Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Antyniemiecka szarża Trumpa w NATO

(10)
Prezydent USA przyjechał na szczyt NATO z zamiarem wywołania awantury i swój plan zrealizował. Jeszcze nie wiadomo, czy podziałało.
 • 2018-07-11 21:58 | woytek

  prezydent Trump argumentuje w interesie własnego kraju

  Prezydent Trump wygłasza pouczenia zgodnie z interesem własnego kraju i w imeniu lobbystów którzy gwarantują mu sprawowanie władzy, a tylko władze Polski wystepują w roli tuby obcych interesów.
  Ten problem , prawdopodobnie dziedziczony po zaborach , występuje w Polsce od zakończenia II wojny światowej.
 • 2018-07-11 22:25 | wojtek_ab

  Re:Antyniemiecka szarża Trumpa w NATO

  Trump ma racje jesli chodzi o uzaleznianie sie od rosyjskiego gazu i ropy. I dobrze, ze
  wskazuje na jazde za darmo wielu krajow w NATO. Lepiej sprawe postawic otwarcie tak
  aby wszyscy wiedzieli o co chodzi.
 • 2018-07-12 00:17 | ThomasZNiemiec

  Re:Antyniemiecka szarża Trumpa w NATO

  @wojtek
  "Prezydent Trump wygłasza pouczenia zgodnie z interesem własnego kraju"
  Prezydent Trump wylacznie 100% pracuje w waznym interesie a nigdy nie w interesie USA.

  "a tylko władze Polski wystepują w roli tuby obcych interesów. "
  Wladza Polski rob wszystko 100% wylacznie w waznym interesie a nigdy nie w interesie Polakow.
 • 2018-07-12 04:03 | observer

  Re:Antyniemiecka szarża Trumpa w NATO

  Trump powiedział prawdę. Wiele krajów NATO "jedzie na gapę" jezeli chodzi o wydatki na obronę. Niemcy nie tylko uzależniły sie gospodarczo od Rosji ale też płacąc miliony za gas, wspierają finansowo potencjał militarny Rosji.
  Trump jako główny kontrybutor i gwarantor NATO ma prawo to powiedzieć i wymagać aby Europa bardziej realistycznie podeszła do zagadnienia swojej obrony. Bezpieczeństwo i pokój musi kosztować.
 • 2018-07-12 04:42 | observer

  Re:Antyniemiecka szarża Trumpa w NATO

  Trzeba zadac sobie pytanie _ wobec nieprzewidywalnosci naszego najwiekszego sojusznika - czy nam jest "po drodze" z USA?
  Nie mieszajac się w awantury wojenne wywoływane przez koła militarno-biznesowe USA uniknelibysmy zapewne odwetowych zamachów bombowych w Europie. Awantury militarne USA - maskowane wprowadzeniem "demokratycznych rzadów" - spowodowały exodus uchodźców i zalanie Europy przez muzułmanów. Swoim udziałem legalizujemy ich "dirty wars".
  Rosja juz tak spenetrowała gospodarczo kraje Europy Zachodniej i ciagnie takie ogromne z tego zyski że nie sądzę aby chciała bombardować i podbijać Europę. Straciłaby rynki na gaz i ropę, straciłaby pieniądze w zachodnich bankach, musiałaby odbudować infrastrukturę oraz management.
  Natomiast konflikt USA z Chinami jest nieunikniony, i to USA będzie potrzebowała naszych żołnierzy oraz zaopatrzenia.
 • 2018-07-12 05:16 | observer

  Re:Antyniemiecka szarża Trumpa w NATO

  PS. Uzależnienie wszystkich niemal armii od chińskiej wytwórczosci i gospodarki jest przerażajace. Chiny zaopatrują we szystko: od łyzki do zupy, poprzez papier toaletowy , aż do mundurów polowych. W razie konfliktu i wstrzymania dostaw, armie walczace z Chinami będą głodne, obs*rane i gołe.
 • 2018-07-12 09:43 | lubat

  Re:Antyniemiecka szarża Trumpa w NATO

  Jeśli po tym wystąpieniu Trumpa ktoś będzie utrzymywał, że to Rosja rozbija jedność europejską, to da dowód na to, że jest inteligentny inaczej.
  Trump nie robi nic nowego w stosunku do swoich europejskich wasali, on tylko robi to demonstracyjnie, "na chama". Poprzedni prezydenci USA robili to samo, tylko w białych rękawiczkach. "Obrona" Europy przez USA jest taka sama jak obrona rekietera (osoba wymuszająca haracz od właścicieli sklepów i lokali). Ale Europa nie jest tu bez winy, a właściwie nie tyle Europa, co jej niekompetentne, nieodpowiedzialne czy nawet (to oskarżenie pada często) sprzedajne elity. Wmawiają społeczeństwom, że to Rosja jest dla nich zagrożeniem, podczas gdy fakty codziennie mówią coś innego: to nie Rosja dyktuje Europie, z kim może handlować, nie Rosja nakłada horrendalne kary na europejskie banki czy koncerny według własnego uznania.

  Nawiasem mówiąc, dziwi mnie tchórzliwość europejskich polityków. Trumpa można było skutecznie przygasić czy nawet ośmieszyć. Wystarczyło przytoczyć wypowiedź prezydenta Austrii, że chętnie będziemy kupować gaz amerykański, a nie rosyjski, jeśli będzie dwa razy tańszy, tak jak rosyjski. I że ma fałszywe dane dotyczące dostaw gazu do Niemiec.
  Wg TV Rossija Stoltenberg miał wprawdzie powiedzieć, że szczyt NATO nie jest właściwym forum do rozpatrywania spraw gazu, ale nasze media tego nie rozdmuchują. Pewnie (według naszych mediów) szef NATO puścił dyplomatycznego bąka i nie trzeba tego nagłaśniać.
 • 2018-07-12 17:48 | Slawomirski

  Re:Antyniemiecka szarża Trumpa w NATO

  Ameryla ma prawo domagac sie od krajow NATO odpowiedzialnosci finansowej za obrone. Dorosli ludzie placa swoje rachunki. Czas aby Niemcy I inni czlonkowie NATO dorosli. Jesli chcemy zyc bez wojny musimy byc silni. Wolnosc kosztuje a Niemcy o tym zapomnieli.
 • 2018-07-12 18:10 | kaesjot

  Re:Antyniemiecka szarża Trumpa w NATO

  @observer
  Czy to źle, że część krajów Europy woli nawiązać korzystną dla siebie współpracę gospodarczą z Rosją i kupować taniej niż od Amerykanów ( co nie znaczy, że amerykańskie ) potrzebne surowce?
  Czy Rosjanom nie wolno sprzedawać swych surowców - w końcu mamy wolny rynek ?
  Zrób sobie zestawienie, gdzie Rosjanie i ile razy interweniowali zbrojnie po wycofaniu się z Afganistanu poza granicami byłego ZSRR a ile razy i gdzie Amerykanie ze swymi "sojusznikami" tylko poza swoim kontynentem.
 • 2018-07-12 18:58 | steve118

  Re:Antyniemiecka szarża Trumpa w NATO

  Z idiocenie narasta i robi się już niebezpieczne. Niemcy czynią wojnę bo mało wydają na obronę i wolą kupować taniej niż drożej.
  Wolą z Rosją współpracować niż wojować. W Polsce wszelkiej maści media i eksperci martwią się że Niemcy nie myślą o wojowaniu tylko o sensownym gospodarowaniu publicznym groszem. Już wiem dlaczego będziemy zawsze ubogim krewnym ich gospodarki. Głupotę polityczną i gospodarczą naród z nad Wisły ma w kodzie genetycznym. Przykre.