Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dziennikarze nękani za ujawnienie tajnej notatki. Znowu powiało Gomułką

(3)
Politycy obozu władzy wyzywają dziennikarzy od zdrajców, prokuratura wszczyna śledztwo, a ambitny poseł PiS przygotowuje ustawę o karach finansowych dla mediów za ogłaszanie tzw. fake newsów.
 • 2018-03-12 21:30 | Mad Marx

  dziennikarze nękani za ujawnienie

  Myślę że środowisko dziennikarskie solidnie zapracowało na takie traktowanie. Po 1989 roku wielokrotnie władza szykanowała i ciągała po sądach dziennikarzy , np Urbana i środowisko udawało, że nic się nie dzieje. Nawet szef dziennikarskiej korporacji publicznie wyraził się, że wolność słowa nie powinna mieć zastosowania w stosunku do "NIE" .
  Jak sobie pościelisz tak się wyśpisz. Pozostaje mieć nadzieję, że w końcu przedstawiciele "czwartej władzy" otrzeźwieją, jak już dobra zmiana zacznie ich zamykać.""
 • 2018-03-13 10:53 | Maciej2

  Re:Dziennikarze nękani za ujawnienie tajnej notatki. Znowu powiało Gomułką

  W kinach niedawno pokazywany był film "Czwarta władza", który opowiadał podobną historię, tylko jakby bardziej serio - nasz rodzimy wariant przypomina znane powiedzenie o historii powtarzającej się jako farsa.

  Otóż w 1967 amerykański sekretarz stanu Robert Macnamara zamówił sporządzenie tajnego raportu na temat wojny w Wietnamie. Z raportu wynikało, że amerykańscy przywódcy od początku byli przekonani, ze wietnamska wojna jest nie do wygrania, ale brnęli w nią z powodu kalkulacji politycznych. Raport wyciekł do prasy, publikację rozpoczął New York Times, a po tym jak Nixon wymógł zakaz publikacji, kontynuował ją Washington Post. Były duże wątpliwości prawne co do legalności publikacji, ale dziennikarze różnych redakcji solidarnie się wspierali, a Sąd Najwyższy uchylił zakaz publikacji - przeważyło prawo opinii publicznej do informacji.

  Takie podejście jest moim zdaniem najbardziej słuszne. Rząd ma prawo do swoich tajemnic, ale prawo opinii publicznej (społeczeństwa) do informacji na temat działań rządu jest nadrzędne. Dlatego, jeśli już coś wycieknie, demokratyczny rząd nie może prześladować dziennikarzy publikujących takie informacje.
 • 2018-03-13 21:50 | azur

  Re:Dziennikarze nękani za ujawnienie tajnej notatki. Znowu powiało Gomułką

  Nie tylko powiewa Gomułką, ale także wielu mówi Gomułką.