Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Morawiecki na tarczy. Jego występ w Strasburgu zakończył się klapą

(15)
Dlaczego Polska, kiedyś beniaminek Unii Europejskiej, zamienia się pod rządami PiS w jeden z jej problemów?
 • 2018-07-04 20:41 | olakier

  trudne warunki

  "Trudne warunki" to osobista zemsta Prezesa na Polsce za problemy prawne Kamińskiego, ale Prezes zawsze był bez klasy i pełen kompleksów. Rozmowy unijne z Morawieckim są równie skuteczne jak z kotem Prezesa. Obaj mają tyle samo do powiedzenia i jeśli się mylę, to raczej w kwestii kota. Cała ta formacja u władzy widzi w Unii wrogów, aż się dziwię, że do tej pory wojska nie przenieśli pod zachodnią granicę. To głęboki wschodni kompleks: Zachód tylko udaje wiarę w wartości, ale my jesteśmy sprytni i wiemy, że chodzi jedynie o siłę. Mędrcy z PiS sądzą, że Unia=Niemcy zbyt wiele zainwestowały w Polsce i zbyt wielkie mają korzyści, żeby się realnie pogniewać. Że można będzie, tak jak Węgry, brać pieniądze od Unii i robić swoje. PiS odejdzie, ale ten nihilizm i poczucie braku zaufania pozostanie.
 • 2018-07-04 21:12 | Satoshi Politico

  Re:Morawiecki na tarczy. Jego występ w Strasburgu zakończył się klapą

  Podtytul tekstu i tekst liku na stronie glownej Polityki brzmi "Dlaczego Polska, kiedyś beniaminek Unii Europejskiej, zamienia się pod rządami PiS w jeden z jej problemów?" Nalezalo by sie spodziewac odpowiedzi w tekscie, ale autor nawet nie probuje jej sformulowac. Dlatego jest to bardzo kiepski tekst.
 • 2018-07-04 21:54 | dziunka1

  Re:Morawiecki na tarczy. Jego występ w Strasburgu zakończył się klapą

  Musi przyznać szanowny poblicysta że dzisiaj, na ustawce Bolka,Farmazona i Klimka to mało ludzi było..Tak to wy władzy nie odzyskacie...Trochę to zastanawiające. Czy aż tak jesteście bezradni? Cała ,europejska komuna wam pomaga. I nic?? Może europejska prawica wreszcie was postawi do kąta. Na groch:) Kurde, fajnie tak pisać co się chce w tej dyktaturze kaczora... Za demokracji Alka i BULA już bym miał gumową kulę w kolanie. Albo oku jak ten górnik...Niepozdrowienia.
 • 2018-07-04 23:10 | Slawomirski

  Re:Morawiecki na tarczy. Jego występ w Strasburgu zakończył się klapą

  Polska jako kraj suwerenny ma prawo do reformowania swojego wymiaru sprawiedliwosci. Premier Morawiecki slusznie broni tego prawa Polakow do rzadzenia swoim krajem.

  Slawomirski
 • 2018-07-05 03:07 | obserwatoriumpolityczne.pl

  Re:Morawiecki na tarczy. Jego występ w Strasburgu zakończył się klapą

  Pani Manuela Gretkowska powiedziała w jakimś wywiadzie, że dwa największe problemy Polski, to alkoholizm i katolicyzm. Całkowicie się z nią zgadzam i według mnie historia naszego kraju potwierdza jej słowa. Odłamowi kościoła katolickiego w Polsce, który popiera obecne władze, zależy na Polsce zacofanej - chodzi nie tylko o kasę, którą kościół i tak dostaje, chodzi także o realną władzę, której kościołowi katolickiemu w Polsce (pan Rydzyk itd) ciągle mało. Ta sytuacja w sposób oczywisty hamuje cywilizacyjny rozwój naszego kraju.
  Oprócz tego rzuca się w oczy wyjątkowo niski poziom klasy politycznej w Polsce - mamy tu pełen zakres, od osobników z oczywistymi poważnymi problemami psychiatrycznymi, poprzez typowe chamstwo (historia o nauce posługiwania się widelcami) po polityków kompletnie nieudolnych i tchórzliwych, którzy chcieliby aby ich partia była prawicowo-centrowo-lewicowo-kościelna. Weźmy pana Morawieckiego - przemawia jakby czytał Trybunę Ludu, a jego argumentacja jest na poziomie gimnazjum. To samo w sobie nie jest złe. Problem polega na tym, że ten człowiek jest premierem RP.
  Jeśli chodzi o Polskę, to mamy obecnie czas rządów najgorszych możliwych polityków. Nawet Prezydent RP mający stać na straży Konstytucji RP jest jej grabarzem. Gorzej nie będzie. Trzeba czekać, aż przeminą.
 • 2018-07-05 04:57 | Andrzej Falicz

  Czyja klapa...?

  Czy z tarczą czy na tarczy to się dopiero okaże po najbliższych wyborach do PE. A wszystko wskazuje na to, że Europejczycy mają coraz bardziej dosyć lewackiego bełkotu obecnych unijnych " obrońców " demokracji

  Tak jak i ...Polacy w szerszym tego słowa rozumieniu
 • 2018-07-05 05:30 | Andrzej Falicz

  występ w Strasburgu ...? tylko widzów brak

  https://mobile.twitter.com/PAPinformacje/status/1014435251958042624/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1014435251958042624&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.tysol.pl%2Fa21234-Morawiecki-w-Brukseli-Wielu-nie-okazuje-entuzjazmu-wobec-integracji-Mozemy-sie-oburzac-zamykac-oczy

  Nawet brykselscy politycy czując " wiatr historii" boją się przede wszystkim o swoje synekury. A debata...przy mizernej frekwencji to powód do emocji jedynie dla żyjących w swoim wirtualnym balonie między innymi wąskiej grupie..." dziennikarzy"
 • 2018-07-05 07:14 | zbig49

  Re:Morawiecki na tarczy. Jego występ w Strasburgu zakończył się klapą

  Oglądałem ten występ premiera i to był żenujący popis solisty, bo nie tylko z ust mówcy sączyła się tandetna propaganda, ale przede wszystkim przedstawiał nieprawdziwe fakty o sądownictwie polskim, wręcz przeinaczał zdarzenia, które opisywał.
  Miałem nieodparte wrażenie, że to człowiek nie najwyższych lotów i jak dłużej słucha się jego wypowiedzi, to ma się nieodparte wrażenie, że godność nie jest dominującą cechą charakteru mówcy.
 • 2018-07-05 10:53 | zbigniew

  Re:Morawiecki na tarczy. Jego występ w Strasburgu zakończył się klapą

  jak tu dyskutowac o wartosciach, na ktorych zbudowana jest Unia? Przeciez rzadzacy nami tchorzliwy typowo polski cwaniaczek(cytat z ostatniej wypowiedzi prof. Rzeplinskiego, ktory jest dla mnie ogromnym autorytetem prawniczym i moralnym) ktory nie przejmuje zadnej odpowiedzialnosci za swoje haniebne czyny, ktory ma wartosci uksztaltowane na siermieznym patriotyzmie bazujacym na XIX wiecznym wzorcu patriotyzmu uksztaltowanym przez lekture Sienkiewicza i malarstwo Matejki. Tak, Wodz Narodu tkwi intelektualnie w tym czasie i probuje przeksztalcic Panstwo i Narod polski na ten obraz. Wczorajsze zalosne wystapienie Morawieckiego to potwierdzilo ("Morawiecki mowil Kaczynskim"). I gdzie nam do wartosci wspolczesnej Europy? Z kazdym dniem coraz dalej niestety...
 • 2018-07-05 16:42 | kaesjot

  Re:Morawiecki na tarczy. Jego występ w Strasburgu zakończył się klapą

  obserwatoriumpolityczne.pl
  " ...rzuca się w oczy wyjątkowo niski poziom klasy politycznej w Polsce..."
  To już dawno temu powiedział śp. gen. Petelicki, że w Polsce do polityki pchają się miernoty niezdolne do zrobienia kariery gdziekolwiek indziej.
  Ze swej strony dodam, że kompetentni i uczciwi fachowcy, mający poczucie godności uciekają od polityki jak najdalej.
  Skąd to się wzięło ?
 • 2018-07-05 20:51 | jrcanonia

  Re:Morawiecki na tarczy. Jego występ w Strasburgu zakończył się klapą

  Morawiecki zdawał sobie sprawę, że pustą gadaniną nikogo nie przekona. Cały czas myślał tylko, czy jego gadanina spodoba się prezesowi.
 • 2018-07-05 21:40 | steve118

  Re:Morawiecki na tarczy. Jego występ w Strasburgu zakończył się klapą

  Zdecydowana większość "etosu" lubi prawić dyrdymały, młody Morawiecki jest tylko tego kwintesencją. A że PIS przebija w tym PO, to też dlatego wygrał wybory. Stąd mądrzejsza część obywateli przestała chodzić na wybory, bo między czym wybierać, POPIS a POPIS. Tak jak z wyborem mis , inteligentne dziewczyny choć ładne zostają w domu.
 • 2018-07-06 04:53 | rickrick

  Re:Morawiecki na tarczy. Jego występ w Strasburgu zakończył się klapą

  .... w parlamencie europejskim dominuje stalinowskie lewactwo ... dialog z tymi ludzmi nie ma zadnego sensu niemniej ich dni sa raczej policzone...
  .... trzeba przetrwac do nastepnych wyborow i wtedy chyba sie wszystko zmieni... ( ... o ile Unia praetrwa w takim ksztalcie jak obecnie.... w co watpie...)
 • 2018-07-08 11:44 | zbigniew

  Re:Morawiecki na tarczy. Jego występ w Strasburgu zakończył się klapą

  no tak, Morawiecki mowil Kaczynskim, rickrick mowi Krystyna Pawlowicz. Konia z rzedem temu kto rozstrzygnie, co z dwojga tego zlego jest bardziej odrazajace.
 • 2018-07-14 15:24 | lemarc

  Re:Morawiecki na tarczy. Jego występ w Strasburgu zakończył się klapą

  O czym tek krzywousty pitoli ... - pytali w kuluarach normalsi.