Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jakie stereotypy krążą o Polakach w Izraelu

(3)
Polacy byli gorsi niż Niemcy – uważa wielu Izraelczyków. To zresztą jedyny chyba narodowy stereotyp, z którym się w tym kraju nie walczy.
 • 2018-03-07 19:54 | arkadia

  co oni sobie myślą

  Jeden z izraelskich polityków , chyba Peres powiedzial że każdy Polak wysysa antysemityzm z mlekiem matki. Kolejny stereotyp. Ciekawe czy ktoś w Izraelu poza historykami pamięta o postawie Brytyjczyków w czasie wojny i ich decyzji o utrudnianiu ocalałym z Holokastu przedostania się do Palestyny? Po morzu Śródziemnym krążyły statki z cudem ocalałymi ludźmi , które często tonęły, jak się to ma do polskich szmalcowników? Tylko my potrafimy sobie robić reklamę tą nieszczęsną ustawą
 • 2018-03-09 00:23 | a.bratkowski

  Re:Jakie stereotypy krążą o Polakach w Izraelu

  Nawet nieantysemiccy Polacy nie rozumieją, że reakcja na wskazywanie na winy Polaków, polegająca bądź na przekonywaniu, że inni (nie Niemcy) byli gorsi lub że przecież Polacy ratowali Żydów dowodzi braku współczucia dla ofiar Holocaustu. I to załatwia polski wizerunek w 100% skutecznie.
  Sądzę, że warto te dyskusje o polskim antysemityzmie połączyć z dyskusją, jaka wywołało badanie dr. Gduli wyborców PiS. Wiele komentarzy potraktowało to badanie, jako dowód, że wygrana PiS to dowód na oderwanie elit od "normalnych ludzi", niezrozumienie ich potrzeb i aspiracji. Dziś widać wyraźnie, na czym problem polega. Może jakiś socjolog napisze rozprawę: "Antysemityzm jako reakcja na politykę ciepłej wody w kranie".
 • 2018-04-16 17:58 | AlicjaRz

  Re:Jakie stereotypy krążą w Polsce

  Polin (hebr. פולין) Z Muzeum Historii Żydów Polskich ściśle związane jest hasło Polin. Po hebrajsku i w języku jidysz oznacza ono „Polska”, ale również „tutaj odpoczniesz”. https://kazimierzdolny24.pl/miasto/legendy/legenda-o-esterce/ https://www.youtube.com/watch?v=fvIXR7bcRLw https://www.youtube.com/watch?v=r4Hdqi2BYZo