Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Niemcy: nowy Kulturkampf?

(3)
Najpierw poszło o islam, potem o krzyże, a w końcu o narastające przejawy antysemityzmu. Czy Niemcy mają już nowy Kulturkampf, wojnę kultur?
 • 2018-05-24 18:02 | Constanime

  Za pół wieku w Niemczech wprowadzony zostanie islam jako religia państwowa

  Liberalizm i demokracja zawsze przegra z fundamentalizmem. Vide obecna Turcja, niewiele zostało po świeckich reformach Ataturka. To samo spotka Niemcy, wielokulturowość i liberalizm zostaną szybciutko zdeptane przez prymitywny bucior islamskich najeźdźców.Ciekawe jak do tej otwartości na imigrantów ma się pamięć o tych co walczyli i ginęli w obronie granic państwa.
 • 2018-05-28 09:45 | andrzejowy

  Re:Niemcy: nowy Kulturkampf?

  To chyba we krwi mają wbudowaną niechęć do innych...
 • 2018-06-14 22:50 | ThomasZNiemiec

  Re:Niemcy: nowy Kulturkampf?

  Szanowni Pan Kreminski,
  Pan pisze bardzo fajne artykule, jak zawsze zna sie Pan bardzo dobrze. Jednak to co Pan pisze na temat Holocaustu z zwiazku z nasza tozsamoscia jest cos nowego dla mnie, mimo to ze jestem Niemcem. Przekonanie ze Holocaust to najgorsza okropna rzecz w historii ludnosci, tak jak cala wojna swiatowa to nie jest fundamentem naszej tozsamosci tylko to jest oczywiscie dla wsyzstkich ludzi dobrej woli na calym swiecie. Tozsamosc jest cos absolutnie niewaznego. Wazne jest zeby jak najmniej ludzi mysli tak jak AfD, NPD, PiS itd a jak najwiecej ludzi w kraju mysla tak jak np. dziennikarzy "Polityki" po prostu szanujac wszystkich ludzi niezaleznie od ich tozsamosci. Po co nam tozsamosc jesli jest respekt miedzy ludzmi? Tozsamosc wymagaja w Niemczech ci ktorzy sa w AfD, mowiac ze brak tozsamosci jest niebezpiecznie jednak tak naprawde wymagac fikcyjna tozsamosc to jest naprawde niebezpieczne. Przepraszam ze tak zle pisze w Waszym jezyku.