Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Co planuje Robert Biedroń?

(2)
Robert Biedroń planuje stworzenie własnego ruchu politycznego na wybory parlamentarne. Wzmocni lewicę czy jeszcze bardziej ją podzieli?
 • 2018-05-09 10:32 | fiett.pawel

  Joanna Scheuring-Wielgus właśnie odeszła z Nowoczesnej, to jedna z tych osób, które pójdą ramię w ramię z Biedroniem

  Biedroń nie jest ani lewicowy ani liberalny w tradycyjnym postrzeganiu polityki. Kierują nim wartości, których tymi ramami nie da się uporządkować, podobnie z resztą jak większością z nas - oczekujemy prostych i sensownych zasad.

  Niech przykładem będą uważane za socjalno-lewicowe kraje skandynawskie, paradoksalnie to tam w porównaniu z Polską, mnóstwo kwestii jest bardzo uproszczonych (zliberalizowanych!), taki Szwed czy Norweg musi płacić za wizytę u lekarza (częściowo i do pewnego momentu), jeśli ma katar to receptę może mu wypisać pielęgniarka bez angażowania lekarza a Duńczyka można z dnia na dzień zwolnić z pracy (ale system o niego zadba).

  Pamiętacie "Przyjazne Państwo" Palikota, to był chyba najlepszy ruch polityczny ostatnich lat, abstrahuję tu od oceny sukcesów tego ruchu, ale o taki kierunek w polityce chodzi i tego oczekują ludzie. Byle odbywało się to w oparciu o wspólnie, nienaruszalne wartości a nie metodami choćby Kukizowskiego "porządkowania" (choć czy poparcie dla Kukiza nie pokazuje własnie ja duże jest społeczne poparcie dla "unormalninia" pewnych spraw, choćby to było piwo na bulwarach albo konieczność całorocznego ubezpieczenia kolekcjonerskiego auta, którym raz w roku jadę na zlot).

  Polityka to już nie lewa i prawa, to rozsądek i pragmatyzm.

  Robert Biedroń to rozumie a jego "taniec" to właśnie próba uniknięcia zaszeregowania go przez opinię publiczną po jednej ze stron. Sam głęboko wierzę że mu się uda, choć wyzwaniem jest uniknięcie błędów Palikota, na szczęście Biedroniowi chyba trudniej będzie potknąć się o własne ego.

  Paradoksalnie widzę dla niego bardzo duży elektorat, potrafi swoje "gejostwo" przekuć na "fajność". Czy kogoś razi, że celebryta ze stron Party jest gejem - raczej nie, bo inaczej Party by o nim nie pisało, po co zniechęcać czytelniczki.

  Skoro wygrał w prowincjonalnym Słupsku może i wygrać w prowincjonalnej Polsce.

  Paweł
 • 2018-05-13 01:18 | ThomasZNiemiec

  Re:Co planuje Robert Biedroń?

  Dużo można się nauczyć czytająć ten artykuł moim zdaniem. Długo ale warto. Dziękuję Panu!