Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Przesiedział w więzieniu 18 lat za niewinność. Kto za to odpowie?

(12)
Aż rażą opisy zaniedbań, wręcz ślepota miejscowych policjantów (śledztwo prowadziła policja w Oławie) i prokuratorów.
 • 2018-03-16 11:01 | Stanisława

  Nagrodzeni.

  Proszę ustalić jeszcze, kto i ile otrzymał premii za "wykrycie" sprawcy. Wszyscy prowadzący tę sprawę zostali nagrodzeni. Zresztą, dzisiaj nie jest wcale aż tak inaczej /sprawa Igora z Wrocławia/.
 • 2018-03-16 12:51 | samba kukuleczka

  Re:Przesiedział w więzieniu 18 lat za niewinność. Kto za to odpowie?

  A jakby skazany został na karę śmierci, której bardzo wielu - zbulwersowanych całą tą historią - jest zwolennikami?

  To co wtedy?
 • 2018-03-16 14:51 | samba kukuleczka

  Re:Przesiedział w więzieniu 18 lat za niewinność. Kto za to odpowie?

  O jeszcze jednym wymiarze problemu wypadałoby wspomnieć przy okazji całej tej historii z niesłusznie skazanym. A może po prostu o głównym winowajcy, czyli o ...społeczeństwie. To przecież ono darło się wniebogłosy :

  Znaleźć mordercę, Znaleźć gwałciciela, Natychmiast!
  Szybko osądzić, nie jakieś 2, czy 3 lata, ale od razy z nm do pudła. Najlepiej stryczek, albo 25 lat, bez jakiegoś tam wcześniejszego zwolnienia.

  Jak lud chce natychmiast, to damy ludowi natychmiast...
  ...powiedziały policja, prokuratura i sędziowie i...
  ...złapały, znalazły dowody i skazały...

  Bo lud chciał natychmiast.
 • 2018-03-16 15:21 | slima11

  Re:Przesiedział w więzieniu 18 lat za niewinność. Kto za to odpowie?

  A czy huny chcące ordowac zgodnie z prawem ,uznają ,że mogą być takie sukcesy wymiaru sprawiedliwości.?No pan MIKKe niech zabierze głos.
 • 2018-03-16 16:46 | AOlsztynski

  Re:Przesiedział w więzieniu 18 lat za niewinność. Kto za to odpowie?

  "Kto za to odpowie?"

  No, PiS. A właściwie my wszyscy z naszych podatków.

  Jest to przykład za reformą sądownictwa. Przecież policja, prokuratura i sąd działały wówczas "niezawiśle".
 • 2018-03-16 20:54 | Marcos

  Policja i prokuratura chcą mieć wyniki i regularnie wrabiają ludzi

  Presja szefów policji i prokuratury, którzy chcą się wykazać. Plus presja brukowych mediów, które bezkrytycznie powtarzają oficjalne komunikaty prokuratury i policji i rzadko kiedy weryfikują te informacje. Plus oczywiście presja motłochu żadnego krwi. Do tego dochodzi niska świadomość praw obywatelskich, bieda społeczeństwa, którego w większości na stać na solidnych adwokatów i polska bylejakość, która domyka klamrę. To wszystko "produkuje" osoby niewinnie skazywane w Polsce.
 • 2018-03-17 10:49 | samba kukuleczka

  Re:Przesiedział w więzieniu 18 lat za niewinność. Kto za to odpowie?

  Łapanie potencjalnych, domniemanych, rzekomych,faktycznych, złapanych na gorącym i zimnym uczynku,spoczynku, zawieszonych, powieszonych , odwieszonych stało się niemalże sportem narodowym.
  Już nie wzrost produktu PKB, spadek ilości bezrobotnych, wysokość średniego zarobku Polaka, nawet nie rekordowe zbiory buraka cukrowego z hektara stały się tematami wieczornych rozmów Polaków, ale łapanie, sądzenie i skazywanie.
  Jak Polska długa i szeroka wszyscy zakładają wnyki.
  Oczywiście wszyscy oprócz mnie.
 • 2018-03-17 17:33 | scrambler

  Re:Przesiedział w więzieniu 18 lat za niewinność. Kto za to odpowie?

  do 2018-03-17 10:49 | samba kukuleczka:

  cyt:"(...)stało się niemalże sportem narodowym. "

  Otóż to!. W dość odległych już czasach - jak obecnie jest nie wiem - funkcjonowała tzw. mądrość ludowa, wg której stan szaletów publicznych stanowił o ich lokalizacji geograficznej. Może to niezręczne porównanie, ale podobnie jest obecnie ze stanem, a właściwie zawartością telewizyjnych przekazów informacyjnych. Polecam notować przez kilka dni w punktach tematy w głównych wydaniach kanałów info dowolnie wybranych tzw. głównych nadawców w Polsce w porównaniu np z BBC News. Mniej czy bardziej subiektywne choć przecież zrozumiałe osobiste preferencje w wyciąganiu wniosków nie są tu najważniejsze. Przede wszystkim - tam podaje się informacje, w "naszych" kanałach informacja (jakakolwiek by ona nie była) sprawia wrażenie / jest nośnikiem sprzedaży treści reklamowych. Trudno więc wyrażać zdziwienie, że większe od - cyt.:
  "(...)wzrost produktu PKB, spadek ilości bezrobotnych, wysokość średniego zarobku Polaka(...)"
  wzięcie mają różne takie "baby z brodą" , trójgłowe węże, latające ślimaki, połykacze drutu kolczastego, wszelkiej maści dziwadła, strzygi i demony oraz ew. tzw. kryminały jw. To się zwyczajnie dobrze sprzedaje. Co istotne - bez różnicy czy to tzw. nadawca prywatny czy państwowy.
  W starożytnym Rzymie też najlepiej sprzedawała się przemoc i igrzyska. Homo homini ...
 • 2018-03-17 22:25 | ajh

  Re:Przesiedział w więzieniu 18 lat za niewinność. Kto za to odpowie?

  W sprawie Ewy Tylman więziono jej towarzyszą Adama i rodzina Ewy domagała się, żeby akurat tego człowieka skazać, mimo, że nawet nie ma powodu, żeby śmierć Ewy nie uznać za skutek nieszczęśliwego wypadku.
  W głośnej sprawie morderstwa na Meredith Kercher w Perugia w 2007 r. trzymane w więzieniu latami Amanda Knox i Rafaela Sollecito mimo braku dowodów i różnic zdań między sędziami i prokuratorami. Faktyczny morderca juz siedział za to morderstwo, ale rodzina ofiary upierała się, żeby skazać Amande i Rafaela. Jest w ludziach potrzeba szybkiej zemsty na kimkolwiek, kto wpadnie im w rece,bez szukania faktycznego winowajcy.

  Sprawa Dreyfusa - faktyczny szpieg był znany i należał do francuskiej socjety.

  Może jest to ten sam instynkt, który prowadzi do pogromow i antysemityzmu?
 • 2018-03-17 22:55 | Martin L

  Re:Przesiedział w więzieniu 18 lat za niewinność. Kto za to odpowie?

  AOlsztynski
  Słusznie, PiS ma za to odpowiedzieć. Ministrem i prokuratorem generalnym łączył te funkcje był niejaki Lech Kaczyński i za to on odpowiadał wtedy jako prokurator i polityk i nie niestety nie poniesie już za to konsekwencji. Niewielkie nadużywanie
  władzy doprowadziło wtedy do tragedii,wtedy przypomnę że była moda polityczna, surowe kary dla przestępców, nie ważne było czy jest winny czy nie winny liczyły się sondaże.
  Dzisiaj po likwidacji TK, sądownictwa,ograniczeniu RPO może być tysiące takich przypadków i to powinno być ostrzeżeniem dla takich ludzi jak pan. Przypomnę również że sąd najwyższy w Irlandii odmówił ekstradycji Polaka, wydany przez europejski nakaz aresztowania (ENA), uzasadniając że nie wiadomo czy w Polsce mógłby liczyć na uczciwy proces, dokładnie argumentując to likwidacją sądownictwa w Polsce.
 • 2018-03-18 07:44 | sławek.m

  Re:Przesiedział w więzieniu 18 lat za niewinność. Kto za to odpowie?

  "Warto też zająć się „zbrodnią” prokuratorską i policyjną"
  A gdzie zbrodnia sądowa? Bo są jacyś konkretni sędziowie, którzy ulegli naciskom, nie dali wiary świadkom obrony, nie dopuścili dowodów itd.
 • 2018-03-27 18:54 | AOlsztynski

  Re:Przesiedział w więzieniu 18 lat za niewinność. Kto za to odpowie?

  Niejako przy okazji dowiadujemy się jaki jest stan polskiego więziennictwa po 30 latach wolności i demokracji. Europejskie zapewne procedury, lepszy sprzęt i wyposażanie, awanse kadry zarządzającej, czyli ogromny postęp... tylko brak bezpieczeństwa dla penitenta; może zostać zgwałcony, poraniony, niszczony psychicznie i fizycznie.
  Może czas i tu na głębokie, systemowe zmiany?