Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Skandaliczne słowa prof. Żaryna o ambasador Izraela

(31)
Najgorsze w wypowiedzi Żaryna jest nawiązanie do motywu banicji, który jest największą hańbą Marca.
  • 2018-03-09 21:23 | Aspiryna

Re:Skandaliczne słowa prof. Żaryna o ambasador Izraela

Zaryn to stary endek... niestety tego typu ludziki reprezentuja teraz PiS!
  • 2018-03-09 21:47 | woytek

Re:Skandaliczne słowa ?

Po powstaniu Izreala zmieniło sie znaczenie oceny antysemityzmu. Żydzi mają własne państwo o którym marzyli i w którym można zamieszkać.
    Diaspora żydowska musi się asymilować i utożsamiać z krajami w którym jej przyszło żyć, albo może jechać do Izraela . Nie można wymagać dla Żydów mieszkających w Polsce czy w Ameryce specjalnych przywilejów . Albo się jest lojalnym obywatelem kraju w którym przyszło żyć mniejszości etnicznej albo oni mogą wracać do kraju, który istnieje i szczyci się istniejąca demokracją i wolnością.
    Tak jest ze wszystkimi nacjami , więc dlaczego Żydzi mają być wyróżnieni.
    Odrębność może być tylko artykułowana w sferze obyczajów czy religii , ale nie w polityce.
  • 2018-03-09 23:36 | born in the prl

"profesor "Zaryn.I smieszno i straszno.
  • 2018-03-09 23:55 | Slawomirski

To pani ambasador dolewa oliwe do ognia.

Slawomirski
  • 2018-03-10 00:48 | kruk

Czy prof.Zaryn pomyslal ile ludzi teraz jemu nie poda reki?
  • 2018-03-10 02:07 | janussss

Mowi sie majac na uwadze orgie antysemicka od 2 lutego o niechetnych Polace ludziach w USA i Izraelu . Sledze ten spor sledzilem nie ja sam wysyp setek tysiecy antysemickich komentarzy przy Poklosiu , Idze , wypowiedzi szefa FBI Comey'a . Od 2 lutego ukazala sie- 1 niezreczna wypowiedz Lapida ,2 ospreyowanie polskiej ambasady w Izraelu ,3 prawdopodobnie ? kiladziesiat glupich moze i nienawistnych komentarzy w Haretz, Jerusalem Post etc, ja sam ich nie zauwazylem chociaz czytam dorywczo te pisma . Ktos obliczyl ze od 2 lutego ukazalo sie 2 miliony antysemickich postow i tweetow polskich .Byly tez antysemickie bannery w Warszawie to tak a propo' spreyowania .Czy mozemy tutaj mowic o jakiejkolwiek rownowadze niecheci i nienawisci miedzy Polakami i Zydami ? dwa wydarzenia plus 100 ? komentarzy ( sam ich nie widzialem- 99 procent komentatorow w Haretz i JP to polscy anglojezyczni antysemici ) do 2 milonow polskich antysemickich komentarzy.Polacy bez zadnej watpliwosci wyssali antysemityzm z mlekiem matki .
  • 2018-03-10 02:12 | janussss

Znalazlem 4 wybryk polano-fobow obrzucenie na plazy polskich turystow kamyczkami. Cztery do 2 milionow .
  • 2018-03-10 03:46 | alamakotalive

"Zaprzyjaźnionego kraju"? Wolne żarty!
  • 2018-03-10 04:08 | zbigniew

Szanowny Autorze, mysle ze nie ma co wyrazac ubolewania ze pan prof. Zaryn nie pda panu reki. Osobiscie z zasady nie podal bym reki temu indywiduum. Ten czlowiek jest zywym dowodem na teze, ze tytul profesora nie broni przed byciem chamam, idiota lub bardzo ograniczonym intelektualnie osobnikiem. Jako kolejne przyklady mozna by przytoczyc poslanke Pawlowicz (ale tu raczej kojarzy sie prymitywna przekupa) prof.Nowak, wczesniej prof. Bender itd. itp. Tak ze prosze tak trzymac, jak w dwoch ostatnich (dla mnie nad wyraz celnych) tekstach, a tych co szczekaja w strone Panskiej karawany, mowiac kolokwialnie prosze olac cieplym...
  • 2018-03-10 05:26 | poznan56

Juz w roku 1988 owczesne wladze PRL przepraszaly za Marzec. Tak wiec od 30 lat przepraszamy ale to widocznie za malo. Trzeba zalozyc wlosiennice, posypac glowe popiolem i udac sie pod Sciane Placzu. Tak nawiasem ,,, w jakim celu zaproszono p. Azari na UW 8 marca? To miala byc uroczystosc upamietniajaca wiec polskich studentow przeciwko represjom i dyktatorskim metodom komuny. To wydarzenie nie mialo nic wspolnego ze sprawami polsko-zydowskimi.
  • 2018-03-10 10:04 | Ijon Tichy

@woytek

"Odrębność może być tylko artykułowana w sferze obyczajów czy religii , ale nie w polityce."

Artykułowanie odrębności w sferze polityki to NACZELNA ZASADA na której opiera się demokracja i pluralizm .Do utożsamiania z krajami w których przyszło żyć przeróżnym mniejszością wystarczy przestrzegać prawa danego kraju i wspólnych wartości np: nie ważne czy jestem z PiS czy z PO uważam tortury za zło ,szykanowanie obywateli przez instytucje państwowe także zaś w razie prawdziwej wojny (nie politycznej ) jestem gotowy danego kraju bronić, to tyle (to tylko przykłady ,które nie odnoszę do bieżącej polityki ).Ręce opadają że człowiek zmuszony jest wyłuszczać takie banały przeróżnym internetowym skrybom .A wypowiedź prof Żaryna to jak utyskiwanie na rewolucje Francuską z jednoczesnym rozrzewnieniem na wspomnienie wynalazku gilotyny .
  • 2018-03-10 10:25 | Ijon Tichy

@woytek

"Odrębność może być tylko artykułowana w sferze obyczajów czy religii , ale nie w polityce."

Artykułowanie odrębności w sferze polityki to NACZELNA ZASADA na której opiera się demokracja i pluralizm .Do utożsamiania z krajami w których przyszło żyć przeróżnym mniejszością wystarczy przestrzegać prawa danego kraju i wspólnych wartości np: nie ważne czy jestem z PiS czy z PO uważam tortury za zło ,szykanowanie obywateli przez instytucje państwowe także zaś w razie prawdziwej wojny (nie politycznej ) jestem gotowy danego kraju bronić, to tyle (to tylko przykłady ,które nie odnoszę do bieżącej polityki ).Ręce opadają że człowiek zmuszony jest wyłuszczać takie banały przeróżnym internetowym skrybom .A wypowiedź prof Żaryna to jak utyskiwanie na rewolucje Francuską z jednoczesnym rozrzewnieniem na wspomnienie wynalazku gilotyny .
  • 2018-03-10 10:53 | eljast

Zaś "ja na pewno takiej osobie {jak pan Żaryn] nie podam ręki. Jeżeli to czyni [senator naszego] państwa, to może trzeba poprosić [tego pana], by opuścił" ten senat i przestał wreszcie przynosić wstyd tej instytucji i w ogóle polskim historykom!
  • 2018-03-10 10:54 | azur

Żaryn na Synaj? A nie lepiej na wikt państwowy?
  • 2018-03-10 12:31 | PrawdaTaka

Przemyślec mą wola jeszcze będzie
    Czy czasy do pisiania są bezpieczne
    A dla myśli i słowa nie zamonięta do prawdy jest droga
    Czy narodził sie w Polsce płód ktory okresil prawdy próg?
    Panie Wolski w programie Pan zapytany
    Przez glos telefoniczny nieocenzurowany
    Tracił Pan glos i wzrok, zirytowany?
    Wiem o sobie tyle na ile sie sprawdzilem dlaczego w PZPR bylem!
  • 2018-03-10 13:24 | Ijon Tichy

@ off topic

Dzisiaj posłużono się wobec mnie osobą prawdopodobnie chorą psychicznie Bez względu na to jak to zorganizowano ,jest to przykry widok oglądać osobę chorą którą dość łatwo prawdopodobnie pokierować która mówi podniesionym głosem na cały sklep spożywczy,ślini się przy tym i trzęsie . Pan ten wybrał sobie z całej kolejki do kasy akurat mnie i parząc na mnie zaczął pohukiwać coś o "Pułkownikach SB o karze jak spotka tych którzy [...tu jakiś bełkot którego nie zrozumiałem..] o raku ,zawale serca i wylewie itp rzeczy  Takie "zabawy" odbywają się obecnie w Warszawie ,nie w jakichś mrocznych czasach ale w spokojną sobotę 10 marca 2018 roku .
  • 2018-03-10 15:02 | slima11

Spłaca swoje senatorstwo.Taki to dzisiejszy docent psiaczy.Na skundlenie nie ma rady.
  • 2018-03-10 16:20 | woytek

Re:Skandaliczne słowa prof. Żaryna

@ Ijon Tichy
    Udajesz,że nie rozumiesz, o czym ja piszę na tym blogu.
    Moje uwagi dotyczą żądania nadzwyczajnych przywilejów dla mniejszości żydowskiej, artykułowaną przez tę mniejszość rozproszoną w diasporze. Nadzwyczajna pozycja tej mniejszości jest po powstaniu Izraela niczym nie usprawiedliwiona.
    Możliwość budowania wielkiego Izraela jest planowana i konsekwentnie realizowana, więc Żydzi mieszkający w innych krajach, mogą realizować politykę Izraela we własnym kraju , ale nie powinni realizować polityki Izraela mieszkając w Polsce.
    Kiedy decydują się mieszkać w Polsce powinni być lojalnymi obywatelami Polski i realizować politykę polskiego rządu.
  • 2018-03-10 17:37 | basia.n

Ci wszyscy "dygnitarze" z kiermaszu bezprawia i niesprawiedliwości zachowują się jak popisujące się i prowokujące małe dzieci - na zasadzi kto głośniej wrzaśnie.Panie i panowie prześcigają się w manifestowaniu buty i chamstwa.
    Tytuł profesorski nie zakryje rzeczywistej twarzy p. Żaryna...

@ Ijon Tichy
    2018-03-10 13:24

Na to,co Cię spotkało po prostu brak mi słów!! To zdziczenie obyczajów !
    Mroczne czasy niestety wróciły !

• 2018-03-11 00:50 | J.Yossarian

Z całym szacunkiem, plenić się w wielkiej ilości to pleonazm.
    Artykuł jednakowoż cenny.
  • 2018-03-11 09:13 | Gama

Żaryn ma patent na mądrości pisowskie? Zachowuje sie tak pewnie i arogancko jak stary Czarnecki. Tez wypowiadał się na każdy temat i wszystko wiedział najlepiej.
  • 2018-03-11 09:22 | Gama

Nie cuchnie Wam Zaryn Żyrynowskim ?
  • 2018-03-11 14:40 | Alrus

p. berg -
    czyżby reminiscencje z przeszłości to nawoływanie do rozliczania "polskich durni" bez taryfy ulgowej..?
    To już było i polscy durnie pamiętają kto ich rozliczał i za co. Co będzie gdy oni zechcą rozliczać według metody jaką proponujesz? Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę.
    Ambasador Izraela powinna zostać wydalona z Polski za bezczelne wypowiedzi obrażające Polaków już po pierwszym swoim wystąpieniu w Auschwitz. Słowa Żaryna nie są skandaliczne, zachował się jak powinien polski senator, skandaliczne są wypowiedzi atakujące go za obronę polskiej racji stanu.
  • 2018-03-11 15:22 | Ijon Tichy

@off topic

Takie sytuacje jaka miała miejsce wczoraj ,najłatwiej chyba rozegrać wysyłając kogoś kto po prostu udaje "wariata" . Powodując ileś tam takich nietypowych sytuacji ,można w człowieku wytworzyć wrażenie czegoś na kształt paranoi prześladowczej .Te dość paskudne "zabawy" mają ten dodatkowy "walor" iż nie zostawiają ewidentnych śladów w rodzaju jakie zostawiają inne formy nękania w rodzaju przebitych opon w rowerze ,wysyłania wulgarnych e-maili ,"dobrych rad" udzielanych przez panie lekkich obyczajów,"pozdrowień od tomasza z Konstancina" itp W dodatku prowokowanie sytuacji które w obecnych czasach w naszym kraju typowe nie są , w połączeniu z pewną formą  samoobrony z mojej strony jakim jest upublicznianie i nagłaśnianie tego typu "zabaw" może wytworzyć w człowieku czytającym moje wpisy wrażenie "iż to coś ze mną jest nie tak" Generalnie mogę oczywiście przestać opisywać to o robi się względem mojej osoby ,tyle tylko że jest to jakby dawanie łajdactwu wolnej ręki (na co ci ludzie zapewne liczą ) Póki co zamieszczam więc moje komentarze na stronach /blogach ludzi których z różnych względów szanuje .
  • 2018-03-11 16:17 | kharper

w kraju w ktorym prawie niema Żydow

czyŻby?
  • 2018-03-11 20:57 | Misiekl1319

Polityka potępia antyizraelizm (?) naszych polityków, ale czy również potępia antypolonizm wyborczy polityków Izraela? Nasi rządzący starając tanio przypodobać się rozmaitym "prawicowcom" wymyślili durną ustawę, która ich nic nie kosztowała, ale ładnie brzmiała. Żydowscy politycy skorzystali z okazji i okładają nas bezkarnie, zyskując u żydowskich "prawaków" poparcie akurat przed wyborami.
  • 2018-03-12 03:22 | Andrzej Falicz

Słuszne słowa prof. Żaryna o ambasador Izraela

Niechęć do Żydów rozbudzona została między innymi przez ambasador Azarii, postawę Izraela i organizacji żydowskich.
    To oni chcą zabronić Polsce obrony dobrego imienia NARODU polskiego jako całości i polskiego państwa.
    To właśnie oskarżanie narodu i państwa o współudział w niemieckich zbrodniach i Holokauscie ma według poprawki do ustawy o IPN być karalne.
    Głośne protesty i antypolska propaganda kół żydowskich wywołała fale sprzeciwu i reakcji anty-zydowskich.
    Wszystkim polskim Żydom jak Hartman, żyjącym z rozniecania nastrojów anty-żydowskich, które sobie pieczołowicie pakują w jeden worek antysemityzmu i nim walą po głowach cały polski naród zadan pytanie: Czy generał Kazimierz Sosnowski wydał w czasie wojny z bolszewikami rozkaz internawania żołnierzy o pochodzeniu żydowskim...z antysemityznu czy z przezorności ?
  • 2018-03-12 12:39 | ajh

Myśmy byli pod Dworcem Gdańskim w niedziele, żeby pokazać, że Polacy Zarynami nie muszą być.
  • 2018-03-12 16:16 | Aspiryna

To pani ambasador dolewa oliwe do ognia.

Slawomirski

``````````````````````````````````````````````
    A kto zaczal te wielka i zupelnie niepotrzebna
    awanture, panie "Slawomirski"? Kto??
  • 2018-03-12 16:22 | Aspiryna

Niechęć do Żydów rozbudzona została między innymi przez ambasador Azarii, postawę Izraela i organizacji żydowskich.
    To oni chcą zabronić Polsce obrony dobrego imienia NARODU polskiego jako całości i polskiego państwa.

```````````````````````````````````````````````````````````````````````````````

Czy taki wlasnie "przekaz dnia" otrzymal propgandzista "Falicz" z Nowogrodzkiej?
  • 2018-03-22 14:10 | erka-4

cytuję Wasze zdanie:"Liczący się funkcjonariusz rządzącej partii, profesor i senator Jan Żaryn, zareagował na te słowa w sposób zdumiewająco agresywny w wywiadzie dla wPolska.pl: „Jeżeli ktokolwiek dziś będzie uważał, że rządy Prawa i Sprawiedliwości w jakimkolwiek stopniu nawiązują do hucpy żydowskiej, prowadzonej przez aparat partyjny 1968 roku, czyli przez moczarowców, to ja na pewno takiej osobie nie podam ręki. Jeżeli to czyni ambasador obcego państwa, to może trzeba poprosić tę panią, by opuściła to państwo”.

- i twierdzę,że pan Żaryn ma rację twierdząc tak jak stwierdził,bo hucpą jest niebywałą obciążanie dziś PiS-u za bandyckie niegdyś komunistów postępowanie.Jak można domagać się jakich polskich przeprosin za walkę komunistów polskich z komunistami żydowskimi w Polsce niegdyś.To nie była Polaków bajka.To była komunistyczna bajka,którą Michnik -senior opowiadał Michnikowi -juniorowi.Dziś to widać wyraźnie,gdy się na Michnika-juniora patrzy i słucha,jak to z największego polskiego komunistycznego zbrodniarza uczynił człowieka honorowego.Po latach wyszło szydło z worka,czyli prawda Michnkika.