Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Sprawa Kuciaka testem europejskim. Czy Unia go zda?

(4)
Europejska opinia publiczna musi domagać się od rządu Fico jej rzetelnego i pełnego wyjaśnienia.
 • 2018-03-10 14:03 | arkadia

  sprawa Kuciaka

  Polska to szczęsliwy kraj. Włoscy mafiosi ukrywają się u nas po jakiś pizzerniach , w wynajmowanych mieszkaniach, pracują jako kucharze , mimo wszystko są namierzani . Jedyna mafia to ci od prywatyzowanych kamienic , ale od czego mamy dzielnego ministra Jakiego?
 • 2018-03-10 16:38 | lubat

  Re:Sprawa Kuciaka testem europejskim. Czy Unia go zda?

  Sprawa zabójstwa Kuciaka rzeczywiście stała się polem walki politycznej, ale przecież to nie premier Fico ją zaczął. To nie rząd słowacki wykorzystuje morderstwo do walki politycznej z przeciwnikami. Tak jak ja to widzę, to właśnie przeciwnicy rządu ujrzeli w tym morderstwie szansę, by ugrać coś dla siebie. Fico jest raczej w defensywie i broni się, tak jak każdy by to robił na jego miejscu. Bo wszystkie oskarżenia, żądania jego ustąpienia są w gruncie rzeczy milczącym przypisaniem jemu winy.
  Takie morderstwa zdarzały się już w wielu krajach, w tym w Polsce (Jarosław Ziętara, generał Papała) czy Szwecji - Olof Palme, ale nikt nie żądał ustąpienia premiera. Czyżby ta gwałtowność żądań ustąpienia premiera Słowacji miała coś wspólnego z faktem, iż ten niezbyt ochoczo i z ociąganiem popiera antyrosyjskie sankcje?
 • 2018-03-11 21:23 | gragos

  Re:Sprawa Kuciaka testem europejskim. Czy Unia go zda?

  Proszę sobie odpowiedzieć na pytanie, co dotąd zrobiła Unia w sprawie innego członka UE, czyli Włoch, którego byli premierzy (Andreotti, Berlusconi) byli powiązani z mafią, a wielu członków władz lokalnych i administracji rządowej mafia wręcz wybiera? Jeśli Pan zdoła znaleźć odpowiedź na to pytanie, to będzie miał Pan odpowiedź również na to, postawione w swoim felietonie.
 • 2018-03-12 15:23 | Satoshi Politico

  Re:Sprawa Kuciaka testem europejskim. Czy Unia go zda?

  "Szokuje, że to się dzieje w państwie członkowskim UE." Bardzo dziwne stwierdzenie, panie Redaktorze. Przecież chodzi o mafię włoską (podobno kalabryjską "Ndranghetę"), zaś Włochy są krajem-współzałożycielem UE. Można więc raczej powiedzieć, że zorganizowane grupy przestępcze zwane "mafiami" są po prostu częścią bardzo złożonej rzeczywistości włoskiej i europejskiej, zaś Słowacja stając się jednym z obszarów działania mafii, uległa "europeizacji".