Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Polski ksiądz i teolog czyni z Franciszka łże-papieża

(19)
Ks. prof. Edward Staniek wygłosił kazanie, w którym życzy papieżowi śmierci. Takie rzeczy dotąd w Kościele w Polsce trudno sobie było wyobrazić.
  • 2018-03-16 22:01 | andrzejz

kościół polski

pytanie kiedy część kleru ogłosi odłączenie się od Rzymu i powoła jakiś nowy kościół
  • 2018-03-16 22:08 | handzia55

polski ksiądz i teolog czyni z Franciszka łże-papieża

Ani święcenia kapłańskie, ani tytuły naukowe nie chronią przed zwykłym chamstwem.Taki mamy klimat, że chamstwo nam rozkwita bujnym kwieciem w polityce, w życiu publicznym, we wszelkich mediach i w kościele też.
  • 2018-03-16 22:19 | Aspiryna

Re:Polski ksiądz i teolog czyni z Franciszka łże-papieża

Kosciol rzymsko-katolicki w obecnej Polsce coraz bardziej upodabnia sie do kosciola w Hiszpanii w czasie rzadow faszysty Franco! Niestety!!
  • 2018-03-16 22:42 | arkadia

Należy sobie zadać pytanie czy polski Kościół w swojej ogólnej masie jest kościolem który przyjmuje ustalenia Soboru Watykańskiego ? Mam co do tego spore wątpliwości. Po takim kazaniu wierni powinni wyjść ze świątyni.
  • 2018-03-16 23:19 | jpet

Cuius regio eius religio.
    I to by było na tyla.
  • 2018-03-17 00:35 | karol1234

Pasterz, który zdecydowanie nie ujmuje się za mordowanymi chrześcijanami, tylko prowadzi "dialog" z wyznawcami ideologii, której ofiarą padają chrześcijanie w Iraku, Syrii, Pakistanie i wielu innych miejscach, ostatnio równiez W Europie, jakoś nie budzi szacunku. Wprawdzie jestem ateistą i nic mi do spraw kościoła, ale według mnie Franciszek zdecydowanie zbyt wielką miłością pała do islamu, jednocześnie zachowując wymowne milczenie wobec ludobójstwa. Pana nie razi ta dysproporcja? Bo mnie bardzo.
  • 2018-03-17 00:41 | karol1234

PS.Tu ciekawy głos chaldejskiego arcybiskupa z Iraku:
    http://www.catholicherald.co.uk/news/2018/02/19/its-time-to-be-honest-in-dialogue-with-muslims-says-chaldean-archbishop/
  • 2018-03-17 01:09 | H.H.H.

Nie bardzo rozumiem intencje tego człowieka, ale jeśli iść tym tropem, jakim idzie jego kazanie, można by sądzić, że uważa, że Papież osłabia K.K. "kłaniając się islamowi", a także "otwierając się na tę lewicującą część wiernych". A więc totalny strzał w kolano i czynienie dokładnie tego, co zarzuca Papieżowi, bo w tej chwili na rozmaitych portalach, przedrukowujących tę informację rozpętała się prawdziwa burza katolików, którzy żrą się między sobą w komentarzach - jedni są za Papieżem, a przeciw "Księdzu Profesorowi" i temu drugiemu życzą śmierci, zaś drudzy odwrotnie. I na diabla tu się bać islamistów, kiedy nam już teraz żaden "obcy" wróg niepotrzebny, bo już się wierzący za łby wzięli i niebawem K.K. szlag trafi. żeni niby otwarcie się na lewicujących wierzących osłabi K.K.? zamknięcie się na nich na 100% to uczyni. Dziwię się, że Polak jeszcze się publicznie nie odniósł do tych rewelacji, bo że Franciszek to zleje, to rzecz pewna, ale ferment się zasiał i stało się zło. Oczywiście gdzie? w jakim kraju się to zaczęło?...
  • 2018-03-17 08:08 | ostjan

Piętnowani są jednak Lemańscy, Bonieccy i im podobni. Kościół wraca do korzeni i czyni to publicznie bez skrępowania.
  • 2018-03-17 11:21 | observer

Jezeli nie jest grzechem modlenie sie o "szczęsliwą smierć" i odejscie do "do Domu Ojca" to ja mam kilku kandydatów.
  • 2018-03-17 11:28 | anur

Modlę się za tego niby-księdza, żeby żył jak najdłużej. Potrzebuje trochę czasu, by zrozumieć swoje bluźnierstwo, żałować za nie, postanowić poprawę oraz odszczekać te brednie. W przeciwnym przypadku czekają na niego otchłanie piekielne po śmierci. Najtragiczniejsze w tym wszystkim jest to, że ks. Staniek jest związany z seminarium duchownym i swoje poglądy przekazuje młodym studentom. A tego już odpokutować nie będzie mógł...
  • 2018-03-18 13:29 | Mariusz Pawelczuk

Dziękuję księże profesorze za słowa PRAWDY, szkoda, że księża nabierają odwagi dopiero na emeryturze. Tak należy się modlić za cały Kościół, jeżeli się nie nawrócą do PRAWDY-CHRYSTUSA i nie zaczną słuchać i szanować, przede wszystkim kochać, Boga w Jego własnym domu to niech odejdą, a Bóg niech da nam świętych kapłanów służących Bogu i wiernym!
    A krytykanci niech przedstawią kontrargumenty, a nie puste słowa. Wiernym Katolikom nie jest żal za te słowa, ale biją brawo za odwagę ks. Staniek!
  • 2018-03-18 22:24 | Martin L

Mariusz Pawelczuk
    "Tak należy się modlić za cały Kościół, jeżeli się nie nawrócą do PRAWDY-CHRYSTUSA i nie zaczną słuchać i szanować, przede wszystkim kochać, Boga w Jego własnym domu to niech odejdą, a Bóg niech da nam świętych kapłanów służących Bogu i wiernym! "

Tak typowy katolik wymyśli zarodki jako ludzi a wydana śmierć ofiary wojny jak Judasz odmawiając pomocy sierotom z Aleppo, albo jak KK, zwłaszcza taki pan Rydzyk gromadzi majątek zostawiając osoby niepełnosprawne wymagającej stałej opieki na pastwę losu. "Obrońca życia". Miłosierdzie KK wobec ubogich, zabrać przy pomocy komisji majątkowej potrzebującym a kupić luksusowe auta za 150 tys. "Pasterze" jak dobrze żyć tanim kosztem.

Zbliża się Wielkanoc pan Stanek zwany kapłanem wydał jak Judasz na śmierć Chrystusa
    "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili". Mt 25-40

Przypomnę inne cytując słowa ewangelii, które będą się powtarzać w tym okresie, może pan łaskawie sprowadzi swoja wiarę do czegoś więcej niż uroczyste zjedzenie "wafelka" tak przytoczę w pełnej wersji, może pan zrozumie, bo na pana Stanka jest już za późno.

Łk 10, 25-37 Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie

Oto powstał jakiś uczony w Prawie i wystawiając Jezusa na próbę, zapytał: «Nauczycielu, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?»
    Jezus mu odpowiedział: Co jest napisane w Prawie? Jak czytasz?
    «On rzekł: Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całą swoją mocą i całym swoim umysłem; a swego bliźniego jak siebie samego».
    Jezus rzekł do niego: «Dobrześ odpowiedział. To czyń, a będziesz żył».
    Lecz on, chcąc się usprawiedliwić, zapytał Jezusa: «A kto jest moim bliźnim?»
    Jezus nawiązując do tego, rzekł: «Pewien człowiek schodził z Jerozolimy do Jerycha i wpadł w ręce zbójców. Ci nie tylko że go obdarli, lecz jeszcze rany mu zadali i zostawiwszy na pół umarłego, odeszli. Przypadkiem przechodził tą drogą pewien kapłan; zobaczył go i minął. Tak samo lewita, gdy przyszedł na to miejsce i zobaczył go, minął.
    Pewien zaś Samarytanin, będąc w podróży, przechodził również obok niego. Gdy go zobaczył, wzruszył się głęboko: podszedł do niego i opatrzył mu rany, zalewając je oliwą i winem; potem wsadził go na swoje bydlę, zawiózł do gospody i pielęgnował go.
    Następnego zaś dnia wyjął dwa denary, dał gospodarzowi i rzekł: Miej o nim staranie, a jeśli co więcej wydasz, ja oddam tobie, gdy będę wracał.
    Któryż z tych trzech okazał się według twego zdania, bliźnim tego, który wpadł w ręce zbójców?»
    On odpowiedział: «Ten, który mu okazał miłosierdzie».
    Jezus mu rzekł: «Idź, i ty czyń podobnie».

• 2018-03-19 15:49 | Aspiryna

"Dziękuję księże profesorze za słowa PRAWDY, szkoda, że księża nabierają odwagi dopiero na emeryturze."

Kiedys to nazywalo sie HEREZJA, szanowny panie... I kiedys za takie slowa mozna bylo zaplonac na stosie!

P.S. Kosciol katolicki w Polsce coraz bardziej oddala sie od oficjalnego nurtu.
  • 2018-03-20 22:27 | suwer

Uważam, że ks. Stańka ma rację. Nadto, ma odwagę nie stosować się do zasad tzw. "poprawności politycznej", która każe mówić o papieżu (podobnie, jak o Żydach) tylko dobrze albo wcale.
  • 2018-03-20 22:30 | suwer

Przepraszam za przekręcenie nazwiska ks. Stańka.
  • 2018-03-20 23:07 | suwer

C.D. Uważam, że ks. Staniek ma rację. Dialog (kogokolwiek, chrześcijan, Żydów, można wstawić tu co się chce) z muzułmanami polega na tym, że się akceptuje wszystkie ich postulaty i żądania, nie dostając nic w zamian. Przy czym naiwny (chrześcijanin, Żyd etc. - wstawić jak wyżej) okazując życzliwość i zrozumienie liczy na wzajemność, a tymczasem może on być co najwyżej pogardliwie tolerowany. Natomiast najlepiej byłoby niewiernego unicestwić. Ostatecznie nawrócić. Jeśli ktoś wierzy, ze jest inaczej (np. red Szostkiewicz), ... to niech wierzy.
  • 2018-03-20 23:25 | suwer

C.D. Uważam, że ks. Staniek ma rację. Dialog (kogokolwiek, chrześcijan, Żydów, można wstawić tu co się chce) z muzułmanami polega na tym, że się akceptuje wszystkie ich postulaty i żądania, nie dostając nic w zamian. Przy czym naiwny (chrześcijanin, Żyd etc. - wstawić jak wyżej) okazując życzliwość i zrozumienie liczy na wzajemność, a tymczasem może on być co najwyżej pogardliwie tolerowany. Natomiast najlepiej byłoby niewiernego unicestwić. Ostatecznie nawrócić. Jeśli ktoś wierzy, ze jest inaczej (np. red Szostkiewicz), ... to niech wierzy.
  • 2018-03-21 21:24 | Martin L

| suwer
    A jaki dialog można prowadzić z KK w Polsce? Pedofilia jego ukrywanie. Ziobro i Piotrowicz zadbają o bezpieczeństwo zwyrodnialców.Pogoń za pieniądzem i majątkiem kosztem potrzebujących, taki Rydzyk nigdy nie okazał miłosierdzia drugiemu człowiekowi,żadna działalność charytatywną nigdy nie prowadził a sprzedaje wyłącznie wiarę za pieniądze, podczas gdy wielu ubogich czeka w kolejkach do lekarzy a taki pan Ryczan zwany biskupem, afiszował się swego czasu luksusowym autem w imieniu Chrystusa. Jaki może być dialog z KK gdy do Częstochowy odbywają się pielgrzymki neonazistowskie, gdy w Warszawie odbywa się w kościele św. Barbary neonazistowska msza? Jaki może być dialog gdy słowa JPII "Rasizm jest grzechem, który stanowi ciężką obrazę Boga." dzisiaj nie jest to już "poprawne politycznie". Proszę spojrzeć na własną belkę a nie wytykać innym, bo rzeczywiście na dialog może być już za późno a wyrządzone zło możne być nieodwracalne.
    Pan Stanek nazywany kapłanem jak typowy duchowny KK w Polsce bardziej ceni "kochane pieniążki" niż słowa ewangelii Mt 25 31-44, a za "kochane pieniążki" jest gotowy przypodobać się władzy wyrzekając się Chrystusa jak Judasz za 30 srebrników. "Obrońca życia" wyda na śmierć ofiary wojny, przechodząc obojętnie, bo ważniejsze są "kochane srebrniki" od władzy. Judasz przynajmniej miał wyrzuty sumienie i popełnił samobójstwo.
    W takim razie nie potrzebny KK, jest wyłącznie pasożytem żyjącym na koszt ciężko pracujących, żerujący na ubogich żeby gromadzić majątek. To przez chciwość KK dzisiaj wielu chorych czeka w kolejkach do lekarzy i nie ma na lekarstwa.

Słowa ewangelii coś znaczą czy tylko są papierem toaletowym dla pana Stanka?
    Mt 25 31-44

31 Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale i wszyscy aniołowie z Nim, wtedy zasiądzie na swoim tronie pełnym chwały. 32 I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych [ludzi] od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów. 33 Owce postawi po prawej, a kozły po swojej lewej stronie. 34 Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: "Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata!
    35 Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść;
    byłem spragniony, a daliście Mi pić;
    byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie;
    36 byłem nagi, a przyodzialiście Mnie;
    byłem chory, a odwiedziliście Mnie;
    byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie".
    37 Wówczas zapytają sprawiedliwi: "Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? spragnionym i daliśmy Ci pić? 38 Kiedy widzieliśmy Cię przybyszem i przyjęliśmy Cię? lub nagim i przyodzialiśmy Cię? 39 Kiedy widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie?" 40 A Król im odpowie: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili".
    41 Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: "Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom!
    42 Bo byłem głodny, a nie daliście Mi jeść;
    byłem spragniony, a nie daliście Mi pić;
    43 byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie;
    byłem nagi, a nie przyodzialiście Mnie;
    byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście Mnie."
    44 Wówczas zapytają i ci: "Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym albo spragnionym, albo przybyszem, albo nagim, kiedy chorym albo w więzieniu, a nie usłużyliśmy Tobie?" 45 Wtedy odpowie im: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili". 46 I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego".