Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Polska straci dziesiątki miliardów euro. To cena politycznej izolacji

(10)
Komisja Europejska przedstawiła dziś propozycję podziału między kraje Unii funduszy spójności w latach 2021–27. Polska straci 20 mld euro, czyli 23 proc. tego, co ma w obecnej siedmiolatce.
 • 2018-05-29 20:28 | grzerysz

  Polska straci dziesiątki miliardów euro. To cena politycznej izolacji

  "Polska zapłaci wymierną cenę za „wstawanie z kolan”: przejęcie Trybunału Konstytucyjnego i sądów, nieprzejednaną postawę w sprawie polityki migracyjnej, dyplomatyczną izolację w Unii oraz spory z Brukselą i głównymi stolicami”.

  Komisja Europejska zatwierdziła wielkie przesunięcie funduszy spójności z krajów Europy Środkowo-Wschodniej na Południe. Redukcja pieniędzy dla Polski to aż 23,3 proc., ale relatywnie najwięcej tracą Czechy, Węgry, Litwa, Estonia i Malta (po 24 proc.). A tuż za Polską sytuuje się Słowacja z cięciem o blisko 22 proc.
  Dużo zyskują Grecja (8 proc.), Włochy (6,4 proc.) i Hiszpania (5 proc.).

  Redaktor z POLITYKI wie więc za co Polska zapłaci "wymierną cenę”.
  Czy wie też za co "wymierną cenę” zapłacą Czechy, Słowacja, Litwa, Estonia i Malta?
 • 2018-05-29 20:47 | Aspiryna

  Re:Polska straci dziesiątki miliardów euro. To cena politycznej izolacji

  Polska polityka zagraniczna za czasow rzadow PiSowskiej mafii siegnela dna... Czy moze byc jeszcze gorzej?
 • 2018-05-30 09:36 | neospasmin

  p.Grzerysz

  dziekuje za informacje ktore pan dodal. Bez nich, czytajac tylko tekst ktory komentujemy, nie daloby sie zrozumiec co sie dzieje.
  Czy moze daloby sie latwo podazyc za manipulacja autora.

  Teraz pytanie: ile wiecej dostalaby Polska gdyby u wladzy nie bylo Kaczora?
  W autora "znacznie wiecej", wg pana tyle samo.

  A mnie sie tlucze po glowie ze ta EU dotuje nie rzad (budzet danego kraju), tylko konkretne projekty. Finansuje fundusze s[pojnosci ktore maja zblizac poziom zycia w krajach unii niezaleznie kto w tych krajach u wladzy.
  Wedlug narracji autora artykulu jest inaczej: kaska z EU idzie na ocene konkretnych rzadow, nie na "spojnosc".

  Czytajac powyzszy tekst nie mam watpliwosci ze nie jest on prounijny. Nie mam tez watpiliwosci ze jest on antyrzadowy.

  ml
 • 2018-05-30 10:22 | nikc

  cennik izolacji

  Może Pan red. powinien usiąść i się wreszcie zdecydować, czy dobrodzieje z Brukseli dają te kase na fundusz stabilizacyjny dla kraju Polska Poland w celu zniwelowania różnic w poziomie rozwoju dla biednych regionów, czy też dają/odbierają je politykom jako nagrodę/karę za dobre/złe zachowanie. W tym drugim przypadku pojawia się pytanie, czy jak politycy będą jeszcze bardziej niegrzeczni, to jakimś gminom w lubelskiem, lubuskiem, mazowieckiem etc odbierze się te wszystkie już tam pobudowane, a tak bardzo ludowi potrzebne, akwaparki, obwodnice do nikąd, lebeskindy do nieba i inne cuda na kiju...
 • 2018-05-30 10:29 | tuciu

  Re:Polska straci dziesiątki miliardów euro. To cena politycznej izolacji

  grzerysz: już tłumaczę: cały klub V4 zapłaci za brak solidarności w trakcie kryzysu uchodźczego. Nie chcieliśmy pomagać przyjmując uchodźców, to UE pomoże za nas przesuwając fundusze, które dostajemy teraz. Włochy i Grecja naprawdę cierpią w skutek kryzysu uchodźczego, całe południe UE oberwało w dodatku w trakcie kryzysu finansowego, gdy my byliśmy zieloną wyspą Tuska. Polska i generalnie wchóód EU wypiął się na solidarność z południem EU i w następnym budżecie równowaga zostanie przywrócona za pomocą przekierowania funduszy. Polska i Węgry mają jeszcze szansę oberwać klauzulą o przestrzeganiu prawa, ale to już po uchwaleniu budżetu, żeby wyborcy Fideszu i PiSu zobaczyli jak obiecane ich krajom pieniądze wracają do wspólnej kasy UE i idą na integrację uchodźców i zmniejszenie obciążenia płatników netto.
 • 2018-05-30 10:32 | tyrek

  Re:Polska straci dziesiątki miliardów euro. To cena politycznej izolacji

  Pytanie, w jakim stopniu cięcia są wynikiem Brexitu i po prostu będzie mniej pieniędzy w budżecie?
 • 2018-05-30 11:04 | ontario

  Re:Polska straci dziesiątki miliardów euro. To cena politycznej izolacji

  To prawda, co pisze "Polityka"! na szczęście, nie więcej stracą jeszcze bardziej izolowane Czechy, Estonia itp. Na szczęście, Tusk - Król Europy z PO - dobrze zadbał o Polskę...
 • 2018-05-30 13:40 | ThomasZNiemiec

  Re:Polska straci dziesiątki miliardów euro. To cena politycznej izolacji

  "Jak mam im wytłumaczyć, żeby przekazywali miliardy euro ze swoich podatków na kraj, który nie przestrzega unijnych wartości i nie chce być solidarny wobec innych, np. w sprawie uchodźców?"

  No akurat: Ten polityk nie jest w stanie nam tlumaczyc ale i tak musimy dalej placic jako podatnicy. Ja jestem za to zeby Polakom calkiem odbierac wszystkie unijne srodki a zamykac granicy. Tylko tak mozna z arogancja i bezczelnoscia walczyc skutecznie.
 • 2018-05-31 04:39 | maciekplacek

  Re:Polska straci dziesiątki miliardów euro. To cena politycznej izolacji

  Obciete fundusze sa rezultatem widocznej poprawy ekonomicznej i strukturalnej Polski, 'juz' jestesmy na poziomie Portugalii, UK odpadlo, jest Bulgaria i Rumunia w kiepskim stanie, etc.
  Zreszta, w dokumencie czlonkowskim jest tam jak byk napisane, ze po ilus tam latach zaczynamy byc 'netto'. Budzet jeszcze nie jest zatwierdzony, fanfary 'opozycji' sa nieco przedwczesne.

  Panie grzerysz - sluszna argumentacja.
 • 2018-05-31 04:44 | maciekplacek

  Re:Polska straci dziesiątki miliardów euro. To cena politycznej izolacji

  - "Ja jestem za to zeby Polakom calkiem odbierac wszystkie unijne srodki a zamykac granicy." - In deinen Träumen, mein Lieber Tomciu.
  - "Tylko tak mozna z arogancja i bezczelnoscia walczyc skutecznie." -
  Mozna, i to jeszcze bardziej skuteczniej, z uzyciem np. Luftwaffe i Bundeswehr.