Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Tysiące kip na niemieckich ulicach. Akcja odpowiedzią na antysemityzm

(9)
W ramach akcji „Berlin nosi jarmułkę” tradycyjne nakrycie głowy nałożyło 2,5 tys. osób.
 • 2018-04-26 09:29 | turpin

  odpowiednie dać rzeczy słowo

  >>Przedstawiciel muzułmanów antysemityzmu nie toleruje<<

  ...ale ci, których ów przedstawiciel reprezentuje już tak. A nawet bardzo tak.
  I tu jest sobaka zaryta.

  Póki wprost nie przyzna się, że obecna fala antysemityzmu nie jest efektem wzmożenia aktywności rodzimych neofaszystów czy zwariowanych propalestyńskich lewaków (bo te dwie odmiany antysemityzmu przejawiają stałą smrodliwość), tylko jest dziełem nowej fali uchodźczej, problemu nie rozwiążą. Jeśli nawet i przyzna, nie ma też gwarancji na jego rozwiązanie, przynajmniej szybkie.

  Nie twierdzę, że uchodźców nie trzeba było przyjąć. Alternatywy były chyba równie złe. Ale trzeba przyznać, że przyjęliśmy dużą grupę ludzi bardzo, ale to bardzo różnych od nas - Europejczyków. I że ci ludzie w znacznym odsetku wcale nie marzą o tym, by szybko zaakceptować nasze wartości. Są przy tym straumatyzowani, biedni, często niewykształceni, za to skłonni do wiary w przesądy i teorie spiskowe. Agresja jest dla nich zwykle jedynym znanym sposobem rozwiązywania problemów.

  Są od nas bardzo inni.

  I trzeba temu stawić czoło. Ale wpierw to dostrzec i przyznać - to conditio sine qua non.
 • 2018-04-26 11:45 | Klopfer

  Re:Tysiące kip na niemieckich ulicach. Akcja odpowiedzią na antysemityzm

  "Członkowie AfD niejednokrotnie sami szafowali antysemickimi hasłami. Jeden z jej prominentnych działaczy stwierdził publicznie, że w Berlinie nie powinien znajdować się pomnik Holokaustu."

  Szanowna Pani Hreczuk,

  mam, bardzo wątpliwy, zaszczyt stwierdzić, iż jest to kłamstwo, a w "najlepszym" wypadku typowa manipulacja, tak charakterystyczna dla "łżemediów"!
 • 2018-04-26 13:52 | Satoshi Politico

  Re:Tysiące kip na niemieckich ulicach. Akcja odpowiedzią na antysemityzm

  @turpin: zgadzam się z główną myślą Pańskiego wpisu. Chciałbym jednak zwrócić uwagę określania imigrantów z Bliskiego Wsch. i Afryki Płn. jako "uchodźców". Kto wsiadał w zach. Turcji do łódki, aby przepłynąć na jedną z greckich wysp, nie czynił tego by uratować swe życie, tylko w nadzieji na poprawę swej sytuacji materialnej. Dlatego też większość tych osób nie zamierzała pozostać w Grecji, tylko wędrowała "szlakiem balkanskim" do najzamożniejszych krajów UE z rozbudowanym systemem opieki socjalnej.
 • 2018-04-26 20:02 | TyberiusMazur

  Re:Tysiące kip na niemieckich ulicach. Akcja odpowiedzią na antysemityzm

  Dzień dobry

  Bym powiedział artykuł opisujący fakty oprócz

  "Członkowie AfD niejednokrotnie sami szafowali antysemickimi hasłami. Jeden z jej prominentnych działaczy stwierdził publicznie, że w Berlinie nie powinien znajdować się pomnik Holokaustu." to bym nazwał opinią , tu znający niemiecki niech sobie w google poszukają "Denkmal der Schande Höcke" albo https://www.welt.de/politik/deutschland/article161286915/Was-Hoecke-mit-der-Denkmal-der-Schande-Rede-bezweckt.html , tam jest oryginalna wypowiedz plus interpretacje.

  "członkowie skrajnie prawicowej AFD" AFD jest młodą partią, może iść w stronę skrajnej prawicy, może też zająć miejsce CDU/CSU które ostro skręciły w lewo. W mojej opinii bym ich skrajną prawicą nie nazwał.

  Pytanie co to zmieni, w jednym niemieckim gimnazjum w berlinie Żydowski uczeń "może" przebywać w przerwach cały czas w budynku, ponieważ nie można mu zapewnić bezpieczeństwa na podwórku szkolnym przypadek z tego czy poprzedniego roku,
  HALLLO to można interpretować jako Getto gdzie dla bezpieczeństwa zamyka się Żydów , wtedy nie było takiego rozgłosu, w innym przypadku chłopak przyznał się ,że jest żydem i musiał potem szkołę zmienić, nie jego prześladowcy lecz on.

  Teraz politycy trochę kapitału politycznego zbiją ,a potem dalej będą udawać ,że tego słonia w pokoju nie widać(Pani lub Pan Turpin opisał kawałek tego słonia), aż znów coś medialnego się wydarzy.
 • 2018-04-26 23:09 | jajo13

  Re:Tysiące kip na niemieckich ulicach. Akcja odpowiedzią na antysemityzm

  Solidaryzuję się z wypowiedzą "Turpina". Tak jest, tak i mnie się zdaje. Nic przeciwko obcym, ale długo potrwa, zanim dojrzeją do naszego pojmowania wartości międzyludzkich, zanim odrzucą religijną i polityczną propagandę głoszoną w krajach, skąd przybyli.
  I ważna mz uwaga formalna. Pisze pani "szef partii Zielonych Cem Özdemir", co już było i minęło.Cenię jego wypowiedzi, ale jest on szeregowym posłem i członkiem partii zielonych, żadnym szefem, a jedynie jednym z byłych szefów.
 • 2018-04-27 02:21 | Herstoryk

  Re:Tysiące kip na niemieckich ulicach. Akcja odpowiedzią na antysemityzm

  A ja mam kilka pytań!
  Zgodnie ze statystykami, w ubiegłym roku w Niemczech miało miejsce co najmniej 950 ataków na muzułmanów i meczety. No to kiedy na ulicach pojawią się w proteście tysiące turbanów/arafatek/hidżabów?? I dlaczego nie biją na alarm i nie oburzają się na to politycy i media?? Czyżby Żydzi byli w jakiś sposób specjalni/wyjątkowi? Prawda, doświadczyli Holokaustu z milionami ofiar, ale przecież w wyniku wojen kolonialnych, zachodnich interwencji, ataków, bombardowań, życie straciło co najmniej parę milionów wyznawców islamu. Dlaczego ofiary z jednej grupa wyznaniowa są ważniejsze i bardziej godne uwagi i współczucia od innych??
 • 2018-04-27 10:57 | Ben

  Re:Tysiące kip na niemieckich ulicach. Akcja odpowiedzią na antysemityzm

  Zastanawiam sie kiedy Polacy zaczna chodzic w kipach...
 • 2018-04-27 19:43 | Slawomirski

  Re:Tysiące kip na niemieckich ulicach. Akcja odpowiedzią na antysemityzm

  Dobrze sie stalo ze w Niemczech ludzie protestuja przeciwko antysemityzmowi. Szkoda ze jest ich tak malo.

  Slawomirski
 • 2018-04-27 23:55 | Alice_

  Re:Tysiące kip na niemieckich ulicach. Akcja odpowiedzią na antysemityzm

  @Herstoryk
  Troska o prześladowanych muzułmanów doprawdy wzruszająca. Owszem, zdarzają się ataki na meczety, ale jeśli dopuszczają się ich sami muzułmanie, co dzieje się wcale nierzadko (przecież nie jest to społeczność jednorodna, a wręcz przeciwnie) to może Niemcy wolą się nie wtrącać?