Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kontrowersyjne świadectwo Holokaustu

(21)
Od 18 kwietnia razem z POLITYKĄ można kupić wstrząsające świadectwo Holokaustu, pamiętniki żydowskiego policjanta, który zadedykował je „sadyzmowi niemieckiemu, podłości polskiej i tchórzostwu żydowskiemu”.
  • 2018-04-19 17:14 | alamakotalive

Spowiedź dyktowana żądzą zemsty

Urodzony w 1955 Gluza nie ma pojęcia o tym co się w czasach okupacji działo i byłoby lepiej gdyby miał choć na tyle poczucia przyzwoitości, żeby tych którzy ją przeżyli nie pouczać.
  • 2018-04-21 14:43 | Woziwoda

Re:Kontrowersyjne świadectwo Holokaustu

Kretyńskim twierdzeniem, że bez udziału Żydów nie byłoby shoah jednoznacznie stawia się Pan na marginesie prawdy. Łajdackie tezy są szczególnie dzisiaj bardzo popularne ale tylko wśród kompletnych ignorantów. Możecie kisić się we własnym sosie, po co zawracacie głowę innym?
  • 2018-04-22 15:50 | mały fizyk

@2018-04-22 14:49 | jakowalski

Daczego nie zajmujesz sie rozliczaniem Polakow (w tym "zwyklych" szmalcownikow)?

No, chyba ze jestes zydem. Wtedy jak najbardziej przysluguje ci prawo samorozliczenia. Tak jak np. H.Arendt czy Perechodnikowi.
  • 2018-04-22 15:53 | mały fizyk

@2018-04-19 17:14 | alamakotalive

Na starosc p.rozum szwankuje, bo to nie p. Guza poucza tylko Calek Perechodnik rozlicza. No i chyba dobrze tradfil...
  • 2018-04-22 22:33 | kaesjot

@mały fizyk
    Żydzi wszystkie "psy wieszają" na Polakach pomijając współudział w holokauście swych współplemieńców.
    Dlaczego zatem odmawiasz Polakom prawa do upublicznienia tego faktu?
  • 2018-04-23 18:02 | mały fizyk

@2018-04-22 22:33 | kaesjot

Nie plec glupstw, ze zydzi nie zajmuja sie swoimi winami w czasie holokaustu. Poczytaj sobie co np. nawet jakowalski wie ("W swojej książce Arendt napisała: „Dla Żydów rola, jaką przywódcy żydowscy odegrali w unicestwieniu własnego narodu, stanowi niewątpliwie najczarniejszy rozdział całej tej ponurej historii.” (Hannah Arendt „Eichmann w Jerozolimie” Kraków 1987)." Dla pewnosci oswietle cie, ze H.Arendt byla zydowka.

A jezeliby Polacy sie rzetelnie rozliczyli ze swoich zawinien co do zydow, to by nie musieli teraz swiecic oczami, jak zydzi im to wytykaja.

Walka PiSu z tzw. "pedagogika wstydu" a potem "powstawanie z kolan" i zaklamywanie historii zemscily sie najgorzej jak mogly :-(
  • 2018-04-23 18:27 | Alrus

Mały fizyk - Polska nie ma nic przeciwko rzetelnemu rozliczaniu się, nawet ustami swych prezydentów kajała się za winy niepopełnione. Problem jest z rozliczeniem win żydowskich wobec Polaków, a jest ich garść spora. Asymetria pod tym względem może nie razić tylko ludzi nie znających polsko-żydowskiej historii, albo znających tę pisaną przez historyków żydowskich, także tych z polskim paszportem, wtłaczaną od lat Polakom. Zresztą nie tylko im, bo to samo dotyczy normalnych, przeciętnych Żydów. Nie z tekstów Hanny Arendt uczy się ich historii, nie jest to książka chwalona czy promowana przez Izrael czy wielkie organizacje żydowskie.Polityka bistoryczna jaką nieudolnie próbuje wprowadzać PIS, jest niczym mała myszka wobec potężnej machiny propagandy żydowskiej, o zasięgu światowym. Jeśli tego nie wiesz, nie wiesz nic.
  • 2018-04-24 00:10 | mały fizyk

@2018-04-23 18:27 | Alrus

Wiem nawet cos wiecej. Bo wiem, ze to jest nieskuteczne i zalosne odpowiadac propaganda na propagande i licytowac sie kto jest mniej winny. Piszesz: "Problem jest z rozliczeniem win żydowskich wobec Polaków...". Ciekawe jak ci to pomoze we wlasnym rozliczeniu?

A wszystko tylko po to, aby odwrocic uwage od wlasnesj odpowiedzialnosci i poczucia wstydu. To trzeba po rostu przyjac i przepracowac. Kazdy psycholog ci to powie, ze negacja czy szukanie winnego nic w samopoczuciu nie zmieni a godnosci tez nie przywroci. W zasadzie kazdy katolik powinnien to wiedziec (mea culpa...).

Powyzsze odnosi sie i do Polakow i do Zydow a nawet do Niemcow czy innych narodow.
  • 2018-04-25 00:05 | mały fizyk

@2018-04-24 16:55 | jakowalski

Daczego nie zajmujesz sie rozliczaniem Polakow (w tym "zwyklych" szmalcownikow)?

No, chyba ze jestes zydem. Wtedy jak najbardziej przysluguje ci prawo samorozliczenia. Tak jak np. H.Arendt czy Perechodnikowi.
  • 2018-04-25 00:56 | Martin L

mały fizyk
    Szanowny panie niejaki jakowalski tak już ma.
    O wiele łatwiej wliczać mu innym narodom niż samemu spojrzeć w lustro prawdy a przy okazji można się wybielić wytykając innym. Najlepiej ku temu służy rasizm, antysemityzm czy zwyczajny szowinizm. Nie na darmo mówi stare powiedzenie że "źdźbło w oku brata zobaczy a belki we własnym nie".
    Tacy ludzie zawsze narobią Wielkie G... a potem usprawiedliwiają się że inni zrobili także albo takie które bardziej śmierdzi.
  • 2018-04-25 23:12 | mały fizyk

@2018-04-25 20:20 | jakowalski

Okradali szmalcownicy i inni, w czasie i po wojnie :-(

• 2018-04-26 09:01 | kaesjot

mały fizyk
    Aby ktoś czynnie i świadomie uczestniczył w prześladowaniu i okradaniu Żydów i ponosić prawne konsekwencje za swe czyny musiał mieć wtedy minimum 18 lat.
    Przyjmijmy, ze 15 lat przy końcu wojny która zakończyła się 73 lata temu.
    Zatem obecnie taki człowiek ma minimum 88 lat.
    W Polsce ludzie w wieku 85 - więcej stanowi ok. 2% ogółu ( wg GUS ) czyli tych powyżej 88 lat będzie max 1,5% ( z tego 2/3 to kobiety ).
    Przyjmijmy, ( na wyrost ), że co 10-ty mężczyzna i co 20-ta kobieta czynnie w tym uczestniczyli.
    Wychodzi z rachunku, ze z dzisiaj żyjących Polaków jeden na tysiąc (1/1000)potencjalnie może być winny udziału w tym procederze.
    Pozostałe 999 Polaków z tego tysiąca nie ma sobie w tej sprawie nic do zarzucenia a obwinia się całość Narodu.
    Maja zatem prawo eis wk...ć wobec zadanie naprawienia krzywd, do których się nie przyczynili i wcale się nie dziwię, ze rosną nastroje antysemickie.

• 2018-04-26 12:29 | mały fizyk

@2018-04-26 09:01 | kaesjot

Indiwidualna wina a zbiorowa odpowiedzialnosc (nawet wobec historii) to sa rozne rzeczy. I nie nalezy ich mylic.

Np. dlaczego dzisiejszy Polacy sa dumni ze Sklodowskiej? Przeciez zaden z nich sie do jej Nobli nie przyczynil.

Inny przyklad. Skad te zadania odszkodowania za IIWS od dzisiejszych Niemcow? Przeciez "Pozostałe 999 Niemcow z tego tysiąca nie ma sobie w tej sprawie nic do zarzucenia a obwinia się całość Narodu."?
  • 2018-04-26 16:44 | kaesjot

mały fizyk - i pora najwyższa z tymi wzajemnymi pretensjami skończyć.
    Cyrankiewicz z Brandtem w 1970 roku podpisali układ normalizujący nasze stosunki z RFN, 20 lat później potwierdzili to ściskając się i przekazując sobie znak pokoju Mazowiecki z Kohlem i "fertig".
    Po co PISiory znowu temat podnosili i reagowali nerwowo na żydowskie roszczenia.
    A mogli powiedzieć krótko - dla nas to rozdział zamknięty i nie wracamy do tego.
  • 2018-04-26 18:19 | mały fizyk

@2018-04-26 16:44 | kaesjot

Tez mi sie wydaje, ze prawnie sprawa Niemcow i Polakow jest zalatwiona. Miedzy Zydami a Polakami chyba jeszcze nie. A tym bardziej miedzy Polakami a Ukraincami.

Ale mentalnie zadna z tych relacji jeszcze nie jest "zalatwiona", w sensie, ze kazdy moze bez wielkich emocji powiedziec "bylo, minelo".

Bardzo mnie smuci i dziwi, ze nawet po 3 generacjach, politykom (i to na calym swiecie) tak latwo przychodzi rozniecic poczucie historycznej krzywdy i znowu rozpalic nienawisc. I to az do konretnej i indywidualnej przemocy. A ofiarami sa osoby, ktorych ci nienawistnicy nawet osobiscie nie znaja. Strach mnie bierze, w jakim zlym kierunku nasz swiat sie znowu rozwija.
  • 2018-04-27 11:21 | mały fizyk

@2018-04-27 10:41 | jakowalski

Twoj obraz swiata jest karykaturalny do smiesznosci.
  • 2018-04-27 11:37 | mały fizyk

@2018-04-27 10:41 | jakowalski

Kilka przykladow.

"Ksenofobia jest naturalnym odruchem." Tak samo jak ciekawosc swiata i ludzi. Nie odruchy sie licza a rozum.

"Jak można więc uważać, że w danym kraju będą ze sobą żyli w pokoju i zgodzie.." Bo zyli (np. Cesarstwo Rzymskie) i nadal zyja (np. w Kanadzie).

"...zaczyna się walka o wyrwanie jak największego kawałka z ciągle zmniejszającego się tortu". Swatowa produkcj dobr i bogactwo nadal rosna. Rosna rowniez nierownosci, w tym wsrod tej samen narodowosci. I nawet etnicznie "czyste" panstwa sobie z tym nie radza.
  • 2018-05-02 12:53 | kaesjot

@ mały fizyk
    Uświadomiłem sobie , iż Polacy i Żydzi mają jedną wspólną cechę.
    Za ich klęski i niepowodzenia dziejowe zawsze są winni są INNI a nie oni sami.
    Podziwiajcie nas i wyróżniajcie bo my przez NICH cierpimy !!!
    Normalny człowiek w razie niepowodzeń zastanawia się co JA SAM zrobiłem źle, jaka MOJA, WŁASNA cecha sprawia, iż mało kto mnie lubi a większość wprost nienawidzi.
    JA mogę SWE zachowanie i postępowanie zmienić tak, aby inni mnie akceptowali i polubili natomiast na owych ONYCH większego wpływu nie mam.
  • 2018-05-28 09:27 | andrzejowy

Kontrowersyjne ponieważ ukazuje prawdę nieprzefiltrowaną przez dziennikarskie klawiatury? Nauczmy się dobierać słowa. Kontrowersyjna dla mnie jest postawa polskich polityków.
  • 2018-06-13 08:57 | kaesjot

Oglądałem w telewizji program ( amerykański czy angielski - kilka odcinków ) prezentujący ucieczkę Żydów z Egiptu i 40-letnią ich tułaczkę do Ziemi Obiecanej. Okazało się , że owa 'tułaczka" to było wypędzanie siła poprzez "wyżynanie w pień" - w tym także starców, kobiet i dzieci plemion te ziemie zamieszkujących.
    Można powiedzieć, ze dali tym wzór Hitlerowi, który to ok. 3,5 tys. lat później to powtórzył wobec ich potomków.
    Przedstawiany nam jako wzorowy twórca Królestwa Izraela król Dawid okazuje się być pierwowzorem Hitlera, Stalina i wielu wcześniejszych i późniejszych despotów mordujących swych nie tylko aktualnych lecz i potencjalnych przeciwników.
  • 2018-06-14 09:17 | kaesjot

Chodzi o serial dokumentalny USA na STOPKLATKA " Bitwy wszech czasów".
    Nam ze Starego Testamentu jna religii przekazano tylko o tym, ze Żydzi obchodzili Jerycho niosąc Arkę Przymierza i dęli w trąby od czego mury Jerycha "same" runęły. O tym co było dalej w Jerychu i innych miastach nie wspominano ani słowa.
    O tym, że morowano zamieszkałą tam i w następnych miastach ludność dowiedzieliśmy się dopiero teraz.