Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Smartfony pomogą przewidzieć fazy manii i depresji w chorobie dwubiegunowej

(4)
Choroba afektywna dwubiegunowa (ChAD), w której fazy manii przeplatają się zwykle z depresją, jest trudna do monitorowania. Wyjątkowo pomocne mogą się tu okazać smartfony.
 • 2018-04-23 01:36 | kruk

  Smartfony pomoga przewidziec fazy manii i depresji w chorobie dwubiegunowej.

  To bardzo pocieszajace. Choroba dwubiegunowa moze sie konczyc samobojstwem. Ludziom, ktorzy nie poznali takiego chorego, trudno wyobrazic sobie jak on cierpi. Ostatnio glosno o zagrozeniach ze strony nowych technologii, dobrze wiec uswiadomic sobie ile moga one zrobic dobrego.
 • 2018-04-26 23:34 | woytek

  Re:Smartfony pomogą przewidzieć fazy manii i depresji w chorobie dwubiegunowej

  Na chorobę dwubiegunową cierpią polskie elity polityczne, które z moskiewskiego bieguna nagle przeszły do bieguna "globalnej wolności", a po tej dwubiegunowej zmianie zastały w tej nowej krainie te same zasady , czyli milczeć , stulić po sobie uszy i dalej płacić za popełnione przez globalne mocarstwa grzechy w czasie II wojny światowej. Naród będzie płakać i płacić z godnie z prawem ustalanym za oceanem?
  Czy z "choroby dwubiegunowej" pomoże się Polsce wyzwolić smartfon prezesa?
  O to jest pytanie.
 • 2018-05-10 18:31 | MSO

  Re:Smartfony pomogą przewidzieć fazy manii i depresji w chorobie dwubiegunowej

  Cieszy mnie bardzo, ze Polityka informuje czytelników o perspektywach jakie otwierają przed nami nowe technologie a zwłaszcza współpraca między pozornie bardzo odległymi dziedzinami wiedzy. Chciałabym zwrócić uwagę, że w Polsce również prowadzi się prace rozwojowe w tym samym kierunku. Jestem członkiem zespołu, który uzyskał dofinansowanie Unii Europejskiej na projekt mający na celu stworzenie aplikacji wspomagającej pacjentów w przewidywaniu nadchodzącego epizodu choroby dwubiegunowej. Zespół składa się z psychiatrów pod kierunkiem prof. Łukasza Święcickiego z Instytutu Psychiatrii i Neurologii, matematyków, inżynierów i informatyków z jednostek badawczych i firm zarówno medycznych jak technologicznych. Jest to bardzo budujący przykład owocnej współpracy wielu odległych dyscyplin.
 • 2018-06-12 14:53 | Bob_Roy

  Re:Smartfony pomogą przewidzieć fazy manii i depresji w chorobie dwubiegunowej

  Takie aplikacje będą doprowadzać ludzi do wariactwa bo będą zerkać co chwilę czy to już zbliża się ten straszny moment.Najgorsza głupota o jakiej słyszałem .Należy zadbać o wychowanie od najmłodszych lat aby psychicznie ludzie byli silni a nie takie bezsensowne aplikacje.Wcale się nie zdziwię jak za chwilę będzie aplikacja która będzie ostrzegać przed możliwością śmierci.Proszę o odrobinę opamiętania się.Litości oj litości .Społeczeństwa które popadają w takie skrajności upadną.