśliła ,że ten wóz toczy się tylko i wyłącznie dzięki sile jej skrzydeł.

  Jeżeli mucha tak myślała, to dlaczego podobnie nie może myśleć @ryszzc?

  Oczywiście ma do tego prawo, ze to jednak nieco śmieszne.
  """"
 • 2018-02-24 23:31 | Aspiryna

  Re:Trump po tragedii na Florydzie chce uzbroić nauczycieli. Nie tędy droga

  Okazuje sie, ze przed owa szkola na Florydzie BYL straznik z bronia (czyli ow "good guy")... tyle, ze nic nie zrobil.

  P.S. Prosze postawic sie w roli nauczyciela z bronia, w sytucji kiedy mamy panike, jest duzy ruch i wszystko blyskawicznie sie przemieszcza... To NIE jest komfortowa sytuacja, w ktorej latwo i prosto jest strzelic i pozbyc sie zagrozenia. To moze byc bardzo trudne nawet dla doswiadczonych ludzi z oddzialu "SWAT"...
 • 2018-02-26 16:57 | Aspiryna

  Re:Trump po tragedii na Florydzie chce uzbroić nauczycieli. Nie tędy droga

  "Ale jest nadzieja, ze rodzi sie ruch spoleczny przy poparciu Trumpa, ktoremu ludzie moga zaufac."

  "Poparcie" ze strony Trumpa? Pan chyba raczy zartowac!
 • 2018-02-28 19:40 | Aspiryna

  Re:Trump po tragedii na Florydzie chce uzbroić nauczycieli. Nie tędy droga

  "Pragne uscislic bo mam syna nauczyciela - propozycja objelaby najpierw tych nauczycieli, ktorzy byli na froncie i posluguja sie swietnie bronia..."

  Fantazje w iscie "trumpowskim" stylu! W USA jest ponad 140 tysiecy szkol (roznego stopnia)... Skad pan wezmie tylu nauczycieli "ktorzy byli na froncie i posluguja sie swietnie bronia"?
 • 2018-03-06 19:28 | Milusinski

  Re:Trump po tragedii na Florydzie chce uzbroić nauczycieli. Nie tędy droga

  @glos z nyc

  A moze by tak prosciej, jak to kiedys zrobili a Australii- zakazali kalachow! i skonczyly sie masowe masakry.

  Dobrze przeciez wiesz, ze w wielu stanach wystarczy dwoch godzin, aby wyjsc ze sklepu ze spluwa, ktora oficjalnie zaklasyfikowana jest jako "MILITARY style ASSAULT weapon", taka sama, z ktora zolnierze na wojne ida a co niektorzy laduja ja przed wejsciem do szkoly, kina, koncertu, bylego miejsca pracy.

  Czy bileterzy w kinach i teatrach (szczegolnie na Manhattanie czy Brooklynie), tez powinni byli na codzien "packing heat"? A moze temu faciowi, co drzwi otwiera i zamyka w subwayu tez dac AK-15? Caly peron moglby zmiesc!
  Dlaczego tylko nauczycielom pozwalac ?
 • 2018-04-10 22:25 | Aspiryna

  Re:Trump po tragedii na Florydzie chce uzbroić nauczycieli. Nie tędy droga!

  Ostatnio wysluchalem wywiadu z osobnikiem, ktory dziala w NRA i on sam przyznal, ze n.p. nauczycielka wyciagajaca pistolet z torebki nie bedzie zadnym (podkreslam - zadnym) zagrozeniem dla zdeterminowanego osobnika uzbrojonego w AR-15 z duzym magazynkiem!