Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Monika Jaruzelska ogłosiła, że wchodzi do polityki

(10)
Szerszemu elektoratowi spośród średniego i starszego pokolenia może się spodobać retoryka świeżo upieczonej działaczki.
  • 2018-03-14 14:08 | Withold

Re:Monika Jaruzelska ogłosiła, że wchodzi do polityki

"Tyle że ta aluzja do Jarosława Kaczyńskiego jest słaba..."

No, cóż! Jarosław stosuje silniejsze aluzje, "złodzieje i komuniści", "zdradzieckie mordy" i ciepłe słowa o Gierku jak wiemy. Czytałem parę wywiadôw z nią. Jest inteligentna jak jej ojciec. Jaruzelski był zawsze przygotowany jeśli chodzi o przemówienia i jakiekolwiek wystąpienia nawet to o ogłoszeniu stanu wojennego. Nie słyszałem, żeby Jaruzelski namawiał słownie do nienawiści tak jak to teraz się dzieje. Ona też potrafi ważyć słowa.
    SLD tak już poszło na dno, że PiS wyrwał im nawet "komunistów" co by to nie znaczyło. Wydaje mi się, że te wszystkie sieroty po PRL-u i znowu co by to nie miało znaczyć Monika mogłaby przejąć, a to jest bardzo znaczący elektorat PiS-u
  • 2018-03-14 21:30 | azur

Nie mam nic przeciwko powrotowi SLD na scenę polityczną, jeśli to zrównoważy wpływy PiS-u.
  • 2018-03-14 21:57 | Alice_

Przy całej sympatii do Moniki Jaruzelskiej, tego trupa nic już nie ożywi. Szkoda jej tylko.
  • 2018-03-14 23:20 | woytek

Re: do polityki powinni wejść ludzi wolni od kombatanckiej mitologii

Trzeba zmienić obecne elity dźwigające na sobie garb mitów i urojeń z czasów nieudanej transformacji ustrojowej. Te cienkie Bolki, które uwierzyły w ten mit, że to oni zrobili transformację są naprawdę groteskowi. Kolejny już raz widzimy jak bezwstydnie chwytają się kontusza panów instruktorów, przysłanych do Polski przez mocarstwa mające globalne interesy. To ci instruktorzy zmieniają kolejne ekipy, kompromitując poprzedników nagraniami kelnerskimi.
    W oczach opinii publicznej rządzący wasale obcych interesów tracą szacunek po upływie roku czy dwóch latach od wyborów. Niby takie obyczaje są "normalką" w Europie ale w roku 2018 głupota kompradorów zaczyna być niepokojąco groźna.
    Europa utraciła zdolność formułowania własnych, czytelnych celów politycznych.
    Europa okazuje się również bezsilna wobec planowanego ataku "Przedsiębiorstwa Holokaust" na majątek kilku państw UE, które dawniej były w demoludach.
    UE zamiast wskazywać i piętnować intrygantów, pozostaje w pozycji chochoła.
    Obecna ekipa rządząca w Polsce udaje, że nie widzi tych zagrożeń.
    Miejmy nadzieję, że do polskiej polityki trafią wreszcie ludzie z silnym charakterem.
  • 2018-03-15 03:13 | schwarzerpeter

"bezplatne wyksztalcenie w PRL." Czy rzeczywiscie bezplatne?

Warto by wyjasnic do konca, czesto pojawiajace sie stwierdzenie „tysiacom ludzi PRL dalo dobre, bezplatne wyksztalcenie”. Do - tylko pewnego - czasu nie bylo BEZPOSREDNICH oplat za studia. Skonczylem UW w 1967 r, na ktorym Ojciec byl profesorem. Za swoja pensje mogl kupic 60 kg szynki (jak dostal), 1000 jajek, 40 podrecznikow, 6 par butow itd. O innych cenach nie wspomne. Innymi slowy dofinansowywal moje studia. Pozniej mieso podrozalo, ale stanialy lokomotywy. Nie pamietam od ktorego roku wprowadzono trzyletni nakaz pracy po studiach. Moja zona, po skonczeniu Elektroniki na Politechnice Warszawskiej w 1970 dostala nakaz pracy w Instytucie Lacznosci z tytulem mgr. inz. za 1450 zl. Chyba swoje studia odpracowala? Nie mowie o letnich praktykach. Kto nie chcial isc z nakazu do pracy, musial zaplacic.
    Czas skonczyc z mitem bezplatnych studiow w PRL!
  • 2018-03-15 14:20 | Withold

@schwarzpeter

Oczywiście nic nie ma za darmo i dlatego jak wiesz komuna zbankrutowało przede wszystkim finansowo, ale nie mentalnie i na tym żeruje PiS.
    Chodzi o inne działania, które moi rodzice (nieprofesorowie) w moich kłótniach z nimi wbijali mi do głowy a mianowicie, że rozdali ziemię niekoniecznie PGR-om, wyrwali masy chłopstwa do miasta, zlikwidowali praktycznie analfabetyzm i głód i jeszcze coś co wielu myślę, że teraz doceni, pokazali kościołowi jego miejsce w państwie świeckim.
    Wpadli w pułapkę, bo ludzie wykształceni i światli szybko komunizm "rozszyfrowali" i dlatego potem było tak dużo dysydentów w samej partii, których trzeba było tępić i wrzucać do więzienia, ale wiadomo, że to był już początek ich końca.
  • 2018-03-15 22:39 | murator

Monika Jaruzelska ogłosiła, że wchodzi do polityki - a ja do wanny !

"Dziwuchy" (Nowacka & Co.) okazaly sie kompletnym niewypalem to teraz pora na Monike, córke Wojciecha. Tak samo do bani - widac ze Czarzasty jest "dygotalny"...
  • 2018-03-16 10:49 | Gama

Pani Moniko, doskonały pomysł. To Pani obowiązek bronić tatę. Tyle ile komuna zrobiła dla sanacyjnej nędzy, do dzisiaj, żadne ugrupowanie polityczne jej nie dorównało. O błędach komuny nie piszę bo zna je cały świat.
  • 2018-03-16 21:57 | wladimirz

Uważam, że pomysł wejścia p.Moniki do polityki w kontekście ustawy degradacyjnej ma sens! Tylko nie w wyborach samorządowych(!), bo co one mają z tą ustawą wspólnego!!! :-)

Za 1,5 roku Pani Monika spokojnie zostanie posłem!!!
  • 2018-03-19 18:33 | kohoutek

Monika Jaruzelska ogłosiła, że wchodzi do polityki

W stanie wojennym byłem z całych sił po stronie Solidarności. Dziś przychylnie patrzę na panią Monikę Jaruzelską w polityce. Patrząc na panoptikum obecnego polskiego parlamentu, na tych kartoflanych karierowiczów - pani Monika na pewno by się pozytywnie wyróżniała. Raczej nie będę na panią głosował, ale powodzenia.