Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Czy USA sięgną wkrótce po wojsko w sporze z Polską?

(11)
Obszarów współpracy wojskowej jest tak dużo i są tak ważne, że ich redukcja w ramach nacisku w sprawie ustawy o IPN byłaby i widoczna, i bolesna. Na nasze szczęście Amerykanie wcale nie chcą tego robić. A trochę też nie mogą.
 • 2018-03-15 08:50 | AOlsztynski

  Re:Czy USA sięgną wkrótce po wojsko w sporze z Polską?

  Gdyby tak się nie stało to opozycja bardzo się rozczaruje...
 • 2018-03-15 17:24 | czaro

  Re:Czy USA sięgną wkrótce po wojsko w sporze z Polską?

  Pozwole sobie na kilka slow komentarza do felietonu. Rozne rozwazania tam padaja, mozliwosci i wizje. Rzeczywistosc jest zupelnie inna i nie puszczajmy oczka, ze cos jest gdy tego nie ma. Po pierwsze primo, nie jest mozliwa jakakolwiek obrona wschodniej flanki i nikt z amerykanskich wojskowych nie bedzie nadstawial tylka swoich zolnierzy aby bronili czegos do nie obrony.Strategiczne plany zakladaja linie obrony na Renie, kilku zolnierzy USA w Polsce to jedynie akcent polityczny majacy na celu ostrzezenie Rosji, zabijecie naszych chlopakow, mamy podstawe do uzycia naszej broni strategicznej. I tyle w temacie. Reszta, te cwiczenia beda a czy nie beda, nie maja zupelnie znaczenia. W interesie USA jest wycofanie sie z Europy, to Europa sama niezdolna do obrony blaga Usa o ochrone.
 • 2018-03-15 19:19 | alamakotalive

  Re:Czy USA sięgną wkrótce po wojsko w sporze z Polską?

  Łaska pańska, jak wiadomo, na pstrym koniu jeździ. W od powiedzi należyłoby zawiesić wszelkie rozmowy z amerykańskim przemysłem zbrojeniowym - on też ma swoje lobby - a hardware można nabyć z innych źródeł.
  Może wreszcie Prezes przypomni sobie Jałtę i zada sobie pytanie na czorta Polsce taki sojusznik. Jak tu powiadają: "Panie pomoż mi poradzić sobie z sojusznikami, z wrogami sam sobie poradzę."
 • 2018-03-15 20:34 | Aspiryna

  Re:Czy USA sięgną wkrótce po wojsko w sporze z Polską?

  Polska dla USA nigdy nie byla (i nie jest...) zadnym "sojusznikiem"... To tylko pionek w ich grze ze Zwiazkiem Radzieckim, a obecnie z Rosja!
 • 2018-03-16 12:54 | kharper

  Panie Dorgi Redaktorze

  w dobie cyber wojny, technologi pociskow i silnikow napedowych RAM, USA jedynie bronia mozliwosci Polski placenia ze ich przestarzaly zlom, dziekuje
 • 2018-03-16 20:16 | woytek

  Re:Czy banksterzy sięgną wkrótce po wojsko w sporze z Rosją ?

  Te wszystkie strachy na Lachy to drobiazg. Obecne nasilenie prowokacji i pogróżek wskazuje na kierunek kolejnych działań mogących się skończyć wojną na Ukrainie, którą poprzedzi zainscenizowana prowokacja jeszcze bardziej bezczelna niż ta obecna.
  To będzie koniec snu o potędze Polski i Unii Europejskiej. Globalni banksterzy, którzy rozdają karty do gry politykom wpadli w depresję i zupełni stracili koncept jak rozwiązać problem absurdalnych długów i spadku warości pieniądza.
  Jedynym rozwiązaniem może okazać się wojna, która resetuje długi. Jeżeli na miejsce tej wojny wybiorą Ukrainę, to UE okaże się tworem zupełnie bezradnym i współodpowiedzialnym za tą tragedię. Polska jest bliskim sąsiadem Ukrainy.
  Anglia jest daleko i może nie dbać o skutki jaki pociągnie ten konflikt.
  O to się trzeba martwić na zapas.
 • 2018-03-18 03:43 | maciekplacek

  Re:Czy USA sięgną wkrótce po wojsko w sporze z Polską?

  alawhatever,
  Proponuje nie tylko "zawiesic rozmowy z przemyslem zbrojeniowym USA" ale i rozpoczac rozmowy o kupnie najnowszych wersji AK47 z amunicja Novichok, rakiet samozniszczlnych, lodzi podwodnych samozatapialnych, a nade wszystko ochotniczo zaczac placic za gas 3X co obecnie i dorzucic kilka milionow PLN do Nord Stream II, III, etc. Komu jest potrzebny taki sojusznik jak USA ? Trzykrotnie ocalili Europe i swiat od kaizera, adolfa i bolszewizmu, taki sojusznik wpuszcza rozne takie polopiryny i takie panie, jak pani.
  Co do Yalty, to jest cala nowa generacja opracowan. Radze poczytac a nie wyglupiac sie starymi bolszewickimi argumentami kto kogo sprzedal.

  "Globalni banksterzy, którzy rozdają karty do gry politykom wpadli w depresję i zupełni stracili koncept jak rozwiązać problem absurdalnych długów i spadku warości pieniądza." - ciagle nie wiem kim sa ci "globalni banksterzy", kto im jest absurdalnie winien i ile, gdzie sa te spadki wartosci pieniadza.
  Prosze o wyjasnienia.

  "USA jedynie bronia mozliwosci Polski placenia ze ich przestarzaly zlom," -
  Prosze o podanie przykladow tego "przestarzalego USA zlomu" w WP.
  Martwi mnie to. Spac nie moge.
 • 2018-03-18 20:54 | woytek

  Re: maciekplacek - globalnyplacek

  @maciekplacek

  "Globalni banksterzy, którzy rozdają karty do gry politykom wpadli w depresję i zupełni stracili koncept jak rozwiązać problem absurdalnych długów i spadku warości pieniądza." - ciagle nie wiem kim sa ci "globalni banksterzy", kto im jest absurdalnie winien i ile, gdzie sa te spadki wartosci pieniadza.
  Prosze o wyjasnienia."

  Globalni banksterzy to elita obecnego świata, która konsekwentnie powiększa swój własny majątek manipulując pieniądzem i globalnym handlem.
  Globalni banksterzy to jest elitarna grupa wpływowych lobbystów, która wyprowadziła przemysł ze Stanów Zjednoczonych i na imporcie towarów z Azji do Stanów powiekszyła swój własny majątek do niewyobrażalnych rozmiarów, kosztem zubożenia mieszkańców, których fabryki zamienili na warehouse.
  Globalni banksterzy to internacjonalna elita zainstalowana również w londyńskim City, która ma niewyobrażąlny wpływ na forsowanie swoich kandydatów na ważne stanowiska w Europie, a ci liderzy polityczni rewanżują się realizując cele wskazane przez banksterów.
  Manipulowanie pieniądzem stało się najważniejszym instrumentem politycznym w krajach zachodu.
  To jest przekleństwem tych krajów, które przegrywają rywalizację przemysłową z Azją.
  Długi rosną,inflacja rośnie, ale to nie wpływa na zaprzestanie samobójczej polityki internacjonalnych banksterów.

  Wasalami globalnych banksterów jest również większość polityków z krajów UE.
 • 2018-03-19 03:35 | maciekplacek

  Re:Czy USA sięgną wkrótce po wojsko w sporze z Polską?

  Sz.P. Swierczynski,
  Bylby pan uprzejmy napisac co bylo w moim wpisie takiego, ze nie zostalo dopuszczone do "publikacji". Panskie uwagi pozwola mi na przyszlosc uniknac podobnych bledow i oszczedzic nam obojgu czasu.
 • 2018-03-20 03:34 | maciekplacek

  Re:Czy USA sięgną wkrótce po wojsko w sporze z Polską?

  Lojciechu,
  Banksterzy (a dlaczego nie ma tu banksterek?) sa to ofiary tzw. body snatchers. To wcielone, bezimienne potworki zza Drogi Mlecznej, ktore wszedly w posiadanie cial urzednikow bankowych. Taki S. Jobs, niezyjacy "bankster", doszedl do wniosku skoro musi placic w USA 35% podatku a w Chinach ulamek tego to dlaczego nie dac cos do zjedzenia Chinczykom. Tysiace takich "banksterow", w tym i z Polski przenioslo czesciowo produkcje np. do Bangladeszu bo tam tez chca jesc. Zeby nie tacy "globalni banksterzy" to 3-4 miliardy ludzi na wszystkich kontynentach nie mialoby co jesc.
  Lojciechu daj sobie spokoj z ta tania propaganda, jezykiem "antyglobalistow" w brudnych chustach na gebach wybijacych i rabujacych sklepy, palacych samochody potepiajac tym "banksterow".
  Ja z mojej strony robie wszystko co jest w moich mocach intelektualnych, finansowych i kompletnie legalno-etycznych by zostac "banksterem" z niewyobrazalnym majatkiem. Biore sobie za przyklad "banksterow" jak W.Buffet, B. Gates, ktorzy wspolnie z setkami innych "banksterow" wydali na pomoc Afryki, Azji, Pld. Ameryki a nawet Polsce setki miliardow by ratowac setki tysiace dzieci plus edukacja. Lubie takich "banksterow", ty Lojciechu w swojej wyliczance zadnego kremlowskiego oligarchy nie wymieniles - wyjatkowo samoludnych i bandyckich.
 • 2018-03-25 21:51 | woytek

  Re:Czy USA sięgną wkrótce po wojsko w sporze z Polską?

  @maciekplacek
  Banksterzy są po obu stronach frontu, a terminujący u nich frajerzy kują ich podkowy ich stalowych rumaków, przygotowywanych do nowej konfrontacji wojennej. Tylko dlaczego wybrali Europę jako miejsce przyszłego konfliktu?
  Bo daleko od ich legowisk, a blisko do Polski.