Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Komisja Europejska nie traktuje „Białej Księgi” jako odpowiedzi na jej zalecenia

(5)
Weszliśmy w tryb permanentnego „dialogu”, który nie skończy się ani wycofaniem polskiego rządu z „reform”, ani głosowaniem nad sankcjami dla Polski. Tylko jedna instytucja może teraz pomóc w sprawie praworządności w Polsce.
 • 2018-03-21 09:46 | kaesjot

  Po co nam "wymiar sprawiedliwości".

  Społeczność wybiera spośród siebie ludzi cieszących się ogólnym szacunkiem, zaufaniem, znanych z uczciwości i bezstronności by rozstrzygali spory pomiędzy członkami społeczności, oceniali ludzi, których postępowanie szkodzi interesowi społeczności czy poszczególnym jej członkom.
  Jeżeli rozstrzygnięcia ich będą niezgodne z powszechnym odczuciem sprawiedliwości to społeczność mandat ten im cofa.
  Sędzia pokoju pochodził z wyboru mieszkańców danego okręgu sądowego i obejmował funkcję na pięcioletnią kadencję. Kandydat musiał mieć skończone 30 lat, władać językiem polskim w mowie i piśmie, mieć wykształcenie przynajmniej średnie, cieszyć się pełnią praw obywatelskich i nieskazitelną opinią. Wykluczeni byli parlamentarzyści, urzędnicy, wojskowi w służbie czynnej, duchowni, adwokaci i notariusze[3].
  A co mamy teraz ?
  "Strażników przepisów", których postępowanie i orzeczenia w wielu przypadkach niewiele ze sprawiedliwością maja wspólnego.
  Społeczeństwo nie ma żadnego wpływu na wybór sędziów - wszystko odbywa się w ramach "samorządu prawniczego".
  Jak to funkcjonuje ?
  Jeden zostaje ukarany, bo "złamał przepis" choć nikomu nie uczynił żadnej szkody. Inny , który popełnił wielkie sk...stwo i skrzywdził wielu ludzi jest bezkarny, bo uczynił to w sposób którego prawo nie zabrania !
  Co to ma wspólnego z e sprawiedliwością ?
  Takiego systemu,mamy bronić, takie układy tolerować ?

 • 2018-03-21 15:46 | Aspiryna

  Re:Komisja Europejska nie traktuje „Białej Księgi” jako odpowiedzi na jej zalecenia

  Wczesniej, czy pozniej UE bedzie musiala postawic pytanie - czy ma jakikolwiek sens wspierac takie kraje jak Polska i Wegry... I bedzie musiala cos z tym zrobic.
 • 2018-03-21 17:24 | zbigniew

  Re:Komisja Europejska nie traktuje „Białej Księgi” jako odpowiedzi na jej zalecenia

  UE zapewne juz stawia sobie to pytanie. Tylko ze Polska jest jednak dosc waznym czlonkiem UE i widac ze Unia (np. wczoraj Merkel) robi wszystko, aby to czlonkowstwo ratowac (bo to jest w interesie Unii). Pytanie tylko jak dlugo, slusznie powyzej zadane. Przez ostatnie lata bylem dumny z mojej Ojczyzny (place podatki od ponad 30 lat w kjaju "starej Unii"), przy kazdym przyjezdzie do Kraju serce mi roslo jak widzialem na co idzie czesc moich podatkow. Teraz widze deptanie przez obecnie rzadzacych podstawowych wartosci na ktorych zbudowna zostala Unia ibudzi to moj sprzeciw. Dlaczego miedzy innymi z moich pieniedzy maja byc oplacane takie indywidua jak Patryk (nie byle) Jaki, Blaszczak, albo marionetki jak po. prezydent Duda albo Morawiecki? Zdaje sobie sprawe ze zlowieszczego starca z Zoliborza nie wspolfinansuje bezposrednio, na karme dla kota pownie moze sobie pozwolic, oszczedzajac na butach oraz zebach, ale co z ponad milionem rocznie na ochrone tego osobnika? Zgrzytam zebami ale chyba bym chcial aby na moj Kraj nalozono sankcje finansowe, aby nie starczylo na 500+ oraz emerytury od 60/65 i zeby suweren dal kopa w dude obecnie rzadzacym a potem znowu bede sie cieszyl z kazdego Euro idacego z moich podatkow na rozwoj naszego pieknego Kraju
 • 2018-03-22 10:33 | kaesjot

  Re:Komisja Europejska nie traktuje „Białej Księgi” jako odpowiedzi na jej zalecenia

  @zbigniew
  Jesteś oderwany od rzeczywistości.
  W dzisiejszej Polsce to we większości jest tak, jak przed wojna w Łodzi - NASZE ulice, ICH kamienice.
  To nie Twoje podatki idą na rozwój Polski - to polscy pracownicy w stanowiących własność "starounijnego" kapitału pracują na Twoja emeryturę mając wyższe normy wydajności i kilkakrotnie niższe za tę pracę wynagrodzenie. Transfer zysków z Polski jest większy niż dotacje unijne czyli to nie Unia do nas dokłada lecz my do niej.
  Posłuchaj w internecie nagrań z posiedzeń komisji Jakiego w sprawie reprywatyzacji ( nie tylko w Warszawie ale podobne rzeczy działy się w Łodzi, Poznaniu i zapewne we wielu innych miastach) - szokujące jak się zachowują zeznający przed ta komisją.
  Poczytaj sobie opinie tych, którzy mieli do czynienia z naszymi sadami - takiego "wymiaru sprawiedliwości" mamy bronić.
  Chwalebne jest to, iż premier Morawiecki chce odbudować nasz rodzimy, Polski przemysł choć wątpię czy mu się to uda. Nie da się tak łatwo odbudować to, co przez poprzednie ćwierćwiecze niszczono.
  Dla jasności - nigdy nie byłem zwolennikiem PIS-u ale te ich działania, które uważam za słuszne popieram.
  Mam jednak poważne wątpliwości czy im się to uda, bo w dużej mierze brak im kompetencji a za jedną słuszną inicjatywa idą trzy idiotyczne.
 • 2018-03-23 15:39 | Aspiryna

  Re:Komisja Europejska nie traktuje „Białej Księgi” jako odpowiedzi na jej zalecenia

  "Transfer zysków z Polski jest większy niż dotacje unijne czyli to nie Unia do nas dokłada lecz my do niej."

  Dlaczego powtarza pan oczywiste klamstwo? Dlaczego??