Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Rosja stała za zamachem na byłego szpiega? May: „Wysoce prawdopodobne”

(8)
Premier Theresa May zabrała głos w sprawie ataku chemicznego na podwójnego agenta Siergieja Skripala i jego córki. Żąda wyjaśnień od Rosji.
 • 2018-03-12 19:58 | woytek

  Rząd rosyjski podobno go zamienił na brytyjskiego szpiega, więc po co ta fatyga?

  Ten obłęd brytyjski zaczyna przypominać takie same obłędne sugestie, że ktoś pozabijał dzieci Kuklińskiego, albo że ktoś wysadził samolot prezydencki we mgle, przewidując taką mgłę pod Smoleńskiem, itd, itd.
  Te sugestie powinno się czytać w plotkarskim "Życiu na gorąco", ale w Polityce to chyba nie wypada.
 • 2018-03-12 20:43 | Tanaka

  Re:Rosja stała za zamachem na byłego szpiega? May: „Wysoce prawdopodobne”

  Wielka Brytania nie wyjaśniła jeszcze kto i w jaki sposób otruł Litwinienkę. Podejrzenie, ba - medialna pewność, było takie, że Rosja. Podejrzenia można mieć, należy jednak wykazać jak było. Teraz następna sprawa i takie samo zachowanie władz brytyjskich: podejrzenie, nic zbadanego ale, obowiązkowo - Rosja, czytaj: Putin. "Wytłumaczcie się, że nie wy otruliście, a my wam i tak nie będziemy wierzyć, choć sami nic nie wykazaliśmy".
  Czy Brytyjczycy są już dorośli?
 • 2018-03-13 08:22 | lubat

  Re:Rosja stała za zamachem na byłego szpiega? May: „Wysoce prawdopodobne”

  Tylko „wysoce prawdopodobne”? To już nie "absolutnie pewne", jak w przypadku broni masowego rażenia Saddama Husseina?
  Nikt jeszcze nie zakwestionował rzymskiej zasady prawnej mówiącej, że przestępstwo popełnił ten, kto odniósł z tego korzyść. Rosjanie nie odnieśli z tego zamachu żadnej korzyści, tylko same straty. W przeciwieństwie do Anglików, którzy mają z tego wyłącznie korzyści i żadnych strat.

  Wyjątkowy, nawet jak na arogancką Anglię, tupet w ataku na Rosję można chyba wytłumaczyć wewnętrzną sytuacją samej premierki Theresy May i całego rządu. W sprawie brexitu rząd idzie na noże z Komisją Europejską, a samej May nawet funkcjonariusze jej własnej partii skaczą do gardła i chcą ją obalić. Dumny niegdyś Albion jest już tylko cieniem dawnej potęgi i nie ma możliwości przeprowadzić małej zwycięskiej wojny dla odwrócenia uwagi od wewnętrznych problemów, więc musi wystarczyć drobna awantura w dawnym imperialnym stylu.
 • 2018-03-13 16:10 | Slawomirski

  Re:Rosja stała za zamachem na byłego szpiega? May: „Wysoce prawdopodobne”

  Litwinienko zostal zamordowany przez Rosjan. Kuklinski stracil synow bo nie akceptowal rosyjskiej obecnosci w Polsce. Otrucie oponenta politycznego jest rosyjska norma.

  Slawomirski
 • 2018-03-13 19:30 | milkis

  Re:Rosja stała za zamachem na byłego szpiega? May: „Wysoce prawdopodobne”

  Nowiczok?! I wszystko jasne! Nawet w instrukcji obsługi jest napisane: "does not work if used by non-russian hands".
 • 2018-03-14 20:23 | Kropkozjad

  Re:Rosja stała za zamachem na byłego szpiega? May: „Wysoce prawdopodobne”

  Czyżby wśród polityków "zachodnich" pojawiła się negatywna selekcja w awansie na wysokie stanowiska, podobnie jak w Polsce? Posługiwanie się insynuacją, tak modne u polityków PiS i polityków przystawek tej partii, przez p. May - premiera rządu o angielskiego zaskakuje. Do tego jej arogancja, polegająca na postawieniu władzy innego państwa bezprawnego ultymatywnego żądania z terminem jego spełnienia, jest oznaką upadku obyczajów politycznych w Anglii. Czyżby tej Pani wydawało się, że Rosja jest częścią Wielkiej Brytanii i to nie jako niepodległy kraj Wspólnoty Brytyjskiej ale jej kolonia? Czyżby p. Premier nie miała w swej świadomości "kawałka" wiedzy o prowokacjach? Czyżby jako obywatelka kraju, który był jednym z najważniejszych ogniw koalicji antyhitlerowskiej zapomniała, że II WŚ zaczęła się od prowokacji gliwickiej? Może nie uświadomiła sobie, że jeżeli już zostanie ustalone rosyjskie pochodzenie substancji, która poraziła Siergieja Skripala i jego córkę Julię oraz inne osoby, to raczej wypada jej zaproszenie Rosji - stałego członka RB ONZ, której członkiem jest również Wielka Brytania, do udziału w śledztwie.
  Czyżby w Anglii zaczęła obowiązywać stalinowska zasada, że to oskarżony ma obowiązek dostarczenia dowodów swej niewinności a nie oskarżyciel musi dostarczyć dowody jego winy?
  Właśnie wczoraj idąc ulicą Teodora Duracza na warszawskich Bielanach, dostrzegłem tablicę informującą, że znajduję się na ulicy Zbigniewa Romaszewskiego. A to właśnie skojarzyło mi się ze stalinowskim poglądem, o obowiązku oskarżonego dostarczenia dowodu niewinności, wygłoszonym kiedyś przez tego pana. Stwierdził on, że jeżeli brak jest dowodu winy, to znaczy, iż został on zniszczony albo ukryty, jeżeli obwiniony jest winny. Jeżeli dodamy do tego, że ubiegał się o funkcję wicemarszałka Senatu, uzasadniając to potrzebą posiadania samochodu służbowego, a także uzyskał odszkodowanie z budżetu państwa za prześladowania za działalność opozycyjną, to ja nadal mimo tej tablicy będę nadal chodził ulica Teodora Duracza.
 • 2018-03-15 04:01 | maciekplacek

  Re:Rosja stała za zamachem na byłego szpiega? May: „Wysoce prawdopodobne”

  - "If it looks like a duck, swims like a duck, and quacks like a duck, then it probably is a duck." -
  Jak podalo BBC, nieprzyjaznej plk. KGB, nowowybranemu prezydentowi, w ostatnich 2 dekadach na terenie UK zostalo zamordowanych 14 bylych agentow KGB a takze innych obywateli sowieckich i FR glosnych krytykow plk. KGB i jego caratu. Ostatnia 15 ofiara (jeszcze "ciepla") dostala stylem NKWD w czape. Rosja obecna, dumna spadkobierczyni bolszewickiej kontynuuje tradycje Czeka. Plk. KGB przywrocil na cokoly Krwawego Feliksa, na Lubyance zmyto juz podlogi, zeskrobano krew ze scian, zatynkowano dziury po kulach - wyroki sa wykonywane poza granicami. Stalin dopadl Trockiego, Putin dopadnie kazdego. Plk.KGB, dozywotni lokator Kremla, lubi jak mu te wielkie, zlote drzwi dwoch zolnierzykow w operetkowych mundurkach otwiera, ale nie zdaje sobie sprawy jaki na ich tle jest malutki.
 • 2018-03-15 04:02 | maciekplacek

  Re:Rosja stała za zamachem na byłego szpiega? May: „Wysoce prawdopodobne”

  "Czy Brytyjczycy sa juz dorosli?" -
  A Stultus stultitiam quaerit.