Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Nieautoryzowany wywiad z Karolem Marksem

(9)
Ekskluzywna i nieautoryzowana rozmowa z Karolem Marksem z okazji 200-lecia urodzin autora „Kapitału”.
 • 2018-04-24 18:38 | Kosal

  Rozmowa z Marksem

  Bla, bla, bla panie redaktorze. Jak zwykle wraca pan do tego mitycznego robotnika ktory jest zawsze wykorzystywany przez kapitaliste. Pan zaklada ze jak ktos sie urodzil w rodzinie robotniczej to do konca zycia nim zostanie. W tej zgnusialej Europie w wielu przypadkach jest to prawda ale w wiekszosci przypadkow tak nie jest.
  Ciekawy jestem czy robotnik ktory awansowal na kierownika to jeszcze robotnik czy juz kapitalista, a jak szef zwiazkow zawodowych jest czlonkiem rady nadzorczej to jest kapitalista czy dalej robotnikiem. Badzmy my szczerzy i powiedzmy sobie ze te podzialy sa wygodne tylko dla super lewicowow takich jak pan i mozna wtedy zaszuflatkowac ludzi od odpowiedniej kategorii. Poglady Marksa w obecnych czasach sa anachronizmem i sa obiektem adoracji ludzi ktorzy nigdy nic fizycznego nie stworzyli, nie umieja niczym sie poslugiwac poza piorem. Pan redaktor chcialby dac wladze robotnikom, a juz najbardziej tym co nic nie umieja. Tyle ze to juz bylo przerabiane w PRLu i wiemy jak sie to skonczylo. Zastanawiam sie gdzie pan redaktor zlapal tego wirusa marksizmu, moze pan nie rozmawial z rodzina o tych "dobrych czasach Gomulki czy Gierka. Dodam jeszcze ze kapitalizm ma sie dobrze a szczegulnie dobrze w Stanach gdze wczoraj byles robotnikiem a dzisiaj jesli chcesz mozesz byc przedsiebiorca i moglbym o tym zaswiadczyc wlasna historia. Pozdrowienia dla pana redaktora z zyczeniamy aby ktos panu zapewnil byt podstawowy bez pracy (Finlandia juz odpadla i czeba szukac dalej.
 • 2018-04-25 16:13 | Claperius

  Wywiad z Karolem Marksem

  Ciekawy zabieg :) Uświadomił mi jak niewiele od tamtych czasów się zmieniło. Nadal słyszymy co jakiś czas "ojej jest kryzys, musimy oszczędzać" co oznacza, że na ogół oszczędzać muszą ci najbiedniejsi, albo wręcz zostają bez środków do życia. Ponoszą skutki tego, ze dużo bogatsi od nich okazali się tak chciwi, że doprowadzili do kryzysu.

  No i banialuki o tym jak to "wszyscy mają równe szanse na zostanie milionerami" - nadal się opowiada i ludzie w to wierzą jak dzieci.
 • 2018-04-30 00:42 | GruntToPiach

  Re:Nieautoryzowany wywiad z Karolem Marksem

  @Kosal

  Widzę, że nie umiesz za dobrze prostej terminologii i zadajesz oczywiste pytania.

  Ale odpowiem: kapitalistą jest posiadacz kapitału, a zatem nie może nim być kierownik.

  We współczesnej rzeczywistości chodzi jednak o klasy społeczne, tj. o zdolność do wpływu na ruch kapitału. Dla uproszczenia możesz przyjąć, że "robotnikiem" jest każdy, kto nie posyła dziecka do szkoły z czesnym wynoszącym 11 tysięcy złotych miesięcznie.
 • 2018-05-01 16:01 | Claudio

  Re:Nieautoryzowany wywiad z Karolem Marksem

  Przeczytałem z dużym zainteresowaniem. Marksistowski komunizm jako alternatywa kapitalizmu wszędzie poniósł klęskę.
  Marks się totalnie pomylił w ocenie kapitalizmu i przyszłości swojej koncepcji. Kapitalizm ciągle się zmienia w zależności od potrzeb i sytuacji. W zasadzie nie ma czegoś takiego jak czysty kapitalizm i rynek lecz system mieszany z mniejszą lub większą widzialną ręką państwa. Ten system jest dużo bardziej efektywny i daje ludziom wolny wybór. Natomiast komunizm mógł utrzymywać się tylko i wyłącznie dzięki przemocy wodzowskiej partii komunistycznej. Teraz lewica próbuje wdrożyć kolejne poronione pomysły jak dochód gwarantowany, które zniszczą motywację do pracy wśród ludzi o niższych kwalifikacjach.
  Polski neoliberalny kapitalizm odebrał pracownikom najemnym wpływ na płace i ogólnie warunki zatrudnienia. Polska stała się krajem niskich płac a masy dały się ogłupić narodowym socjalistom z PiSu. Ludzie pracy najemnej powinni dzisiaj protestować a siedzą cicho czekając na chleb i igrzyska serwowane jak niegdyś w Starożytnym Rzymie. Zamiast się zrzeszać i walczyć o lepsze płace czekają na kolejny program +.
 • 2018-05-05 20:24 | Pradziad

  Re:Nieautoryzowany wywiad z Karolem Marksem

  ...wiedza z książek brak doświadczenia fantazje młodości to mało by rozprawić się z tematem kapitalizm czy socjalizm - droga życia człowieka jest znacznie prostsza; zamyka się w trzech sferach potrzeb naturalnych/w odróżnieniu od zwierząt-jadło i trwałość gatunku/u czlowieka rozum,którego generalnie brak,zasmiecany przez księżycowe teorie celem odwrócenia od rzeczy mu bliskich pierwotnych; sens zycia przekształcić w jakość ale nie w egoizm co obecnie stanowi jakości zycia...
 • 2018-05-05 20:46 | Pradziad

  Re:Nieautoryzowany wywiad z Karolem Marksem

  ...czy warto poświęcić czas na z przed 200 lat koncepcji idei p.Marksa które to pomijaja człowieka jako jednostkę o najwyższym znaczeniu istnieniu ludzkość może tak ale w aspekcie globalizmu ktory to jest utopia czsow współczesnych. ...
 • 2018-05-05 20:58 | Pradziad

  Re:Nieautoryzowany wywiad z Karolem Marksem

  ....etymologia slowa kapitalizm, dla wszystkich młodych fantazyjnych teorii z łacińskiego to glowa ...tu akurat ludzka myśląc. .?teza żyć lepiej od drugiego. ..?
 • 2018-05-05 21:05 | Pradziad

  Re:Nieautoryzowany wywiad z Karolem Marksem

  ...p.Marks zaproponował koncepcje wszystkie glowy do wora ...ale zapomniał kto wór zawiaze i kto go dalej poniesie przez droge zycia czlowiek ...?bo jakosc zycia określił - równość dobrobytu. ..?
 • 2018-05-05 21:13 | Pradziad

  Re:Nieautoryzowany wywiad z Karolem Marksem

  ...juz kończę spór teorii kapitalizm czy socjalizm sytemy do bani walka idzie o czupryne wora ..?