Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

 • 2018-03-06 08:47 | Herstoryk

  Re:„Polskie obozy zagłady” w TVP Info. Prokurator nie reaguje

  A ja bardzo bym prosił redakcję "Polityki" o opublikowanie na temat IPNowskiej poprawki i jej znaczenia opinii jakiegoś szanowanego niezależnego prawnika mającego odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie. Przeczytałem bowiem jej tekst, ale nie będąc prawnikiem, naprawdę nie wiem co o niej sądzić.
  Media są zdominowane emocjanalnymi wypowiedziami jej krytyków i obrońców, nawoływaniem do wzajemnego respektu Polaków i Żydów oraz rwaniem włosów z głowy o jej echa i skutki. Jako racjonalista bardzo jednak chciałbym przeczytać jakąś opinię, ograniczoną do kwestii prawnych, a nie politycznych czy propagandowych.
 • 2018-03-06 12:58 | wolenski

  Re:„Polskie obozy zagłady” w TVP Info. Prokurator nie reaguje

  Bardzo proszę:
  1. Nie stanowi się prawa, którego stosowanie poza granicami Polski jest iluzoryczne;
  2. Nie stanowi się prawa, które przyznaje prokuratorowi lub/i sądowi kompetencję do sprawdzania czy jakaś praca naukowa podpada pod ustawę czy nie.
  Przykład: Ukazuje się monografia o eksterminacji Żydów. Ktoś informuje prokuraturę o tym, że spełnia warunki art. 55a znowelizowanej ustawy o INP. Prokurator wszczyna postępowanie i nie umarza. Sprawa trafia do sądu itd.
  3. Nie stanowi się prawa, które wprowadza niejasność w kwestii odróżnienia pracy naukowej od publicznej dyskusji, np. z udziałem historyków z IPN i innych;
  4. Nie stanowi się prawa operującego niejasnymi kategoriami: odpowiedzialność, Naród, przypisanie itd.
  Prawo naruszające punkty 1.-4. nie spełnia warunków poprawnej legislacji w sensie Konstytucji RP. Może też prowadzić do negatywnych konsekwencji w postaci obniżenia prestiżu prawa. bo każda ustawa, która nie da się zastosować wobec jakiejś kategorii sprawców obniża powagę porządku prawnego.
  Wystarczy?