Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jak oceniać igrzyska w Pjongczangu? Nie popisaliśmy się

(6)
Zimowe igrzyska w Pjongczangu były z polskiej perspektywy smutne i nierokujące najlepiej.
 • 2018-02-25 12:45 | żyga

  a tam.

  Jak pierwszy narciarz kraju nie wystartował ,to mamy ,to ,co mamy.
 • 2018-02-25 13:53 | momo1

  Re:Jak oceniać igrzyska w Pjongczangu? Nie popisaliśmy się

  Mieliśmy dobry w sumie wynik . Poza Soczi nigdy nie błyszczeliśmy . Nie ma co płakać i wołać o nową kasę na nowe obiekty . Jedyne co możemy zrobić to "zachorować" masowo na astmę - jak Norwedzy co wzięli 6000 dawek koksu , sorry - środków przeciwastmatycznych . Wtedy nawet 38 letnia staruszka jak Bjoergen może zwyciężyć ! Więc poza skokami , w których jesteśmy dobrzy, proponuję tanie , masowe biegi narciarskie dla "astmatyków" .
 • 2018-02-25 14:27 | żyga

  Re:Jak oceniać igrzyska w Pjongczangu? Nie popisaliśmy się

  Dopiero letnie wykażą ,jak wpływa na sportowca żądanie sukcesu.A jak wiemy w dyktaturze sukces osiągali wielki, z pomocą używek.Strach pomyśleć co będzie/?
 • 2018-02-25 20:37 | Kielce2006

  Re:Jak oceniać igrzyska w Pjongczangu? Nie popisaliśmy się

  Igrzyska oglądałem tylko dla skoków.Owszem interesowały mnie inne dyscypliny sportów zimowych,i szkoda,że nie nasi sportowcy byli sprawcami niespodzianek.Wielką sensację sprawili Niemcy w hokejowych zmaganiach,bijąc Szwedów i Kanadyjczyków,sił i szczęścia zabrakło im w finale. naszym zabrakło chęci i umiejętności.Mogliśmy uzyskać wiecej medali,ale nieszczęsny Duda odebrał chęć dobrego skakania naszym skoczkom na mniejszym obiekcie.Tylko wyjechał i zdobyliśmy 2 medale.Ale co zrobić,gdzie się ten człowiek pokaże,wszystko psuje.Już słyszałem szefa PKOL,że następne igrzyska zimowe w Chinach będą dla polskich sportowców wielkim sukcesem.Tylko kim my będziemy ten sukces osi,aga,c,no może Stoch,Kot,Kubacki,a gdzie reszta.Sporty zimowe to nie piłka nożna,tu nie ma tyle pieniędzy,by zabezpieczy,c si,e na dalsze życie.Tylko wybitni sportowcy mają taką szansę.Teraz w sporcie myśli się w kategoriach pieniędzy,a hasło sport to zdrowie,.został już dawno zapomniany.Mam nadzieję że moje czarnowidztwo jest na wyrost,a w cztery lata wyrosną nam mistrzowie na wzór Małysza,Stocha,Sikory,Bródki.Oby tak się stało
 • 2018-02-25 22:51 | Kopal

  Re:Jak oceniać igrzyska w Pjongczangu? Nie popisaliśmy się

  Uważam także, że nie było tak źle. Nigdy nie byliśmy potęgą w sportach zimowych i ze względów geograficznych nigdy nią nie będziemy. Jedyną szansą jest specjalizacja w wybraną dyscyplinę sportu (podobnie do łyżwiarstwa w Holandii). To wiąże się nie tylko z inwestycjami w obiekty, ale też z polityką szkoleniowa, a przede wszystkim z naborem dzieci i młodzieży. Tu mogą pomóc specjalne szkoły sportowe połączone z gwarancją pracy w administracji państwowej. Najtrudniejsza jest mobilizacja do uprawiania sportu i niestety wielu pomocników na bazie pracy społecznej.
  Słuszniej jest jednak wysyłanie sportowców na igrzyska, nawet wtedy, gdy nie mają wielkich szans na medale. Niech to będzie uznanie ich trudu za trening i wyrzeczenia. Poza tym czasem zdarzają się niespodzianki, jak skok Fortuny w Sapporo, i wtedy radość jest jeszcze większa. Pozdrawiam wszystkich sportowców, olimpijczyków lub też tych, którzy uprawiają go tylko dla swojej pasji. Bez Was byłoby szaro na codzień. :)
 • 2018-02-26 14:46 | inder

  Re:Jak oceniać igrzyska w Pjongczangu? Nie popisaliśmy się

  @Kielce2006
  "no może Stoch,Kot,Kubacki"
  Za 4 lata w Pekinie? Kot i Kubacki - może tak, a może nie. Ale Stoch - już raczej nie. Na następnej olimpiadzie on będzie miał już 35 lat. Jeśli będzie w ogóle jeszcze skakał, to w rywalizacji drużynowej być może będzie jeszcze z niego pożytek. Ale indywidualnie - to już będzie wiek, kiedy skoczek swój najlepszy okres ma dawno za sobą. Kasai jest tu wyjątkiem potwierdzającym regułę.
  Jeśli zatem nie znajdziemy jakichś nowych talentów w ciągu najbliższych czterech lat - obawiam się, że jeszcze zatęsknimy za tą "nieudaną" olimpiadą z "tylko" dwoma medalami.