Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Gina Haspel, pani od tortur, pierwszą kobietą w historii na czele CIA

(4)
Dotychczas była wiceszefową CIA, zastępczynią Mike′a Pompeo, którego dwa dni temu Donald Trump mianował na szefa amerykańskiej dyplomacji.
 • 2018-03-14 22:01 | woytek

  strach mnie obleciał przed tymi torturami

  Kobieta piękna i inteligentna, a ja polityczny masochista walczący z wiatrakami głupoty w których mielą propagandę służby specjalne. Spotkanie z takim agentem to marzenie masochistów.
 • 2018-03-15 04:13 | maciekplacek

  Re:Gina Haspel, pani od tortur, pierwszą kobietą w historii na czele CIA

  "Wśród torturowanych był m.in. Abu Zubayda, podtapiany w ciągu miesiąca 83 razy. Agenci uderzali jego głową o ścianę, nie pozwalali mu spać i przetrzymywali nago."

  Biedny terrorysta, co za krzywda go spotkala.
  A moze Sz.P. choc slowem wspomnie, ze Zubayda byl glownym planujacym 9/11 w USA, ze ma na sumieniu tysiace zamordowanych nie tylko w USA.
 • 2018-03-15 15:25 | lubat

  Re:Gina Haspel, pani od tortur, pierwszą kobietą w historii na czele CIA

  Nie jestem fanem CIA, uważam ją za organizację jeśli nie zbrodniczą, to mającą na koncie niezliczone zbrodnie.
  Tym niemniej przyjmę tu rolę adwokata diabła, bo Gina Haspel to pewnie fachowiec, ale wcielenie diabła. Otóż nie wolno zapominać o społecznym i politycznym tle jej "wyczynów" - fala islamskiego terroru uwieńczona zburzeniem wież World Trade Center i wynikające z tego powszechne przyzwolenie, a nawet żądanie rozprawienia się z terrorystami za każdą cenę. Nie tylko w USA, ale także na całym świecie zachodnim. Dlatego moralizowanie wiele lat później uważam za niewłaściwe - delikatnie mówiąc.
 • 2018-03-15 18:14 | Aspiryna

  Re:Gina Haspel, pani od tortur, pierwszą kobietą w historii na czele CIA

  A co ma do powiedzenia republikanski senator McCain?

  "U.S. Sen. John McCain voiced his concerns Tuesday with President Donald Trump's nominee to head the CIA, saying she needs to make clear her view on torture, which was used on prisoners during her career at the agency.

  For McCain, an Arizona Republican who leads the Senate Armed Services Committee, Gina Haspel's nomination revives his long-standing opposition to torture, shaped by his own experience as a prisoner during the Vietnam War and crystallized during the rhetorical battles over its use by the U.S. under the Bush administration after the Sept. 11, 2001, terrorist attacks.

  "The torture of detainees in U.S. custody during the last decade was one of the darkest chapters in American history," McCain said in a statement Tuesday. "Ms. Haspel needs to explain the nature and extent of her involvement in the CIA’s interrogation program during the confirmation process.""

  Nota bene, McCain sam byl kiedys torturowany i stwierdzal, ze torturowanie wiezniow nie ma zadnego sensu...