Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Oscary 2018. Gorzkie słowa o Harveyu Weinsteinie i akcja #MeToo

(3)
To była bardzo letnia gala po bardzo gorącym i obfitującym w ważne dla kobiet wydarzenia roku.
 • 2018-03-05 17:33 | Alice_

  Ale ale

  Tylko "parytety płci i rasy"? A co z niepełnosprawnymi? I czy wszytkie rasy? Inuici też?
 • 2018-03-05 18:11 | Satoshi Politico

  the Brave New World of gender hegemony

  "nasz przyjaciel Oscar ma 90 lat. Jest najbardziej szanowanym facetem w Hollywood, nie ma penisa i widać, gdzie trzyma ręce” – żartował prowadzący. „Dobrze by było, żeby w Hollywood pojawiło się więcej takich mężczyzn.” bardzo ciekawy cytat, pokazujący o co w tym wszystkim chodzi. Bynajmniej nie tylko o pociagniecie do odpowiedzialności osób faktycznie winnych przestępstw seksualnych. Chodzi też o zdeprecjonowanie męskośći jako takiej. Ideałem jest w tym kontekście ideologicznym "facet bez penisa". Welcome to the Brave New World of gender hegemony!
 • 2018-03-06 18:28 | Satoshi Politico

  Re:Oscary 2018. Gorzkie słowa o Harveyu Weinsteinie i akcja #MeToo

  @Alice: bardzo trafna uwaga. W niemieckiej gazecie Süddeutsche Zeitung ukazał się niedawno wywiad z niem. "socjolożką" która postulowała parytety także dla osób z "migranckim tłem biograficznym" (Migrationshintergrud). Napisałem w komentarzu do tego wywiadu, że to otwarcie "puszki Pandory", bo gdy parytetowym "migrantem" zostanie osoba pochodzenia tureckiego to Grecy, Kurdowie i Ormianie oczywiście powiedzą, że oni się przez takiego przedstawiciela "migrantow" nie czują reprezentowani i zażądają swoich przedstawicieli.