Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jak schłodzić Ziemię

(2)
Przedwczesne i panikarskie. Tak określano do niedawna pomysły szybkiego schładzania Ziemi. Dziś klimatolodzy głównego nurtu zastanawiają się poważnie nad metodami sztucznego zbijania gorączki na globie.
 • 2018-06-20 12:13 | Kosal

  Gambit geoinzynieryjny

  Ze na polnocnej polkuli przybywa lodu to jest fakt ale on jest spowodawany zanieczyszczeniem atmosfery przez pyly przemyslowe ktore sa wydzielane w wielkich ilosciach na polkuli polnocnej a nie przez gobalne ocieplenie. Walczyc nalezy z emisja szkoliwych pylow a nie z emisja CO2. Ostatnie badania wykazaly ze lobby globalnego ocieplenia w swoich analizach na przyszly wzrost temperatury uzywaly wskaznika absorbcji pomieniowania slonecznego dwa razy wyzszego niz jaki wynika z badan. To w samo w sobie podwaza teze o przyszlym wzroscie temperatury. Lobby globalnego ocieplenia probuje wzbudzic w populacji strach przed przyszlym ociepleniem pokazujac chore niedzwiedzie, zalane domy po powodziach czy inne katalizmy i wszystko tlumaczy globalnym ociepleniem. Gdy w Stanach Zjednoczonych w ostatnich latach byly rekordowo nieskie temperatury zimowe to lobby globalnego ocieplenia czyscilo statystyki aby wykazac ze spadek temperatury byl minimalny. Jesli jest natomiast troche cieplejsze lato to wiadomo ze prasa oglosi ze jest to spowodawane globalnym ociepleniem. Jednym slowem glowa do gory i nie przejmujmy sie glupawymi profesorami ze Stanow bo glupich profesorow w Stanch nie brakuje.
 • 2018-06-20 19:33 | kaesjot

  Re:Jak schłodzić Ziemię

  Kosal - nie tyle "głupawych" co "dyspozycyjnych".
  Trzeba nieco wiedzy mieć, by potrafić przekonać innych, że "białe jest czarne a czarne to białe".
  1000 lat temu Wikingowie na Grenlandii (Zielony Kraj) uprawiali ziemię i hodowali bydło a kilkaset lat później można było zimą do Szwecji saniami przez Bałtyk przejechać. A przemysłu zapylającego atmosferę nie było - co najwyżej od czasu do czasu jakiś wybuch wulkanu.