Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

MaBeNa = PIC

(2)
2018-02-23 08:19 | psr18gh
Pan profesor Andrzej Zybertowicz proponuje ustanowić Maszynę Bezpieczeństwa Narracyjnego (w skrócie MaBeNę). Nie jest w tym pomyśle specjalnie twórczy, ponieważ już rząd Polski na emigracji w 1942 powołał Polish Information Center (w skrócie PIC). Urzędnicy tej instytucji picowali ile wlazło. Pisze o tym w 1943 roku z Palestyny Melchior Wańkowicz: "Propaganda urzędowa Polish Information Center, w skrócie zwana PIC, pracowała w kilkudziesięciu urzędasów nad tłumaczeniem, że w Polsce nie było antysemityzmu. Urzędasy udawali, że w to wierzą, Żydzi tolerowali te wygłupiania się - pod poprawnością zewnętrzną tkwiła z obu stron niechęć."