Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Nieskończona misja Franciszka. Jego urok zaczyna się wyczerpywać?

(5)
Lud katolicki nie przestaje go kochać, ale w kościelnych elitach przeciwnicy Franciszka zwierają szeregi.
  • 2018-03-13 16:09 | slima11

papież

Nasz Święty nie mógł wszystkiego.A przeszedł do historii jako bywalec w świątyń nie katolickich .Bo na ŚPIżową Bramę nie m silnych.Obecny naprawia to ,co nasz zaniedbał ,,Walka z pedofilią ,bogactwem .A jak wiemy tak jak Gorbaczow przegrał ze spirytusem ,to i każdy świety przegrałby z bogatymi.No i wiek .Pytanie kto po Nim?No i co będzie w lokalnych kościołach.Bo u nas alumni pod patronatem hodowców danieli i wielbicieli prezesa, pójdą tą drogą ,która zboczy z drogi Frańciszka
  • 2018-03-13 17:52 | Obama spod Laden

Dwóch papieży na emeryturze?

Franciszek został wybrany dla poprawienia wizerunku kościoła. Nie ma wielkich kompetencji (jak np. Jan Paweł II). Watykanem i całym kościołem rządzi lobby homoseksualne (stało się przez ostatnie kilkadziesiąt lat nie do ruszenia). Ile Franciszek ma do powiedzenia w kościele widać przez pryzmat polskiego kościoła "narodowego". Nawet schedę po Karolu Wojtyle (Kraków) Franciszek powierzył nie temu komu chciałby, a człowiekowi, który nie ma nic wspólnego z kościołem otwartym.
    Prorokuję, że Franciszek wkrótce odejdzie na emeryturę (będzie dwóch papieży emerytów?).
    W kościele powszechnym będzie coraz bardziej śmiesznie, a w kościele polskim (dla obywateli) sprawującym faktyczną władzę w Polsce coraz tragiczniej. I nie pomoże więcej pomników (tzw. ohydek) stawianych po wsiach i miasteczkach Janowi Pawłowi II.
  • 2018-03-13 19:23 | popan

Re:Nieskończona misja Franciszka. Jego urok zaczyna się wyczerpywać?

Skierowanie KK na opuszczoną drogę poszanowania idei chrystusowej to, wydaje się, zbyt mało.
    Prawdopodobnie powinien zatknąć sobie miotłę w d..ę i obok codziennych zajęć pozamiatać plac na Wielkanoc.
    To byłoby przedsięwzięcie pełne uroku!
  • 2018-03-13 20:48 | lubat

Nie chciałbym krytykować papieża Franciszka; mam równy dystans zarówno do "ludu katolickiego" jak i elit kościelnych. Tym niemniej całe moje doświadczenie życiowe mówi, że jeśli przeciwnicy Kościoła, czasami nawet ostro z nim walczący, zaczynają chwalić jego głowę, to jest coś na rzeczy, co powinno wzbudzić uwagę.
    Jestem pełen wiary, że papież usiłuje przybliżyć Kościół do współczesności, ale nie uważam, że ludziom trzeba schlebiać, pozyskiwać na siłę, podkopując tradycję, naginać do zmiennych nastrojów i oczekiwań (nomen omen) niedzielnych wyznawców, albo i niewyznawców. W tym zwariowanym świecie powinny funkcjonować i trwać jakieś niezmienne wartości. Tym bardziej, że podaż "usług zbawienniczych" jest dosyć duża i jeśli się komuś nie podoba TRADYCJA katolicka, to przecież jest tyle innych kościołów chrześcijańskich czczących tego samego Boga.
  • 2018-03-14 09:10 | J.E. Baka

Niektóre zarzuty śmieszne - Franciszek nie ogląda telewizji. Naprawdę? Jest sporo ludzi, którzy nie mają nawet telewizora w domu. Ja sam korzystam z niej sporadycznie - czasem, nie zawsze, obejrzę "Fakty" lub coraz mniej strawne ze względu na nachalną propagandę "Wiadomości", czasem jakiś film. Nie przegląda internetu? Może czerpie wiedzę z innych źródeł, jak wielu innych starszych ludzi, którzy np. czytają książki i czasopisma? A Twitter, gdzie podobno papież akurat działa (tego nie wiem, bo mnie to mało obchodzi) to niestety jest w 90 % ściek, do tego mający opinię miejsca przeznaczonego do lansowania się polityków i celebrytów. Osobiście nie spodziewam się po papieżu Franciszku niczego rewolucyjnego. W mediach pojawia się głównie za sprawą różnych miłych gestów: a to mówią, że żyje skromnie i jeździ tanim autem, a to pomoże jakiemuś biednemu, a to pochyli się nad policjantką, która spadła z konia... Jednak niewiele to zmienia w skostniałej i zabetonowanej instytucji Kościoła Katolickiego, gdzie np. kobiety nadal mają niewiele do powiedzenia. Do tego jeszcze kiepskie roszady kadrowe, jak np. źle odbieranego i nie mającego żadnych związków z Krakowem Jędraszewskiego na metropolitę krakowskiego, co mogło by wskazywać na jego słabe rozeznanie w regionach.