Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Czy to Rosjanie stali za filmem oskarżającym Polaków o Holocaust?

(6)
Wojna polityczna w Izraelu, generał działający na rzecz rosyjskojęzycznych Żydów, ślady rosyjskich manipulacji – takie jest tło prowokacyjnego filmu o „polskim Holokauście” wyemitowanego przez Fundację Rudermanów.
 • 2018-02-24 12:11 | lubat

  Re:Czy to Rosjanie stali za filmem oskarżającym Polaków o Holocaust?

  Treść artykułu nie ma nic wspólnego z tytułem, a sam fakt, że Rosjanom ten film może być na rękę ma takie samo znaczenie jak ciepłe i pogodne lato w Rosji. Też im się podoba. Wiem, że Rosja/Putin może wszystko - od wyboru amerykańskiego prezydenta, poprzez doprowadzenie do brexitu do blokady utworzenia rządu niemieckiego. Ale niektórych spraw nie musi sama załatwiać, od tego ma Polaków i Żydów. Oni i bez Rosji potrafią się żreć nie od dzisiaj, co zrozumiałe, bo nie ma miejsca na świecie dla dwóch narodów wybranych.

  Załóżmy jednak, że Rosja maczała w tym palce. Mnie by to wcale nie dziwiło. Bo niby dlaczego miała by być miła dla kraju, który robi wszystko co może, a nawet to, co nie może i z ewidentną szkodą dla swoich interesów, by dokuczyć jej, jak tylko można. W sprawach ekonomicznych nie jesteśmy w stanie Rosji nic zrobić i to raczej my tracimy, ale już wojna z pomnikami czy innymi formami upamiętnienia śmierci czerwonoarmistów na naszych ziemiach, ich burzenie, wywołuje w Rosji taki sam efekt, jaki by wywołały niemieckie twierdzenia o "polskich obozach śmierci".
 • 2018-02-24 12:17 | steve118

  Re:Czy to Rosjanie stali za filmem oskarżającym Polaków o Holocaust?

  Jest. Wreszcie doczekałem się, medium odkryło że za brzydkimi filmikami stoi oczywiście Kreml. Przykre tylko że to g.... ukazało się w Polityce.
  W głowie redaktora też musiał dobrze pogrzebać sam Putin.
  Czy są granice ogłupiającej rusofobi?
 • 2018-02-24 17:26 | edek abramowski

  Re:Czy to Rosjanie stali za filmem oskarżającym Polaków o Holocaust?

  Agencja informacyjna Sputnik, to rosyjska propagandówka przeznaczona do wojny informacyjnej z Zachodem. Na początku tego roku zwróciłem uwagę, że w zapytaniach google, na pierwszej stronie moich wyników, zaczęły się pojawiać informacje właśnie z tego źródła. Nie wiem na ile moje wyniki wyszukiwań google są spersonalizowane i wiążą się z moimi wcześniejszymi wyszukiwaniami i tematami, ale zacząłem się zastanawiać czy nie jest to jakiś symptom wzmożonego ataku na nasz kraj rosyjskiej propagandy. Wcześniej nie przypominam sobie bym na pierwszej stronie wyszukiwań dostawał wyniki ze Sputnika, nigdy także tam nie wchodziłem.
  Sprawdziłem na stornie similarweb podającej statystyki odwiedzin poszczególnych stron internetowych jaka jest popularność pl sputniknews com i rzeczywiście, od września 2017 daje się zauważyć znaczący i nagły wzrost zainteresowania internautów w Polsce tą stroną - w ciągu 4 miesięcy o 100 procent. Ciekawe na co szykują się Putinowcy w tym roku?
  Obecnie, jak sprawdzi się statystyki odwiedzin naszych rodaków strony sputnika, widać trend spadku odwiedzin, ale sam fakt nagłego skoku z końca poprzedniego roku, daje do myślenia.
 • 2018-02-24 21:56 | Dręczypupka

  Re:Czy to Rosjanie stali za filmem oskarżającym Polaków o Holocaust?

  Artykuł jest pełen tendencyjnych wypowiedzi i fałszywych twierdzeń. Poniżej tylko część fałszów z tego artykułu.

  1. Jay Ruderman nie jest żadnym pacyfistą, wbrew twierdzeniu autora. Jay Ruderman jest syjonistą amerykańskim, obywatelem Izraela i żonaty z obywatelką Izraela.

  2. J. Ruderman odbył normalną służbę wojskową w IDF i przeszedł kurs oficerów bazowych. Jeśli autor nie wie co to oficer bazowy, warto żeby najpierw przygotował lekcje domowe. Jak tysiące innych obywateli izraela którzy są dzisiaj oficerami rezerwistami. W niczym to nie uchybia honorowi izraelskiej armii.

  3. J. Ruderman nie ma nic wspólnego z Rosją, z Putinem i z propagandą rosyjską. Każde inne twierdzenie jest czystą spekulacją.

  4. Elazar Stern spędził większość swojej kariery wojskowej na wychowaniu syjonistycznym żołnierzy. E. Stern jest człowiekiem pobożnym i należy do prądu religijno narodowego. Większość przedstawicieli tego prądu ma własną partię Bait Jehudi ( Dom żydowski), ale Stern woli światopogląd liberalny jak partia Y, Lapida.

  5. 1.5 mln obywateli Izraela o korzeniach rosyjskich, nie są rosyjskojęzyczni ale 100% hebrajsko języczni. Olbrzymia większość 2 i trzeciego pokolenia używa rosyjskiego tylko aby rozmawiać z babcią. To pełni izraelczycy z pełnym uczestnictwem w życiu narodowym. Twierdzenie jakoby te 1.5 kształtowały odrębną kulturę w Izraelu są czystą spekulacją. W równej mierze można spekulować że uchodźcy z Iraku kształtują odrębną kulturę irakijską w Izraelu i to samo o uchodźcach z Polski i z Francji. Sugestia autora że te grupy etniczne otrzymują wytyczne operacyjne od rządów które ich wyrzuciły z własnej ojczyzny jest absurdalną spekulacją. W równej mierze autor może sugerować że polscy Żydzi otrzymują wytyczne od rządu polskiego. Rzeczywistość wskazuje na coś przeciwnego.

  6. W liberalnej partii Lapida reprezentowana jest głównie średnia warstwa izraelczyków. Partia została założona przez ojca Lapida, uciekiniera z Węgier komunistycznych. Żadna grupa nie dyktuje tej partii interesów etnicznych i nie ma tam wyraźnej kontroli uchodźców z Rosji. Sugestia jakoby E. Stern albo szef partii Y. Lapid reprezentują interesy rosyjskie jest bezpodstawna i graniczy z zniesławieniem ich obu.

  7. Fundacja rodziny Ruderman nie potrzebuje wskazówek z Rosji aby skrytykować rząd polski i Polaków za antysemityzm wtedy i dzisiaj. Nie potrzebuje także rosyjskiej machiny propagandowej, bo ma swoją. Nie potrzebuje także pieniędzy rosyjskich, bo ma swoje.
  Autor zauważył że Rosja korzysta politycznie z osłabienia pozycji Polski na świecie i sugeruje że Fundacja wykonuje rozkazy 1.5 mln rosyjskich obywateli w izraelu, którzy ze swojej strony są systematycznie kontrolowani przez służby wywiadu rosyjskiego. Nie ma w tym artykule cienia dowodu na to twierdzenie. Jest natomiast sporo fałszów, insynuacji i półprawd. Artykuł godny brukowca a nie przyzwoitego pisma jak "Polityka".
  Proszę o usunięcie tego artykułu.
 • 2018-02-25 06:52 | woytek

  Re:Czy to Rosjanie stali za filmem oskarżającym Polaków o Holocaust?

  Czy to Rosjanie stali za żydowskim filmem oskarżającym Polaków ?
  Czy to Rosjanie stali za zwyciestwem Trumpa w wyborach amerykanskich ?
  Czy Rosjanie piszą takie bzdury w tygodniku Polityka ?
  Czy was już kompletnie opętał ten rosyjski bzik ?
  Niech wreszcie polski rząd i polski prezydent zajmie stanowisko w sprawie przygotowywanej ustawy "rosyjskiej" w amerykańskim kongresie o nr 1226.
 • 2018-02-27 07:40 | tagrups

  Zolnierze wykleci !!!

  woytek: zapomnial Pan o zolnierzach wykletych, te teze wczoraj slyszalam -
  lansowanie "Bury" to wymysl Putina...