Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Życiowe skutki ustawy dezubekizacyjnej

(11)
Umierają znienacka, na wieść o dezubekizacjach swoich emerytur. Prawdziwi patrioci nie kryją satysfakcji.
 • 2018-04-28 21:19 | schwarzerpeter

  po dezubekizacji bedzie depisyzacja

  Choc dla ofiar dezubekizacji to mala pociecha, trzeba pamietac, ze kiedys nastapi depisyzacja. "SNadejdzie jednak dzień zapłaty,Sędziami wówczas będziem my!" ;-)
 • 2018-04-28 21:45 | schwarzerpeter

  po dezubekizacji bedzie depisyzacja

  Choc to mala pociecha dla ofiar dezubekizacji, kiedys nastapi depisyzacja. "Nadejdzie jednak dzień zapłaty, Sędziami wówczas będziem my!" ;-)
 • 2018-04-30 17:31 | jakub17

  Re:Życiowe skutki ustawy dezubekizacyjnej

  Dodam z autopsji jak wypasionymi zarobkami a potem emeryturami grało się w rodzinnym zaciszu z lubością poniewierając żonę,bo zarabia mniej chociaż zdecydowanie wykonuje społecznie użyteczny zawód "za marne grosze". Przemoc finansowa, manipulacja, wywijanie cóż to pan i władca nie może itd, żal mówić. Nie ma kogo żałować. Był czas siania a teraz mają czas zbiorów....
 • 2018-05-01 00:59 | Slawomirski

  Re:Życiowe skutki ustawy dezubekizacyjnej

  W trakcie rewolucji bolszewickiej trup slal sie gesto. Zmiana ustroju w Polsce dokonala sie bezkrwawo. Autorka zdaje sie o tym zapominac. W tym czasie gdy ja nie mialem co jesc jej boharerowie chodzili do specjalnych sklepow resortow silowych. Ci co sluzyli komunistom dobrze o tym wiedzieli ze ryzykuja.
 • 2018-05-01 13:27 | kaesjot

  Re:Życiowe skutki ustawy dezubekizacyjnej

  @Sławomirski - jesteś chyba zbyt młody, by pamiętać jak jesienią 1981 roku wielu członków ówczesnej Solidarności nawoływało do wieszania komunistów. To, że zmiana ustroju odbyła się bezkrwawo to właśnie zasługa "ówczesnych" komunistów. Porównaj sobie ilość ofiar śmiertelnych stanu wojennego z ilością ofiar przewrotu majowego w 1926 r.
  I nie przesadzaj z tym, że nie było co jeść - jakoś nie było przypadków śmierci z głodu.
 • 2018-05-03 13:55 | murator

  Życiowe skutki ustawy dezubekizacyjnej

  Ja rozumiem ze zmarli zostali pochowani we wlasnych oznakowanych grobach - odprowadzeni przez swoje rodziny. Nie tak jak pomordowani AK-owcy i inni niewygodni. Nie byli torturowani w kazamatach ZUS-u przez komisarzy PiS-u - czy nie tak ?!!!
 • 2018-05-05 17:22 | Renata 1973

  Re:Życiowe skutki ustawy dezubekizacyjnej

  Komentarze "lepszego sortu" są obrzydliwe .Na początku chcę zaznaczyć ,że nie jestem jak to określają ci prawdziwi polacy :resortowym dzieckiem,nie mam w rodzinie ubeków ,esbeków .Mam 45 lat i sporo pamiętam z czasów komuny,często widzę tych prawdziwych patriotów ,tych samych którzy w latach komuny delikatnie mówiąc wchodziły w d....ę komunistycznej władzy ,tych którzy dzisiaj są szczęśliwi kiedy uczciwym ludziom zabierają emerytury tylko za to ,że służyli krajowi ,takiemu krajowi jaki po wojnie dał nam świat.Znam parę osób którym zabrano emerytury np. pirotechnika z warszawskiego Okęcia i z tego co wiem wszystkim jego kolegom za to ,że narażali życie kontrolując bagaże podróżnych .Znam policjantów którzy z narażeniem życia pomagali ludziom .Ale to was tych lepszych nie interesuje ,karmicie się tą swoją chrześcijańską nienawiścią.Dodam tylko ,że ich emerytury to nie były kokosy ten pirotechnik po 30 latach pracy -służby dostawał 2700 zł teraz 1700 .Czy to dużo za narażanie życia,pracę w niedziele i święta,zanim odszedł na emeryturę był 2 lata na odbiorze nadgodzin ,bo jego miesiąc służby średnio wynosił 260-280 godzin .Ale nie narzekał taką wybrał pracę służbę dla kraju ,w nagrodę teraz czyta obelgi od ludzi którzy co zrobili dla kraju innych ludzi ?DODAM JESZCZE ,ŻE TEN WRÓG OJCZYZNY CAŁE ŻYCIE JEST HONOROWYM DAWCĄ KRWI.Pamiętajcie prawdziwi polacy (pisownia celowa)uważajcie przy ewentualnej transfuzji bo może to krew wroga
 • 2018-05-06 00:13 | zboreslav

  Re:Życiowe skutki ustawy dezubekizacyjnej

  ..uff co za szczęście! a przecież mogli być torturowani przez pis czy ipn! a tak zeszli na zawał! co za szczęście! i jeszcze grób imienny! co za wspaniałe państwo odbierające swoim obywatelom emerytury! bo przecież emerytura to PRZYWILEJ! (mediana tych emerytur przed ustawą to jakieś 2-3tys netto -przecie to morderczo, obrzydliwie dużo!, po zmianie ok 1,1tys netto); a przecież mogliby, a nawet powinni! odebrać zdrajcom! obywatelstwo! co za prawdziwa i godna zemsta! godna prawdziwie moralnego państwa!
 • 2018-05-06 12:14 | mławicz

  Re:Życiowe skutki ustawy dezubekizacyjnej


  Jak długo będzie trwała i jak głęboko sięgnie jeszcze dezubekizacja? Czy dotyczyć będzie również dziec, wnuków i prawnuków b. funkcjonariuszy? Czytając o zemście, którą uprawia PiS (nazywając ją sprawiedliwością)mam mimo woli skojarzenie z ideologią faszystowską. To przecież Hitler i jego NSDAP pragnęła eksterminacji Żydów do szóstego (jeśli dobrze pamiętam) pokolenia wstecz.
  Na koniec refleksja,która przydałaby się być może młodym: czy należy utożsamiać się z państwem polskim, podejmować służbę w wojsku, policji i innych służbach mundurowych? czy warto być patriotą czy lepiej kierować się jedynie własnym interesem?
 • 2018-05-10 09:26 | Guardian79PL

  Re:Życiowe skutki ustawy dezubekizacyjnej

  Gratuluję. Dostaliście Złotego Goebbelsa za ten artykuł. Brawo, tak trzymać!
  https://www.facebook.com/NagrodaZlotegoGoebbelsa/
 • 2018-05-21 17:41 | janjankow

  Re:Życiowe skutki ustawy dezubekizacyjnej

  "gdy ktoś namówił go na kierowcę MSW. Zwyczajny człowiek za kierownicą." -- Popiełuszkę w bagażniku wieźli też "zwyczjni ludzie", którzy pracy do domu nie przynosili.