Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kilka tygodni na naukę technik samoobrony to za mało

(2)
MON uczy Polki samoobrony. Dobre chęci i 15 godzin ćwiczeń to za mało, by osiągnąć coś więcej niż propagandowy efekt.
 • 2018-03-15 19:49 | mickor

  Samooszustwo

  Ćwiczenie technik samoobrony i sztuk walki samo w sobie jest jak najbardziej pożyteczne. Po pierwsze poprawi sprawność fizyczną, koordynację i pozwoli wyładować agresję. Po drugie uświadomi bardziej o zagrożeniach i sposobach ich unikania lub zmniejszenia prawdopodobieństwa.
  Jeżeli mówimy o realnym starciu, zgadzam się z autorem - po pierwsze nie 15 godzin treningu.. nawet nie 15 miesięcy - mówimy o latach. Po drugie możemy zapomnieć o "grupach kobiecych". Jeżeli chcemy by panie potrafiły obronić się przed większym i silniejszym facetem... muszą trenować z większymi i silniejszymi facetami. Albo nosić broń.
 • 2018-03-16 21:26 | ted

  Re:Kilka tygodni na naukę technik samoobrony to za mało

  ...Czy zatem nauka samoobrony, zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn, jest kompletnie pozbawiona sensu? ...
  Tak, o ile nie chcemy po prostu zabic trochę czasu