Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Berlinale 2018: Srebrny Niedźwiedź dla filmu „Twarz” Małgorzaty Szumowskiej

(7)
W swoim najnowszym filmie Małgorzata Szumowska wraca na polską prowincję.
 • 2018-02-24 21:36 | Jacek, NH

  Berlinale 2018: Srebrny Niedźwiedź dla filmu „Twarz” Małgorzaty Szumowskiej

  Lewacka pedagogika wstydu prezentowana przez Szumowską - kolejny antypolski film nagrodzone w Berlinie
 • 2018-02-24 23:59 | dziunka1

  Re:Berlinale 2018: Srebrny Niedźwiedź dla filmu „Twarz” Małgorzaty Szumowskiej

  Jak znam życie to pewnie film o polskim "zaścianku" Pewnie o księdzu bedzie tam wzmianka. I o wszystkim co niemiaszki tak lubią w Polakach widzieć. No ale czego się spodziewać po tak "nowoczesnych twórcach" ja Szumowska i podobni. Za oiro wszystko zrobią...
 • 2018-02-25 12:11 | Jacek, NH

  Re:Berlinale 2018: Srebrny Niedźwiedź dla filmu „Twarz” Małgorzaty Szumowskiej

  Lewacka pedagogika wstydu prezentowana przez Szumowską - kolejny antypolski film nagrodzone w Berlinie
 • 2018-02-25 14:07 | Withold

  Re:Berlinale 2018: Srebrny Niedźwiedź dla filmu „Twarz” Małgorzaty Szumowskiej

  Komentarze nade mną wskazują, że kołtuna polskiego film już zabolał chociaż jeszcze go nie widziiał i pewnie nie zobaczy. Partia i kościół zadbają o to.
  Czytam w recenzjach, że niezależnie od tematu, które to dzieło (nie bójmy się tego słowa) porusza to film jest sprawnie zrobiony i dobrze się go ogląda. Jest szansa, że kościół i pisowstwo narodowo-patriotyczno-broniące dobrego imienia Polski zrobią mu taką "reklamę", że każdy będzie go chciał zobaczyć.
  TVPiS-owska szczujnia pewnie go przemilczy. Trzeba wszystko robić w każdym razie, żeby było o nim głośno przynajmniej.
 • 2018-02-25 19:43 | Martin L

  Re:Berlinale 2018: Srebrny Niedźwiedź dla filmu „Twarz” Małgorzaty Szumowskiej

  Jacek, NH
  "Lewacka pedagogika wstydu prezentowana przez Szumowską - kolejny antypolski film nagrodzone w Berlinie "
  Film nie jest antypolski to pan reprezentuje postawę antypolską, która ośmiesza swoim narodowym i katolickim szowinizmem dobre imię Polski i przynosi wstyd. Pewnie trzeba zmienić swoją postawę a nie film, który jest pewnie o takich uprzedzonych ludziach jak pan, stąd może to aż tak boli, prawda o siebie samych.
  Wyborce PiSu jest cechuje tępy szowinistyczny katolicki nacjonalizm czyli nienawiść do wszystkiego ci inne.
 • 2018-02-25 19:57 | Martin L

  Re:Berlinale 2018: Srebrny Niedźwiedź dla filmu „Twarz” Małgorzaty Szumowskiej

  Jak by tylko nagrać komentarze, cytaty posłów PiS oraz wszelkiego typu komentarzy ich zwolenników na rożnych forach i pokazać to formie filmu jako wypowiedziane słowa. Zaraz ci sami ludzie którzy byli autorami tych wszystkich komentarzy, ogłosili by to za antypolską propagandę, w swoim jakimś dziwnym zidioceniu nie chcieli albo nie umieli dostrzec, że to oni są przyczyną wstydu a nie jakiś tam film.
 • 2018-03-08 11:04 | mp/ww

  Re:Berlinale 2018: Srebrny Niedźwiedź dla filmu „Twarz” Małgorzaty Szumowskiej

  1)jest takie arcyważne zdanie w jednym z filmów Szulkina: „dawaliśmy wam coraz głupsze programy tak byście uwierzyli w swą mądrość”... jak to jest, że jak się dziś zdeklarowana lewica, podobnie zresztą jak i prawica, bierze za opowiadanie o wierze, o Bogu, ba - o człowieku, to wychodzi no... może nie zawsze pokraka... ale już „raczej coś z pogranicza”?
  2)jeśli jest to „baśń” tak wielce aluzyjna… dlaczego jest to „baśń” tak straszliwie dosłowna? a im dalej w las wręcz toporna?
  3)”świąteczna przecena dla… półgolasów” – nie tyle introdukcją, co może mottem całego tego dziełka?
  4)jeśli coś zapamiętam na dłużej z tegoż… to na pewno twarz… twarze… Małgosi Gorol; ona będzie kiedyś wielką aktorką, jeśli będzie grała m.in. w wielkich filmach. na razie zgrała w jednym przeciętnym (choć ładnie, a nie przesadnie optymistycznym), a teraz w groteskowo jednowymiarowym, w którym to ideologia przesłoniła tak głównego bohatera, jak i innych bohaterów… i temat… i pomysł na temat…
  5)o inności (tajemnej wartości każdej Inności) dziełem wartym wciąż uwagi jest np. „człowiek słoń” Lyncha. kilometry dzielą te dwa filmy… jak to jest, że opowiadając się tak za innością Pani Szumowska brnie w takie głupoty, mnoży te głupoty przez kolejne zera... próbując opowiadając o inności już wszak innej... Może w kraju w którym fakt... no jakoś dziś w przestrzeni publicznej nie widać spadkobierców tak Tischnera, jak Elzenberga, jestem sobie nią... jestem sobie z nią... bo i Chrystus (podobnie zresztą jak Sokrates i Konfucjusz) nie jest dla mnie "awatarem".
  6)i poszedłem sobie znów... „poszukać i ubić świniaka na wigilię”... :)
  albo i poszukać jakiś pomnik, tak by mnie po raz kolejny doprawiono ryj...