Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Problem z kibolami trzeba rozwiązać strategicznie

(6)
Prezes żadnego z klubów nie odważy się wejść z chuliganami w zwarcie, bo bez nich stadionowe trybuny są martwe i trudno związać koniec z końcem.
 • 2018-05-22 17:21 | Berda

  Problem z kibolami

  Super fajna czytanka. Jakie ma pan propozycje, redaktorze Piątek?
 • 2018-05-22 19:25 | geozak

  Re:Problem z kibolami trzeba rozwiązać strategicznie

  Tak głupiego i szkodliwego tekstu trudno znależść.Z tekstu wynika ,ze celem istnienia ligi jest zaspakajanie instynktów i łamania prawa dla kiboli.Jeśli bez kiboli klub piłkarski na poziomie rozgrywek ekstraklasy nie moze istnieć to jaki jest sens istnienia takiego klubu i sportu .Jedyny pożytek to pewna grupa ludzi ma okazję się wyżyć na stadionie co tydzień i rozrabia na osiedlach.

  Przecież tu chodzi aby kluvy wypełniały obowiązki sprawdzenia kibiców przy wejściu (jaki to problem w XXI wieku ) i ogrodzenie boiska spełniało standardy .Te ogrodzenie w Lechu Poznań wrecz zachecało do rozwalenia i wtargnięcia.

  Powstało tysiace Orlikówi działają od 10 lat.Pytam gdzie jest efekt szkoleniowy talenty itp.
 • 2018-05-23 07:55 | turpin

  Re:Problem z kibolami trzeba rozwiązać strategicznie

  Anglicy - a kibolski huliganizm wywodzi się ze Zjednoczonego Królestwa - jakoś dali temu zjawisku radę. Żelazną konsekwencją w dotkliwym karaniu za kibilskie wykluczenia i zakazami stadionowymi, nie tylko nakładanymi, ale i egzekwowanymi.

  Tymczasem w Rzeczpospolitej Nr Trzy i Trzy Czwarte za sukces poczytywane jest zapędzenie zdziczałej bandy uprawiającej ludożerkę na peronie nazad do pociągu, zamiast wprost do ancla.
 • 2018-05-23 14:45 | AOlsztynski

  Re:Problem z kibolami trzeba rozwiązać strategicznie

  A ja powiem przewrotnie, że nie chodzi o żadne kibolstwo, czy narodowców (do czego tak chętnie przykrajają problem wiadome media) tylko o chuligaństwo, które w nowej Polsce się świetnie jak widać miało i ma.
  Zacząć trzeba od uściślenia i poprawienia przepisów Kodeksu Wykroczeń. Tak jak z chuligaństwem rozprawiono się swego czasu w Nowym Yorku. Za rzucenie peta, za publiczne rzucenie mięsem, za obraźliwy gest czy słowo, hałaśliwe zachowanie itd. - kara, mandat.
  I dzisiaj podobno to inne miasto niż jeszcze 15-20 lat temu.
 • 2018-05-23 15:14 | adamo33

  Re:Problem z kibolami trzeba rozwiązać strategicznie

  W pełni zgadzam się z "geozakiem" odnośnie poziomu Pańskiego artykułu. Mam nadzieję, że to tylko wypadek przy pracy, bo uważam Pana za rozsądnego dziennikarza.
  Najprościej napisać, że nic się nie da zrobić, bo taka jest piłka nożna i jej otoczenie. Jednak są ludzie, którzy próbuja coś zmienić. Przykładem może być Cracovia. Zdaję sobie sprawę, że odbywa się to kosztem frekwencji, ale może warto zapłacić taką cenę, by w przyszłości nie być świadkiem takich wydarzeń jak ostatnio w Poznaniu, a wcześniej w Gliwicach.
  Zgoda co do tego, że problem tzw. kiboli trzeba rozwiązać strategicznie. Ja to rozumiem w ten sposób, że właściciele klubów przestająię ich bać, a politycy hołubić. Tyle tylko, że obecnie się na to nie zanosi. Niestety.
  Na koniec dodam, że jestem zaskoczony postawą Prezesa PZPN. Pan Boniek jakoś dziwnbie zamilkł. Ciekawe dlaczego.
 • 2018-05-23 20:03 | Sir Jarek

  Re:Problem z kibolami trzeba rozwiązać strategicznie

  Fakt - problem z kibolami należy zlikwidować strategicznie. Rakiety balistyczne na zgromadzenia tych jełopów i dobijanie tych co zrządzeniem losu - przeżyli.