Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Żołnierz otrzymuje stopień wojskowy dożywotnio.

(3)
2018-03-07 11:25 | artur702
Żaden urzędnik państwowy, poseł, senator, premier czy prezydent nie ma prawa pozbawiać żołnierza nadanego mu stopnia wojskowego. Można go pozbawić stopnia wojskowego wyłącznie w wyniku zdrady Ojczyzny orzeczonej prawomocnym wyrokiem sądu wojskowego. Tak jest w cywilizowanych krajach na całym świecie, ale nie w pisopatycznym opętaniu zdradą Polski i Polaków, a tym bardziej nie w wyniku wprowadzanego właśnie faszystowskiego prawa o odpowiedzialności zbiorowej. Dotyczy to także tzw. ustawy "dezubekizacyjnej" (n.b. nie wiadomo skąd ta nazwa, bo ubeków rozwiązano już ponad 60 lat temu, a resztki dawno wymarły śmiercią naturalną).
 • 2018-03-07 16:34 | Aspiryna

  Re:Żołnierz otrzymuje stopień wojskowy dożywotnio.

  Ci ktorym kiedys brakowalo odwagi (przykladowo - Kaczynski Jaroslaw) usiluja to (na starosc) nadrabiac. W sumie - ludzie mali duchem, msciwi i wyjatkowo podli!
 • 2018-03-08 14:50 | Obserwer

  Re:Żołnierz otrzymuje stopień wojskowy dożywotnio.

  Ale za to w imię strasznej sprawiedliwości i strasznego prawa uchwalanego na kolanie, z pogwałceniem wszelkich norm , zasad i podstaw. "Ciemny lud" to kupuje , bo cieszy się, że jego sąsiad , znajomy czy ktoś z rodziny będzie miał tak samo źle jak on. No wreszcie będzie po równo , sprawiedliwie w tej emerytalno- rentowej biedzie.

  Co do znaczenia oraz pojęcia prawnego czy znajomości historii, ad vocem dawnych czasów ubeckich, to "ciemny lud" takiej wiedzy nie posiada. I obnosi się ze swoją ignorancją i brakiem rozróżniania podstawowych okresów historycznych. Za to zdaje się całkowicie na jedynie strasznie prawych i strasznie sprawiedliwych, którzy z premedytacją pochwalają np. brygadę świętokrzyską jawnie kolaborującą z hitlerowcami i mordującą uczestników Polskiego Państwa Podziemnego. Ale to są nic nieznaczące fakty dla większości elektoratu.

  Stan wiedzy historycznej jest u większości tego społeczeństwa na poziomie zerowym. I ten fakt jest doskonale wykorzystywany w celu np. wkładania wszystkich oficerów do jednego worka z racji powszechnej propagandy braku istnienia PRL-u jako państwa. To wszystko łyka się bez zastanowienia się nad jednym prostym faktem, że w takim razie jest miliony ludzi w Polsce , którzy są bezpaństwowcami , bo ośmielili się urodzić między 1944- 1990 rokiem. A zatem każdy kto pracował w PRL może być pozbawiony emerytury i renty z powodu pracy w bycie , którego nie było lub z powodu pracy u socjalistycznego pracodawcy. Kolektywna , zbiorowa odpowiedzialność była, zdaje się ,że jest nadal, cechą generalną zarówno PRL oraz obecnych władz.

  Ilość idiotyzmów przerasta z każdym dniem epokę absurdu czyli PRL.
  Mimo , że bez suwerenności PRL to jednak bytem państwowy był i był uznawany przez cały świat. Zbiorowa odpowiedzialność , która jest cechą charakterystyczną PRL jako państwa socjalistycznego, bo nigdy w Polsce nie udało się, na szczęście, wybudować komunizmu, wraca teraz w postaci tych tzw. aktów prawa w ramach pisania historii przez polityków. W ramach nowej polityki międzynarodowej opartej na wymuszonym polonizmie, który dla sojuszników zdecydowanie mało znaczy i jest poza obszarem uznawania tej wielkiej dumy karzącej wszelkie przejawy antypolonizmu. Idąc logiką kolektywnej społecznej przez to odpowiedzialności oraz degradacji i stygmatyzacji społecznej, to obywatele np. Korei Północnej będą do zamknięcia w zbiorowych więzieniach z to , że byli ciemiężeni i żyli w tragicznych warunkach wytworzonych przez tyranów u władzy. Koszmar pojęciowy tzw. współsprawstwa obywatelskiego jest potwierdzeniem głębokiej i nieuleczalnej choroby tzw. prawych i sprawiedliwych. I będzie on dowodem na nadużywanie pojęcia władzy wobec jednostek, którym przypisuje się zbiorową odpowiedzialność za twór narzucony, sztucznie wytworzony, utrwalany siłą przez mocarstwa zarówno zachodu jaki wschodu. A na ten fakt historyczny jest mnóstwo dowodów.