Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

#RespectUs – kto i za co ma nas szanować?

(8)
#RespectUs wzywa świat, by szanował prawdę o polskiej historii (i samych Polaków), a w istocie kreuje jej zakłamaną wersję (i fałszywy wizerunek Polaków).
 • 2018-06-20 08:01 | krusoe

  głupi artykuł

  głupi artykuł, można powiedzieć tendencyjny, skoro na końcu tekstu mamy wycieczki polityczne. Nic dziwnego, że Polacy nie mówią o swoich ciemnych stronach podczas IIWŚ, skoro o tych stronach mówią wszyscy inni. Oczywiście PiS ustawą IPN przyczynił się mocno do antypolskich tendencji na świecie, nie mniej jednak stwierdzić trzeba, że te tendencje są, nasiliły się i trzeba na nie odpowiedzieć, na pewnie nie kajając się, tylko pokazując pozytywy
 • 2018-06-20 08:22 | popan

  Re:#RespectUs – kto i za co ma nas szanować?

  "ZMP pomaga wsi, ZMP pomaga wsi", bardzo ładna piosenka to była.
 • 2018-06-20 10:31 | miasto

  Re:#RespectUs – kto i za co ma nas szanować?

  Na szacunek trzeba sobie zasłużyć, a nie "kupować" go tanimi marketingowymi chwytami. Szacunek należy się tym, którzy są w stanie przyznać się, że (jako naród, jako jednostki) byli źli, zdradzali i mordowali, zaś Ci którzy twierdzą, że byli (są) Chrystusem Narodów wiecznie czyniąc dobro należy się nie szacunek, a współczucie. I nawet milion polskich tirów tego nie zmieni. Amen.
 • 2018-06-20 10:50 | ThomasZNiemiec

  Re:#RespectUs – kto i za co ma nas szanować?

  Myślę że to pisowska akcja która ma pokazać Polakom (a nikomu innego) kolejny raz że za granicy ludzie są żli a Polacy dobrzy. Mało ludzi na zachodzie rozumie o co im chodzi bo wszyscy wiedzą że to Niemcy są winny wojny i Holocaustu a nie Polacy. Najmniej ja nie poznałem nikogo na całym świecie który oskarzałby Polaków za to co Niemcy zrobili. To absurd. Nikt (poza historyków albo zainteresowanych) na zachodzie nawet wiedział przed ustawą IPN że nieliczni Polacy podczas wojny zrobili skrzywdę Zydom. To co na starym zachodzie nauczyliśmy ostatnio (po ustawie IPN) na ten temat to całkiem coś nowego dla ludzi.

  Poza tym ta cała kampania przyjmuje za oczywiscie idiotyczną tezę że ludzie w jednym kraju maja spólne cechy. Kopernik byl mądry więc Polacy są mądry. Kiedyś uratowali Zydów więc teraz nadal wszscy Polacy są dobrzy. Myślę że każdy który widzi ciezarowkę z pismem "Respect us" albo nie wie o co chodi, albo myśli że to są na pewno sami debili w tej cieżarowce.
 • 2018-06-21 06:59 | observer

  Re:#RespectUs – kto i za co ma nas szanować?

  Kazdy nie-idiota wie że respektu sie nie zyskuje malując takie hasło na ciężarówkach. Co innego uswiadomienie światu że za ukrywanie Żyda groziła w Polsce kara smierci dla całej rodziny.
  Natomiast zawłaszczanie majatku pożydowskiego na wsi polskiej było nagminne a nieliczni Polacy ukrywajacy Żydów najbardziej się bali donoszących sasiadów.
  Wielu było Sprawiedliwych, ale duzo wiecej donosicieli i kapusiów.
  To że Kopernik czy Kościuszko byli Polakami nie oznacza ze WSZYSCY jesteśmy mądrzy i bohaterscy.
  IPN powołany do de-ubekizacji zabrał sie za - przerastające go intelektualnie, politycznie i dyplomatycznie - newralgiczne sprawy polsko-żydowskie w czasie okupacji.
  Hasło " MY POLACY WSZYSCY JESTEŚMY ANIOŁAMI" wywołało sprzeciw a niejaki pan Duda wyszedł na niedouczonego palanta.
 • 2018-06-21 09:32 | Jerzy Ukleja

  Re:#RespectUs – kto i za co ma nas szanować?

  Wyobraźmy sobie taką, niemieckie ciężarówki w Polsce. Już choćby jedna z napisem "szanujcie nas bo pomagamy Wam od stanu wojennego mimo, że ciągle mamy z Wami same problemy" ;)
 • 2018-06-21 10:26 | gramin

  Re:#RespectUs – kto i za co ma nas szanować?

  @ krusoe
  To nie artykuł jest głupi. To ta cała akcja (jak zresztą większość akcji przeprowadzanych przez narodowców) jest beznadziejnie głupia.
  Jak mówi Biblia "po owocach ich poznacie". Szacunku nie buduje się żebrząc o niego. Szacunek buduje się własnymi czynami i własną postawą. Akcja "szanujcie nas, bo Kopernik był Polakiem" jest tak strasznie żałosna i niepoważna, że może wzbudzić jedynie politowanie, a nie szacunek.
  No i po raz kolejny pokazuje olbrzymie kompleksy tych niby "dumnych Polaków". Osoba pewna własnej wartości nie musi jej szukać w oczach innych. Tylko mali zakompleksieni osobnicy ciągle szukają własnej niezwykłości u innych.
  Osobną kwestią jest to, że tak akcja - podobnie jak nieszczęsna ustawa o IPN - nie tylko nie przyniesie niczego dobrego, ale będzie kolejnym elementem udowadniającym Zachodniemu społeczeństwu, że Polska to strasznie dziwny i zaściankowy kraj.
 • 2018-06-21 13:50 | Jarek16

  Re:#RespectUs – kto i za co ma nas szanować?

  Kompleks niższości leczony za pomocą wielkiego samochodu. Nie jest to nic szczególnie oryginalnego.