Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Za co Andrzej Duda powinien stanąć przed Trybunałem Stanu

(20)
„Andrzej Duda, będziesz siedział!” – tak brzmi jedno z popularniejszych haseł społecznych protestów przeciwko demolowaniu polskiego państwa przez ekipę PiS z Andrzejem Dudą na czele.
  • 2018-07-05 09:01 | rczabaj

Adrian Duda - będziesz siedział!

Trochę się tego uzbierało. Zagłosuję na partię, ktora wyraźnie obieca, że priorytetem dla niej będzie postawienie przed Trybunałem Stanu tego niby-prezydenta i B. Szydło. Zarzuty powinni usłyszeć też Ziobro, Kempa, Jaki, Macierewicz i wielu innych. Kaczyński powinien odpowiadać za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą.
  • 2018-07-05 09:28 | z daleka

Re:Za co Andrzej Duda powinien stanąć przed Trybunałem Stanu

Andrzej Duda nie stanie przed TS.To sa pobozne zyczenia. Nikt jeszcze, zaden polityk w tym kraju ( a na liscie byloby pare nazwisk i to nie tylko z PISu ale i SLD) nie stanal pred TS. Ta instytucja jest zupelnie niepotrzebna. Najwieksze sznase mial Zbigniew Ziobro ale ludkom z PO jak mieli wiekszosc w Sejmie nie chcialo sie zebrac w Sejmie by zaglosowac, olali sprawe. oczywiscie mozna, pomarzyc tego nikt nikomu w naszym kraju nie zabrania.
  • 2018-07-05 10:03 | Dariusz1234

Przesada jest czyms szkodliwym, powoduje zwatpienie w rzetelnosc I rozsadek.
    Duda ma za co siedziec, nie potrzeba mu dodawac zarzutow wymyslonych.
    Ulaskawienie niewinnych – nie wyobrazam sobie zamkniecia kogokolwiek za to. Nawet jesli w tej sprawie przedobrzyl, nie mial powodu ulaskawiac, to nie bylo to czyms spolecznie szkodliwym. Czym znacznie gorszym bylo ulaskawienie kolegi partyjnego po to zeby mogl objac funkcje w rzadzie. To bylo dzialaniem przestepnym I wyjatkowo szkodliwym. Po angielsku nazywa sie to racketeering, po polsku udzial w mafii.
    Co do reszty zarzutow ma Pan w calosci racje. Ten pierwszy punkt moglby Pan calkowicie pominac, byloby znacznie lepiej.
  • 2018-07-05 10:23 | azur

Wiadomo za co. Tym bardziej, że przysięgał na Konstytucję.
  • 2018-07-05 11:22 | turek74

Panie Redaktorze, po co się rozdrabniać?
    Najgłówniejszym powodem do postawienia Andrzeja Dudy przed TS powinno być to, że miał czelność wygrać z Bronisławem Komorowskim w 2015 r. Jakim prawem taki wyciągnięty z kapelusza pół roku przed wyborami chłystek ośmiela się zwyciężać z politykiem popieranym pół roku przed wyborami przez 2/3 społeczeństwa?
    ech, wy...
  • 2018-07-05 12:08 | ThomasZNiemiec

Nie rozumiem że żona Dudy jest jeszcze z nim. Czy ona nie ma w ogóle wyrzutów sumienia? Co ona w nim widzi jest dla mnie zagadka. Bardzo bym się wstydził gdybym miał takiego meża klauna który bez przerw robi przestępstwa wobec narodu a jeszcze nie ma nic do powiedzenia. Wydaje mi się że cała demokratyczna Europa pogardza go a chce go zobaczyć kiedyś w kajdankach. Mamy nadzieję że dajcie jakiś radę z nim, z Szydlo, z Ziobrem.
  • 2018-07-05 12:12 | Dosia125

Też uważam, że powinien stanąć przed Trybunałem Stanu za łamanie Konstytucji i obrażanie Polaków, którzy głosowali na takim kształtem Konstytucji. Jeżeli mogę to proszę o informację, kto byłby władny aby oskarżyć PAD i doprowadzić go przed Trybunał Stanu. Też uważam, że poprzedni rząd popełnił duży błąd nie stawiając przez Trybunałem Ziobry i jemu podobnych. A przed Trybunał powinni też trafić obecni marszałkowie Sejmu i Senatu oraz co poniektórzy ministrowie jak środowiska (były i obecny), MEN, kultury za niszczenia spowodowane ich działalnością
  • 2018-07-05 12:50 | slima11

Powinien ,czy będzie sądzony?W popisie wszystko pod dywan.Może i dobrze ,bo wiara katolicka każe przebaczać .Jest jeden co nie umie się przeżegnać,i nie przebacza..Ale jak mają czuć potomkowie ,gdy będą czytać o o czynach haniebnych przodka?
  • 2018-07-05 14:33 | Ryba_80

Niestety, to prawda. W ten sposób Prezydent stał się prezydętką, dziurawą i sasikaną przez kota pacynką prezesa. Stracił szacunek i godność Głowy Państwa Polskiego.
    Pytanie jednak, czy można prezesa posadzić na ławie oskarżonych za rządzenie grupą trzymającą władzę i sprawowanie władzy z drugiego rzędu?
    Pytanie też, czy znajdzie się na tyle odważna grupa ludzi, patria, która odważy się już w kampanii obiecać Trybunał Stanu dla rządu nierządu, a potem odważy się go przeprowadzić?
  • 2018-07-05 14:35 | Pawbelek

Trochę Pan Redaktor przesadził - podpisanie ustaw nie jest w mojej opinii działaniem przeciw konstytucji. Oczywiście mógłby je skierować do TK, albo po prostu nie podpisywać, ale sam akt podpisania nie jest przestępstwem.
  • 2018-07-05 14:40 | Gama

Chyba, że nie dożyje. Wtedy Trybunał go nie dosięgnie.
  • 2018-07-05 16:32 | gsj

W moim odczuciu, winien stanąć nie tylko przed Trybunałem Stanu.
    Jednym z działań, podjętych przez UJ, Radę Wydziału na którym uzyskał stopień doktora, winno być działanie pozbawienie go tego stopnia. Sprzeniewierzył się ślubowaniu składanemu w czasie promocji w auli Collegium Novum
  • 2018-07-05 18:03 | turkmen

..KAZDA WLADZA KTORA LAMIE KONSTYTUCJE MUSI ODPOWIADAC PRZED TRYBUNALAEM STANU ..Pan Duda Andrzej jako glowa panstwa polskiego Prezydent RP swiadomie zlamal prawo konstytycyjne a za to jest Trtbunal Stanu , Swiadomy praw i obowiazkow przysiegal przed narodem zgromadeniem Sejmu u Senatu ze bedzie straznikiem Konstytucji polskiej .!!
  • 2018-07-05 18:09 | ed73

Wstyd dla Obywateli Naszej RP :(
    Wstyd, że większość ma w d.. wybory, wstyd, że nie zna historii swojego kraju i nie uczy się na błędach przodków.
    Jak marnymi moralnie i miernymi wiedzą w swej masie jesteśmy, jeśli prawie 1/5 naszej wspólnoty powierzyło swój los i swojego kraju takiemu tworowi PR-owców spod znaku PiS, uwierzyło w przemianę Kaczyńskiego!?
    Mamy, niestety, to, na co pozwoliliśmy.

• 2018-07-05 23:12 | p53

Jedna uwaga:
    Przy takich tekstach powinno się dokładnie opisywać, które artykuły/punkty konstytucji są łamane. Bo wtedy wychodzi, że PAD ją łamie, ale nie do końca tak, jak jest napisane w tym tekście. Np. nigdzie w konstytucji nie ma słowa o zaprzysiężeniu/przyjęciu ślubowania sędziów TK przez prezydenta . Ale w art. 190 pkt. 3 jest napisane: "Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego wchodzi w życie z dniem ogłoszenia, jednak Trybunał Konstytucyjny może określić inny termin utraty mocy obowiązującej aktu normatywnego.". A to moim zdaniem oznacza że prezydent powołując sędziów-dublerów nie zastosował się do wchodzącego w życie, opublikowanego w grudniu 2015, orzeczenia TK o zgodności z konstytucją wyboru 3 z 5, sędziów TK wybranych w poprzedniej kadencji sejmu i tym samym złamał obowiązujące prawo.
    Podobne sytuacje są z ułaskawieniem kolesi (Konstytucja nie mówi kiedy prezydent może stosować prawo łaski) czy skróceniem kadencji sędziów (Konstytucja mówi że "określa to ustawa"). Nie chodzi o to żeby bronić PiSowskiej kliki. Chodzi o to żeby nie walczyć z nią nieprawdziwymi argumentami i w razie przypadkowego kontaktu z PADem (jak ostatnio w KFC) umieć wyrecytować, które postanowienia Konstytucji są łamane. A PAD jest o tyle sprytny, że nie łamie Konstytucji tak wprost, jak rząd premier Szydło, nie publikując wyroków TK (złamany Art.190 pkt. 2).
  • 2018-07-09 17:50 | Aspiryna

Duda, Morawiecki, Szydlo, itd.... oni dobskonale wiedza, iz lekcewaza prawo i lamia polska Konstytucje. Beda wiec robili praktycznie wszystko by NIE oddac wladzy i by unknac odpowiedzialnosci karnej!!
  • 2018-07-13 19:09 | woytek

Powinien stanąć , ponieważ nie zaprotestował oficjalnie przeciwko ustawie nr 447 , która jest bezprecedensową formą wtrącania się w sprawy polskie 75 lat po wojnie. Ta forma ingerencji ze strony mocartswa militarnego jest również formą szantażu,
    Polskie elity kompradorskie rekrutują się z polityków PiS , ale również z opozycji umizgującej się do konkurencji.
  • 2018-07-18 12:22 | pantałyk

Za całokształt!
  • 2018-07-22 23:43 | suwer

Nie byłem jego zwolennikiem i nie głosowałem na niego. Ale miałem nadzieję, że będzie się zachowywał przyzwoicie. Nigdy bym nie pomyślał, że okaże się takim zerem. Jeśli p. Kaczyński nosi przypadkowo buty rozmiaru 40, to p. Duda jest zerem w tej liczbie.
  • 2018-10-15 00:22 | Oniros

Nie łudźmy się, trybunału stanu nie będzie – ani gdy u władzy zostanie PiS, ani gdy zdobędzie ją PO.
    https://youtu.be/KZEZJO0JkeY?t=3m45s