Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wschód odkleja się od Zachodu

(2)
W coraz zgodniejszej opinii naszej połowy Europy nie udało się przyspawać do zachodniej. Jedna do drugiej nie pasuje. Odstaje. Ale czy wina za ten pękający związek leży tylko po jednej, wschodniej stronie?
 • 2018-04-13 00:34 | ThomasZNiemiec

  Komentarz artykuł "Wschód odkleja się od Zachodu"


  Nie zgadzam się z 90% tego artykulu.

  1. "...dlaczego Zachód wymaga od nich bycia empatycznym i wyrozumiałym wobec muzułmańskich migrantów,...". Pan pisze ciągle "zachód" jak gdyby to jeden człowiek, ale na zachodzie są bardzo różne poglądy tak jak w Polsce. Pan bardzo uogólnia gdzie nie można tego zrobić moim zdaniem. Poza tym Unia (jeśli chodzi o polityce) wymaga od Polski tylko to co Polska (PO) akceptowała, czyli mikroskopyczną liczbę uchodzców. Nic więcej a nawet tego już nie wymaga. Można złamać wszystkie reguły w Unii.

  2. "Czesi mają więc do Zachodu żal o to, że zawsze wtrącał ich, najpilniejszych uczniów, do szarego wora z napisem „Europa Wschodnia”."
  Po pierwszy kwestionuję czy tak naprawdę jest. Każdy wie że Czesi mieli demokrację zanim Niemcy zniszczyli ją 1938. Chyba raczej to Pan który rzuci zachód do szarego wora pisając że zachód myśli tak czy inaczej na temat Czechów. Więc Pan krytykuje (rzekome) zachowanie (zachodu) który sam u Ciebie akceptuje.

  3. "muzułmańskich migrantów, wyznających wartości często bardzo mocno kłócące się z zachodnimi...."
  Nie jest ważne czy lubimy ich wiary czy nie ale ważne jest człowiek. Nasze (lewacka część Europy) wartości nie są że każdy który chce u nas mieszkać musi zgadzać sie z nami na temat religii itd, tylko wartością jest że każdy musi szanować reguły, konstytucję, prawo itd. Wiekszość Turków np. szanuje te wartości. Problem jest że niektórzy Niemcy (AfD, Pegida) nie szanują wartości a nie szanują np. Turków - a też vice versa.

  4. "Ale bez nowej, mocnej, ujednoliconej, aktywnej i empatycznej polityki Zachodu..."
  Wydaje mi się że tu coś jest nie tak. Czy to nie partia PiS która ciągle atakuje Niemców, Europę, Francję, Timmermansa itd. Co gdyby w niemieckim parlamencie nazywali polską flagę szmatą, albo zrywaliby flagę Polski w Bundestagu? Co byłoby gdyby w Niemczech albo w Francji polityk powiedziałby że musimy nauczyć Polakom jeść widelcem? Skandal byłby, wojna... . A tu, ze strony zachodu, spokój. Co gdyby zachodni polityk powiedzialby że Morawiecki jest alkoholikiem. Albo co byłoby gdyby Merkel powiedziała że jej marzenie jest że Polska zostałaby protestanckim krajem? (porównaj rechristianizacja Morawieckiego).

  A Pan tu chce wiecej empaty?
 • 2018-04-13 16:53 | Aspiryna

  Re:Wschód odkleja się od Zachodu

  Bardzo dobry i rzeczowy wpis, panie "Thomas"!