Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jak wyglądał świat w latach 60.

(4)
2018-03-04 00:26 | Dazan
Swietny tekst, ale wkradlo sie kilka bledow, np. Keneddy zginal w listopadzie, nie we wrzesniu.
 • 2018-03-04 10:24 | Dazan

  Re:Jak wyglądał świat w latach 60.

  Wojna w Wietnamie została dość dobrze pokryta, ale niewiele, bodajże jedno zdawkowe zdanie zaledwie, można dowiedzieć się na temat tego, co wydarzyło się w sześćdziesiatych latach w Indonezji, w której to (w odróżnieniu od finału wietnamskiego) kapitaliści "wygrali". A przecież doszło tam do masowego ludobójstwa, na skalę porównywalna do ilości zamordowanych polskich Zydów w obozach zagład podczas drugiej wojny, a do dzisiaj kompletnie nierozliczonego. Dokument Joshua Oppenheimer'a "The Act of Killing", nawołujacy do tamtych tragicznych zdarzeń, otrzymał swego czasu od recenzentów Polityki najwyższa ocenę, o ile dobrze pamiętam..
 • 2018-03-06 23:39 | Alrus

  Re:Jak wyglądał świat w latach 60.

  Jakowalski -
  wtedy za cenzurę Polityka nie odpowiadała.
  Dziś tak.
 • 2018-03-07 12:42 | Alrus

  Re:Jak wyglądał świat w latach 60.

  Jakowalski-
  odpowiadając na Twój post z Rakowskim (dlaczego zniknął?):
  Nikt nie mógł naruszyć ówczesnych fundametów polityczno-ustrojowych. A bez cenzury nie mogły istnieć.
  Gdyby nie siła militarna Związku R. komunistycza PRL nie mogłaby powstać ani samodzielnie się utrzymać. Środowiska rządzące, skupione wokół PZPR, były całkowicie zależne od wsparcia ze wschodu. Nie miały innej legitymacji do rządzenia, Polacy komunistów ani nie wybrali, ani nie popierali. Pierwsze w miarę i częściowo tylko wolne wybory pokazały ich popularność, a było to już w czasach względnego dobrobytu, bardzo łagodnego terroru i po kilkudziesięciu latach wszechstronnej socjalistycznej propagandy, na której wychowało się prawie całe społeczeństwo.