Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Polska to nie kraj dla ludzi z niepełnosprawnościami. ONZ się upomina

(7)
Lista wątpliwości ze strony ONZ jest długa. Czy rząd PiS weźmie to sobie do serca?
 • 2018-04-04 09:36 | Dazan

  Czy Prawo i Sprawiedliwość "weźmie sobie do serca" obiekcje ONZ co do warunków dla niepełnosprawnych w Polsce

  Odpowiadajac krótko - tak, "weźmie sobie". Zadanie to nie ziści się, oczywiście, podczas jednej nocnej zmiany (jak zapewne życzyłby sobie autor tego tekstu), skoro poprzednie frakcje rzadzace nie poradziły sobie z tym problemem w ogóle. Udogodnienia dla inwalidów nie powinny natomiast być polityczna karta przetargowa, a standardem którego oczekuje sie od każdego, a nie wyłacznie od PiS-u. Owszem, PiS u władzy aktualnie jest (i zostanie jeszcze przez długie lata), z cała pewnościa zajmie się również problemem większego dostępu dla poszkodowanych przez los, ale rzucanie się do jednej tylko partii z czymś, co jest scheda po poprzednikach, jest po prostu nie fair, no jakby na to nie patrzeć i jakby PiS-u nie lubić
 • 2018-04-04 10:43 | Andrzejku!

  Przykre

  i mocne. Polska czasem wydaje się w ogóle ignorować fakt, ze istnieją INNI: cudzoziemcy, uchodźcy, niekatolicy względnie liberalni katolicy, itp. Można na to patrzeć w różnych kategoriach: prawnych (niedopełnianie zobowiązań traktatowych), wstydu (już nie gonimy Zachodu), ale też ekonomicznych. Marnuje się tyle ludzkiej pracy - to, ze ktoś jest niepełnosprawny nie oznacza automatycznie, że nie może normalnie pracować. Czasem wystarczy tylko stworzyć warunki. Pamiętacie Janusza Switaja?
 • 2018-04-04 12:27 | Eewa46

  Re:Polska to nie kraj dla ludzi z niepełnosprawnościami. ONZ się upomina

  W tej chwili Polska to nie jest kraj dla ludzi... Jakichkolwiek.... Ani młodych a tym bardziej starych, niepełnosprawnych, kobiet, wszelakich "innych". Namawiam własne dzieci żeby jak najszybciej się stąd wyprowadziły....
 • 2018-04-04 17:01 | AOlsztynski

  Re:Polska to nie kraj dla ludzi z niepełnosprawnościami. ONZ się upomina

  Jak pamiętamy, niepełnosprawni cieszyli się szczególnymi przywilejami poprzedniej liberalnej opcji politycznej! :)
 • 2018-04-04 18:31 | stok

  Re:Polska to nie kraj dla ludzi z niepełnosprawnościami. ONZ się upomina

  Największym ciosem dla kalekich mężczyzn było ekspresowe podniesienie dla nich wieku emerytalnego do 67 lat przez Tuska i Kamysza. Bez żadnej dyskusji i bez jakichkolwiek działań osłonowych.
 • 2018-04-04 23:33 | Aspiryna

  Re:Polska to nie kraj dla ludzi z niepełnosprawnościami. ONZ się upomina

  "ale rzucanie się do jednej tylko partii z czymś, co jest scheda po poprzednikach, jest po prostu nie fair"

  Czy wiec, np. stwierdzenie, ze PiS po swoich poprzednikach odziedziczyl stabilna, rozwijajaca sie (w bardzo dobrym stanie) gospodarke, jest tez "nie fair"?
 • 2018-04-04 23:50 | Kleomenes

  Re:Polska to nie kraj dla ludzi z niepełnosprawnościami. ONZ się upomina

  Myślę,że jako osoba niepełnosprawna mam coś na ten temat do powiedzenia,a uważam mianowicie,że problem nie tkwi w przestrzeganiu dętych,biurokratycznych zaleceń,lecz w mentalności przeważającej części społeczeństwa.Przykład,proszę bardzo :wykonuję pracę od dzieła ,przyjmijmy ,wynagrodzenie 100%,wykonuję tą samą pracę,w tej samej ilości ,co pracująca obok osoba zdrowa.Dobrze,jeżeli otrzymam 70% ,jej wynagrodzenia.Dotyczy to ogółu,bez różnic politycznych.Jaki z tego wniosek.W polskim społeczeństwie dominuje pogląd niepełnosprawny=gorszy,i niech i tak się cieszy,że może cokolwiek zarobić.I żadne ruchy pozorne nic nie zmienią dopóki nie przeorze się hipokryzji większości,dowartościowującej się pozornymi działaniami na rzecz.....co w rzeczywistości stanowi warte pogardy ochłapy.