Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wielkie polityczne i historyczne kłamstwa

(4)
Kłamaliśmy w domu. Kłamaliśmy w szkole. Kłamaliśmy w mediach, poezji i kinie. Teraz za to płacimy.
 • 2018-03-27 20:39 | a.bratkowski

  Zemsta trzech kłamstw

  Zastępowanie wyidealizowanej wersji patriotyzmu antykomunistycznego, wyidealizowaną wersją PRL (industrializacja, jako rzekoma zasługa PRL, choć uprzemysławiała się cała Europa, tylko te podobnie biedne, jak my kraje spoza bloku komunistycznego robiły to mądrzej) i strasznymi uproszczeniami historii Polski (np. polski "kolonializm" na wschodzie, który faktycznie był bardzo bezwzględną wersją feudalizmu uprawianego przez spolszczonych Rusinów itp.) nie przybliża nas do dojrzałego, mądrego patriotyzmu. Stoczniowcy w 1970, Pyjas,górnicy z Wujka, Przemyk, Popiełuszko to może tylko ekscesy, ale system zastraszania polegał na tym, że nigdy nie wiedzieliśmy, czy buntując się nie staniemy się kolejna ofiarą ekscesu. Ten tekst nawet nie jest prowokacją, bo, jak w starym dowcipie, to co w nim oryginalne nie jest mądre, a to co mądre jest dobrze znane wszystkim jako-tako wykształconym Polakom.
 • 2018-03-28 11:00 | andrzejowy

  Re:Wielkie polityczne i historyczne kłamstwa

  Nie wiem czy jest jakaś nadzieja i szansa na odkręcenie tego bajzlu?
 • 2018-03-29 16:04 | annov7500

  Re:Wielkie polityczne i historyczne kłamstwa

  Świetny tekst...Trzeba wyjechać z Polski bo wtedy lepiej widać ten nasz śmieszny grajdołek;) Zawistny, małostkowy, kołtuńska i prostacki. Dobrze że weszliśmy w 2004 do EU bo bez tego nie osiągnęlibyśmy wiele...
 • 2018-03-31 09:59 | Edvin

  Re:Wielkie polityczne i historyczne kłamstwa

  Dziękuję Panu za ten tekst, myśli i refleksje co bolą. Polacy to zlewisko kilku wzburzonych rzek, które wpadając na siebie, wzniecając tsunami, zwieńczone u góry - tęczą. Szczerość za szczerość, nie uważa Pan, że gdański styropian trochę zbrunatniał? Kiedy to się stało?